Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha nem tervezek szoptatni,...

Ha nem tervezek szoptatni, kell előre jeleznem a kórházban bármikor?

Figyelt kérdés

Bocsánat, ha hülyeséget kérdezek, de kezdő szülők vagyunk, első baba.


Köszönöm, ha segítesz a válasszal!


jún. 26. 13:29
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
73%

Nem tudom a kórházban mennyire lesznek elfogadóak a döntéseddel, de itt tuti elharapják a torkodat...


Kérdezd meg az orvost, ha legközelebb mész terhesgondozásra, ő biztosat fog tudni mondani.


Könnyű szülést! :)

jún. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :D

A kórházzal eddig semmi gondunk nem volt, profi, kedves és támogató mindenki.

Az itteni hiszti nem érdekel különösebben. Nem foglalkoztat, hogy a szomszéd hogyan, mivel eteti a gyerekét, azt sem fogom magamra venni, ha egy anonim fórumon valaki a döntésünkkel nem ért egyet. Csinálja mindenki úgy a gyerekkel az életet, ahogyan nekik jó.

jún. 26. 13:38
 3/28 anonim ***** válasza:
80%

Pontosan így gondolom én is :)


Én akartam, de nem tudtam szoptatni, és így is rengeteg bántást kaptam, ezért írtam :(

jún. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem célszerű jelezni, mert akkor szülés után rögtön kapsz gyógyszert (Bromocriptin), amitől nem fog beindulni a tejtermelés. Ha bedurran, utána rosszabb elapasztani.
jún. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem előre nem kell szólni, úgyis van a csecsemősöknél tápszer, tudnak majd adni neki.

Én a szülőszobán jelezném, mert miután megszületik a pici, egyből megy a mellkasodra és ott kúszni fog, a cicit keresve. Itt már jó ha tudják szülésznők, hogy nem fogod neki adni, mert különben megpróbálnak segíteni, hogy cicire rakd. Aztán ha elviszik a csecsemősök, akkor mondd nekik is, hogy tápszeres lesz.

jún. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
18%

"Csinálja mindenki úgy a gyerekkel az életet, ahogyan nekik jó."

. Ja, erre hivatkoznak a szektások, vagy aki veri a gyerekét.


És az egy dolog, hogy egy nagyon fontos dolgot tudatosan, saját döntésed alapján megvonsz a gyerekedtől, megint más, hogy annyira különlegesnek érzed magad ettől, hogy itt kell bejelentened. Nyilván Te is tisztában vagy azzal, hogy ezt sehol nem kell bejelenteni, de úgy sem tudhatnánk, hiszen nem tudjuk, hol fogsz szűlni.


Azért remélhetőleg megöleled és megpuszilod néha a gyereked, nem vonod meg a szeretet minden formáját csak azért, mert kényelmetlen.

jún. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

Nyilván értelmes körülmények között csinálja úgy mindenki, ahogy nekik, a családnak jó. Nem veszélyeztetésről beszéltem, de ezt te is pontosan tudod. A kis irományod további részére pedig nem szeretnék reflektálni, mert nem az én bajom, hogy forr benned a rosszindulat. Ezt magadban kell rendezned.



A gyógyszer eszembe sem jutott hirtelen, köszönöm, ha másért nem, emiatt jelzem előre!

jún. 26. 13:53
 8/28 anonim ***** válasza:
90%

Vigyel be magaddal mindent.

En hulye voltam, nem vittem, biztam bennuk.

Ugyan akartam szoptatni, de nem tudtam, kesobb kiderult, hogy azert, mert a kisfiamnak le volt tapadva a nyelve.

De addigra mar mindegy volt, mert 3 hetes koraban derult ki, mar reg tapszeres volt.


Na mindegy, engem szarra alaztak a korhazban, mert nagyon nem ment a szoptatas, tapszert is csak akkor voltak hajlandoak adni, amikor mar 250 grammot fogyott es 2 napig orditott folyamat az ehsegtol.


Szoval keszulj tapszerrel, uveggel, max nem hasznalod, ha jofejek es segitenek.

jún. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
78%

6! A gyermekem iránt érzett szeretetet nem csak a szoptatással lehet kifejezni...én sajnos nem tudtam szoptatni, mégis szeretjük egymást, annyira kötődik, hogy még 10 évesen is igényli, hogy esténként melléfeküdjek míg elalszik.

Nem kell a kérdezőt savazni, ha nem tudsz segíteni, görgess tovább!

jún. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
77%

Két tervezetten tápszeres gyerekem van. Próbálkoztak a kórházban megpuhítan. Volt aki kedvesen volt aki kevésbé. Na vele közöltem hogy én vagyok az anyja majd én eldöntöm. Cumit is kaptak már a kórházban.

Most 10 és 3 évesek.

Ha valakinél a szeretet és a kötődés egy testnedven múlik ott régen bajok vannak fejben

jún. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!