Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha nem tervezek szoptatni,...

Ha nem tervezek szoptatni, kell előre jeleznem a kórházban bármikor?

Figyelt kérdés

Bocsánat, ha hülyeséget kérdezek, de kezdő szülők vagyunk, első baba.


Köszönöm, ha segítesz a válasszal!


jún. 26. 13:29
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
76%

Ja hat ott nem lesz gond. Kezdhetted volna ezzel.

Egyebkent nem tudtam, hogy aranyoran kotelezo szoptatni. Az en babam pl akkor aludt rajtam.

jún. 26. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
6%
21, aranyórán ösztönösen kúsznak a mell felé. Ez velük született. Maternityben nem kell bejelentened, csak mondod és már nyomják is a szájába az üveget.
jún. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:
Senki nem tervezett erről nagy bejelentést, szimplán azt kérdeztem, jelezzem-e ezt a kórházban.
jún. 26. 16:59
 24/31 anonim ***** válasza:
90%
Mindkét gyerekem a méltán híres Kecskeméti túlzottan szoptatáspárti bababarát kórházban szültem. Mindkettő saját döntésből volt tápszeres. Amikor kértem kaptak tápszert, nem kellett vinnem. Ha határozott vagy talán komolyan is vesznek...
jún. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
100%

Jelezd előre, hogy nem akarsz szoptatni. Nem kényszeríthetnek rá. Viszont a gyereknek valamit enni kell, szóval nyilván tápszert fog kapni (azt nem tehetik meg, hogy nem adnak semmit).

Régen bababarát kórházban dolgoztam, ott volt olyan, aki otthonról hozott tápszert és a WC-ben etette a gyereket titokban... nem hiszem, hogy ennek így kell történnie. Amúgy most Magyarországon egyetlen kórháznak sincs meg a bababarát minősítése. [link]


Jelenleg is gyermekágyas osztályon dolgozom, kicsit nyugatabbra. Csak érdekességként leírom, nálunk hogy megy a dolog.

-terhesség alatt ki kell tölteni egy kérdőívet, amiben leírod a kívánságaidat a szüléssel és a kórházban töltött napokkal kapcsolatban, itt van külön egy olyan kérdés, hogy akarsz-e szoptatni

-a szülőszobán felvételkor is megkérdezik, ha azt mondod, hogy nem szeretnél, akkor szülés után kapsz rögtön gyógyszert ami megakadályozza, hogy beinduljon a tejtermelés.

-van lehetőség arra is, hogy ha szeretnéd anyatejjel táplálni a babát, csak a szoptatni nem, akkor biztosítunk fejőgépet

-ha valaki úgy indul neki, hogy szeretne szoptatni, majd miután kipróbálta rájön, hogy mégsem, akkor is van lehetőség gyógyszerrel leállítani a tejtermelést

-konzervatív módszerekkel kiegészítjük a gyógyszeres terápiát, van lehetőség napközben szoptatási tanácsadóval, sőt akár pszichológussal konzultálni is

-mindenkinek a saját döntése, felnőtt emberek a megfelelő tájákoztatás mellett el tudják dönteni, akarják-e vagy sem, ez tiszteletben van tartva maximálisan. Az eü személyzet senkire nem kényszerít rá semmit.


Sosem lehet tudni, miért nem akar valaki szoptatni. Lehet, hogy szexuálisan zaklatták korábban, esetleg valami olyan traumatikus élménye volt, ami ezt váltotta ki belőle. Esetleg valamilyen eü probléma, pl. olyan gyógyszert szed, ami mellett nem lehet szoptatni... De az is lehet, hogy csak szimplán rosszul van a gondolattól, bármi előfordulhat.

Állj ki magadért és a gyerekedért, hallgasd meg őket, de legyél határozott, ha nem akarsz valamit, ez a szüléssel kapcsolatban is egy jó tanács. Én a helyedben elmennék az aktuális szülészeten szülőszoba látogatásra, és konkrétan rákérdeznék, mi a helyi szokás a témával kapcsolatban.


Jöhetnek az ősanyák megmondani a tutit, de ha nekem szülésznőként nincs jogom más testéről dönteni és bármit másokra ráerőszakolni, akkor nekik még annyira sincs. Felőlem szoptathat bárki 3-4-5 évig, ez a saját döntése, de ha valaki ezt az egészet inkább kihagyná, azt is tiszteletben kell tartani.

jún. 27. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
100%

25-os, ez annyira jo rendszer igy…

Barcsak nalunk is igy menne. Mindent eroszakosan le akarnak tolni a torkunkon.

Ha valaki tudatosan csaszart szeretne, mert mondjuk az elso szulese brutalis volt, akkor a pokol tuzen kell elegetni, ha nem akar szoptatni, akkor is…

Unalmas mar.

jún. 27. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
100%

#26

Nálunk saját magad dönthetsz, hogyan szülsz. Kérésre is bármikor megcsászároznak, nem is kell különösebb indok. Sokaknak van tervezett császár azért, mert egyszerűen félnek a szüléstől. Vagy mert az első szülés olyan traumatikus élmény volt. De ha spontán szülésnek indul a dolog és egy ponton azt mondja az anya, hogy elég volt, nem bírja tovább, műtétet szeretne, akkor úgy lesz. Spontán szülésnél pedig bármilyen pozícióban szülhet, akár fejen állva is, ha neki úgy jó. Sőt azt is megszabhatja, hogy csak nők lehetnek jelen. A régi (magyar) munkahelyemen a 10 év alatt egyetlen nő mondta, hogy nem akar férfit a szülésnél... órákig hallgathatta, ahogy a férfi orvosok a szoba előtt kibeszélik és elhordják minden idiótának. És egyetlen nő volt, aki lázadni próbált a háton fekvő pozíció ellen, amikor a választott orvosa (akinek akkor még szép hálapénzt kapott) közölte, hogy vagy szül "rendesen", vagy ő hazamegy és akkor szül ahogy akar, annál aki épp ott van, mert ő nem fog a kedvéért a földön térdelni meg csúszni-mászni.

jún. 27. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 25.!

Jó ezt olvasni, nekem a nagynéném dolgozott szülész-nőgyógyász szakovosként Németországban és ott is annyira emberségesebb a rendszer. Biztonságérzetet ad, hogy van tájékoztatás, elmondják a lehetőségeket, mert vannak alternatívák és tudok választani. Nálunk a természetes szülés és szoptatás támogatás abban merül ki, hogy a sátán fattya mindenki, aki másképp gondolja.

Kérdező, én is azt javaslom, hogy szólj előre. Magánkórházban jobban odafigyelnek az ember kéréseire és ha nem szeretnél szoptatni akkor adnak gyógyszert, amitől leáll.

jún. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
100%

#27 ez így volna a helyes.... Nekem reggel 7-kor folyt el magzatvíz (nem magától). Délután 3 körül éreztem úgy, hogy kérnem kell a műtétet, de megtagadták. Este 9-re lett meg a lányom, persze vákumos rásegítéssel, mehetett is az intenzívre enyhe oxigén hiánnyal. Az ember megérzi, hogy mire van szüksége, úgy gondolom császárral ez elkerülhető lett volna.

Nem a fájdalom miatt szerettem volna.

jún. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 19 hónapos és nem akartam szoptatni a gondolatatól is undorodtam. Kecskeméten szültem altatásos császárral. Titokban vittem be tápszert és babavizet. Senkinek semmi köze hozzá
júl. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!