Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » István kórházi kismamák! Mit...

István kórházi kismamák! Mit jelent a napi 3-4 szett ruci a babának? Napi 3-4 rugi, kombidressz, sapka stb? Ez nem túl sok?

Figyelt kérdés

Leírnátok részletesen hogy mit vittetek? Nagyon nem tudom, hogy majd mit pakoljak.



Egy nagyon laikus kismama.


2009. jan. 5. 23:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

én is istvanos vagyok. te mikor szulsz majd?

én viszek: 4 body, 4 rugi, 3 par zokni, 1 cernasapi, 1 vastagabb, 1 halozsak, 1 overall a hazauthoz, 1 furdolepedo.. bevallom en meg takaron is gondolkoztam, de azert ne essek már tulzasba, meg allitolag dögmeleg lesz (+4 textilpelus, nem pelenkazni, hanem pl szoptatasra, meg persze rendes pelust is)

en arra szamoltam, hogy itthon kb 3-4x fogom atoltoztetni naponta (muszaj lesz), bennt gondolom a noverkek profik, meg segitenek, csak 1-2x lesz ra szukseg.


a babanak vegulis gyogyszertari kencéket, pelust, a fenntebb leirt ruhakat, meg egy 1es lyuku cumisuveget viszek,mas nagyon remelem nem kell

2009. jan. 6. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
ja, a body es a rugi mindkettobol 2-2 hosszu illetve rovidujjut pakoltam, a zoknikat a kiskezére gondoltam, hogy ne karmolja ossze magat, nem a labacskajara, mert mindegyik ruhacskaja betakarja a labat is
2009. jan. 6. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

De jó Nektek!!!

Az én babámat szedett-vedett szakadt ócska ruhákba öltöztették a kórházban (vidéken). Sírva fakadtam, amikor megláttam.

Csak kórházi cuccokban lehettek szegénykék.

2009. jan. 6. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Szia. Szerintem sok lesz. Miért kellene átöltöztetni naponta négyszer a babát? Egyrészt gondolom használsz pelenkát, másrészt a babák utálják, ha öltöztetik őket. Nekem az első naptól kezdve, még ha történt is baleset, ami ritka, akkor is csak max. kétszer kellett átöltöztetni. Nálunk a kórházban nem lehetett saját ruhában, de ott sem öltöztették át őket, csak fürdetésnél. Amúgy nagyon meleg lesz a kórházban, nálunk pólyában volt és egy bodyban, de sokszor még így is melege volt. Nem kell túlzásokba esni. Könnyű szülést és boldog babázást!
2009. jan. 6. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Én tavaly szültem az Istvánban és a következőket vittem magammal a babámnak a bent töltött 4 napra összesen: 5 db rövid ujjú body, 5db hosszú ujjú rugi, 1 db cérnasapi (ez csak a fürdetés utánra kell), 2 db törölköző, 1 db takaró, 5 db textil pelus és egy plussz öltözet ruci amiben hazahoztuk. Ennyi bőven elég volt. Felesleges ennél több és ha esetleg valamiért késöbb mégis kellene valami akkor azt az apuka vagy a nagyszülők ugyis be tudják vinni.
2009. jan. 6. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy segítettetek, most már legalább átlátom a ruhaügyet.
2009. jan. 6. 10:08
 7/14 anonim ***** válasza:

Sziasztok! Ez a törölköző dolog mit takar? Nekem a védőnő mondta, hogy kezdetben csak pelenkával szabad törölni a babákat. Akkor ez most nem áll??

Popsitörlőt is kell vinni, a többi ápolási dolgot adnak.

2009. jan. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Én is az Istvánban szültem.5-5 db mindenből-rugi,body,textilpelus-elég,és vékony sapi,takaró!(vigyél,mert nem adnak,nem kell vastag,de legyen nálad)és fürdőlepedő.Amiben majd haza viszitek nem kell bevinned,majd csak akkor,amikor mentek haza.Készítsd össze,rakd bele a hordozóba(vagy amibe haza viszitek)és beviszi majd a párod/szüleid mielőtt mentek haza.Amúgy sincs sok hely a tárolásra.Az előttem vlnak üzenem,h nekem 2 gyerekem van,de ilyenről még nem hallottam.És a khzban is fürdőlepedővel törlik őket.Ha nem viszel,nem tudom,hogyan oldják meg.
2009. jan. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Az előtő vagyok.Neked és az ELSŐ válaszolónak is üzenem,h NEM SZABAD CUMIT,CUMISÜVEGET BEVINNI,mert ez bababarát khz,és itt nem használják.Ha észreveszik simán "fejmosás" jár érte.Szval ne vigyétek be.Az,h otthon mit és hogyan csinálsz a te dolgod(az enyém 7.5 hós,cumizik,és cumisüveget is használunk)de az ilyen bababarát khzban az a lényeg,h ha sír,tedd cicire,az megnyugtatja,és semmi mesterséges hozzátáplálást nem javasolnak.Ráadásul az anyatejes babáknak nincs szüksége teára,a tej a szomját is oltja.Ne aggódj,amint haza jöttünk nálunk is kellett(nyári baba,és bármit tettem kevés volt a tejem)de ott tényleg nem volt rá szükség.Csak a helyet foglalja a táskádban.Mellszívó is van-Avent,több is-azt se kell vinni.
2009. jan. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

első vagyok, az a baj, hogy en konnyen elofordulhat, hogy csaszaros leszek (és parazok, hogy még mindig nincs elotejem, pedig mar lassan szulok), és ha muszaj lesz valamibol ennie (bababarat vagy nem, elofordulhat, hogy nem lesz elotejem, es akkor amig be nem lovel a mellem, addig ehezzen a babam?? ugye nem...) szoval addig egyes lyuku cumisuvegbol kell etetni, a korhazban meg kettes van, és en is azert nem szoptam, mert a nagy lyuku cumisuveg utan nem szivtam anyam mellét. mellesleg mellszivot muszaj bevinnem, mert csak felig tudom hogy mukodik, és abban meg van, szóval nem "külön" viszem be.


es igen, lehet, hogy tulkeszulom, meg tulreagalom, de inkabb vigyek be tobb felesleges kacatot, minthogy kelljen valami, ami nincs.


(mellesleg nem tervezem a babam cumiztatni, vagy cumisuvegbol etetni, szeretnem szoptatni, ha lehet, akkor sokaig, de felkeszulok a kevesbe optimalis esetekre is) (es ha ezert fejmosas jar majd, allok elebe, kivanom, hogy ne legyen rá szükségem)

2009. jan. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!