Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » István kórházi kismamák! Mit...

István kórházi kismamák! Mit jelent a napi 3-4 szett ruci a babának? Napi 3-4 rugi, kombidressz, sapka stb? Ez nem túl sok?

Figyelt kérdés

Leírnátok részletesen hogy mit vittetek? Nagyon nem tudom, hogy majd mit pakoljak.



Egy nagyon laikus kismama.


2009. jan. 5. 23:40
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Az utolsó válaszolónak, én is bababarát kórházban szültem, és nekem nem indult be a tej. Mivel bababarát, hiába kértem, mikor már több órája üvöltött a babám, hogy adjanak neki enni, nem lehetett az új szabály szerint. Ez oda vezetett, hogy majdnem kiszáradt már, és belázasodott, mire végre az egyik doktornő észrevette. Rögtön át is került az intenzívre, mert kórós súlyvesztése volt, hogy nem e valami más baj áll a háttérben. De "csak" éhes volt. Utána már kaphatott enni érdekes módon, de akkor meg csak pohárból, és nekem kellett etetni, állandóan attól féltem, hogy megfullad, végül behozattam cumisüveget, és rohadtul nem érdekelt mit szólnak, főleg a történtek után. Én azt javaslom, ha nálatok is ennyire "bababarát" a kórház, akkor vigyél be neki cumisüveget, és valami kis folyadékot, vizet, teát, persze ne cukros teát, és ne érdekeljen, hogy mit szólnak hozzá. Reméljük azért nem lesz rá szükséged. Nekem itthon indult be a tejem, és simán elfogadta cicim az üveg után is.
2009. jan. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Ezt akartam írni,h mivel bababarát SEMMIT nem adhatsz neki,és ők sem adnak SEMMIT ettől bababarát(én sem értek ezzel egyet,de mivel a dokim itt van,logikus volt,h itt szülök).És azt mondják,h az amíg belövell a tej-3-4 nap-addig elég neki az előtej.Nem érdemes hadakozni,mert erre mondhatják-és el kell ismerni,h joggal-h amennyiben ez nem tetszik,nem kell ilyen típusú kórházban szülni.Hidd el,ki fogja bírni a baba,és minél többször teszed cicire,annál hamarabb belövell a tej.Nekem se volt előtejem,mégis 6.5 hós koráig tudtam őt szoptatni(nem kizárólag anyatejet kapott,de napi 2x jóllakott.
2009. jan. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Elnézést a kérdezőtől az offért.

Az a baj, hogy a termeszetes szulesnel siman belovel a tej 3-4 nap alatt, es egyet is ertek ezzel, termeszetes szulesnel le tudja adni a 10%at, azert gyujti a baba a kis zsirparnakat, es nem is szabad megijedni, mert eleg neki az elotej.


De csaszaros szulesnel nem ilyen jo a helyzet, mert késobb lovel be a tej,5-7 nap, ami életveszélyes tud lenni, ha nincs előtej. (egy hetig nem eszik semmit a baba, az durva), és ennek nem szeretném kitenni.


igazából nem szólhatnak semmit, mert tényleg, egy elektromos mellszivót viszek be, és van a dobozában (a kezi reszet tudom hogy kell hasznalni, csak az elektromos reszet nem), csak nem kuldetik haza velem a nem hasznalt részeket.


(Tényleg, hangsulyozom, anyatej parti vagyok, es erre is ezert gondoltam, hogy ne abbol a korhazi nagylyuku izebol etessek, mert akkor nem fog szopni. a pohar fura egy ujszulottnel, furi lehet :(


tényleg, tényleg, őszinten kivanom, hogy ne legyen rá szukseg, ok nelkul senki sem cumiztatja a babajat szerintem, ha mellre is lehet tenni. de oszinten, engem megnyugtat a TUDAT, hogy en felkeszultem, ha ilyen tortenik, tudok tenni ellene. tudom tudasag, de jobb felkeszultnek lenni.

(ha meg nem fog kelleni, akkor sem fogom szetszedni a mellszívót, kiszedni a dobozabol az aprosagokat, vagy kerhetnek ra??)

2009. jan. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Szia, én császárral szültem egy bababarát kórházban, a kérdésedre a válasz: a napi 3-4 rugi sok lesz szerintem. Még nem pisilnek, kakilnak és büfiznek annyit, hogy ennyire legyen szükség. Napi egy, és pótba mégegy. Nekem ez a tapasztalatom. Nálunk is fürcsi után öltöztették egyszer át a babát. És az egy hét alatt 1 szer kellett napközben átcserélni mert lebüfizte.

A cumisüveg témához is hozzászólnék. Abban az esetben ami az egyik válaszolóval történt, az alapján azt mondom, hogy tartalékba végszükségre vigyél mindenképpen egy cumisüveget. De ez kivételes eset. Azért a gyakorlat nem ezt mutatja, de készülj fel mindenre az a legjobb.

Nekem úgy volt, hogy abszolút nem akart cicizni. Cicire tették és sikitott. Az előtejem beindult, de nem akart cicizni. Azt mondták legyek türelmes, ha éhes lesz enni fog. Most még tele van a gyomra magzatvizzel és ettől nem éhes. Eltelt pár nap, közben folyamatosan fejtem , hogy ne apadjak el, amit lefejtem előtejet eltették neki, és fecskendővel megkapta amikor éhes volt. De cicizni még mindig nem akart. Hizni nem hizott. aztán kitalálták hogy bimbóvédővel. Na úgy már szopizott kicsit. Igy jöttünk haza. Aztán itthon pár nap után elfogadta a cicit, és most már nem kell a bimbóvédő sem. És 2 hónap alatt hizott 3 kilót. szóval nem szabad feladni addig amég nem veszélyezteti a baba életét, de mondom ez egy ritka eset, azért általában türelemmel célt lehet érni.

2009. jan. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!