Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy szóltál a párodnak, hogy...

Hogy szóltál a párodnak, hogy itt az idő, és menni kell szülni? Ő mit reagát rá? Éjjel vagy nappal kellett bemenni a kórházba? Részleteznétek?

Figyelt kérdés

37 hetes vagyok,és nem szeretném apába a frászt hozni.

Apás szülésünk lesz....


2010. okt. 24. 14:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Háromból kettő szülésem éjjel indult. Elsőnél együtt számoltuk a fájások közt eltelt időt. Időre jött a baba.

Második délután indult, 2 héttel előbb.

Harmadiknál csak én voltam ébren, apát fel kellett ébreszteni:) Nem akarta elhinni;) A 3. baba is két héttel előbb jött.

2010. okt. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Húú de izgi):Sok boldogságot:)
2010. okt. 24. 14:46
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Próbálkoztunk természetes szülésindítással, hát nem jött be:) Utána két nappal be kellett volna mennem a kórházba vizsgálatra, másnap pedig be kellett volna feküdnöm. Vasárnap reggel volt, apa még aludt. Elmentem zuhanyozni, borotváltam magam, ahogy tudtam, hisz mégis nőgyógyászhoz indulunk:) Ahogy kiszálltam a kádból, elfolyt a magzatvíz. Felhívtam anyukámat, hogy ez biztos az-e?:) Utána felkeltettem a leendő apukát, hogy indulunk, de még bőven ráér hajat mosni, borotválkozni, amit akar, mert nem fáj semmim:) Először nem értette, hogy mit akarok, utána meg rohant a fürdőszobába, és egy őrült vasalatlan pólót szedett elő valahonnan, úgy mentünk szülni. 4 óra múlva apuka lett.
2010. okt. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Tök jó!:)Jó gyors szülésed volt!!!

Gratula nektek!

2010. okt. 24. 15:11
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Éjjel fél 4-kor elment a magzatvíz, erre ébredtem, megráztam a páromat, hogy: szerintem menni kell. Erre kipattant az ágyból, már rohant is a táskáért, toporgott jobbra-balra, sietett összeszedni a még hiányzó dolgokat, látszott rajta, hogy sokkal idegesebb, mint én. De aranyos volt:)Mikor már közel volt , hogy kibújik a fiam, kiküldtem a szülőszobából, nem is igazán tudom, hogy miért, de lehet, hogy, jobb is volt, mert nagyon nehezen tudtam megszülni, sokáig tartott... Ő meg kint hallgatta kínlódva, hogy vajon mi történhet, de reggel 9-re megszületett a kisfiunk. Az apukáját rögtön behívták megnézni, az első szava az volt, hogy: olyan szép...(már a páromnak)
2010. okt. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Szió!

Nálunk ez nagyon friss 2 hete történt:)

Szombat reggel felkeltem hogy csináljak neki kávét. Mikor kiértem a konyhába, valami elkezdett folyni a lábamon végig. Kihivtam a szemébe néztem és mondtam neki hogy "Apa, azt hiszem idő van!":) Nézett rám bután és mondtam neki hogy valami végigfolyt a lábamon! "Akkor menni kell?:)"

Bementünk kórházba de téves riasztás volt. Hazamentünk. Este fekvés, 1.40 perckor egy hatalmas görcsre ébredtem, és éreztem valami meleget. Kimnetem a konyhába felkapcsoltam a villanyt, és folyt...folyt...folyt! Elkezdtem szólongatni, (nincs messze a szoba a konyhától; meg sem mertem mozdulni) szaladt kifelé, nézett lefelé, nem is kellett semmit mondanom mondta magától...öltözök:)!


Könnyű szülést neked:)

2010. okt. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk elég vicces volt. Éjféltől kb 10 perces fájásaim voltak, 3 körül szóltam a férjemnek, hogy lassan indulni kéne. Akkor voltak 5 perces fájásaim. Ő meg félálomban szólt, hogy majd reggel elindulunk, mert hajnalban senkitől nem tud kocsit kölcsönkérni...

Na hirtelen rákiabáltam, hogy mi van?? Én tudnék várni csak a gyerek nem biztos, hogy akar... Na erre megijedt nagyon..

2010. okt. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is hajnali 2-kor kezdett folyni a magzatvíz. Arra ébredtem, hogy eláztattam az ágyat. Villanyt kapcsoltam, vizsgálgattam a kifolyt cuccot, hogy biztos az-e (hülyén hangzik, de nem voltam benne biztos:)). Erre apa felébredt, ő is megvizsgálta, és ő állapította meg, hogy ez tuti az, irány zuhanyozni meg öltözni! Tök nyugodt maradt, én nagyon izgultam! Reggel 8-ra meg is lett a lányunk:)


Off: anyukámék vittek be minket amúgy kocsival, mert nekünk még nem volt. Átslattyogtam a szomszédba felkelteni őket. Közöltem anyummal, hogy kéne a kocsi, mert szülök. Erre ő: "jó, kicsim, én még alszom egyet", és visszafeküdt. Szegény félálomban volt, és nem fogta fel, hogy mi van, azóta is ezen a sztorin röhög a család...:)

2010. okt. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Én már a kórházban feküdtem,éjfélkor kimentem pisilni,és ahogy bekecmeregtem az ágyba,loccs,kizúdult a magzatvíz(ikreket vártam).Az volt életem eddigi legboldogabb pillanata:)Meg sem mertem mozdulni,csak szóltam a szobatársamnak,ő meg a nővérnek.Gyorsan hívtam apát,épp készülődött lefeküdni,délutánból jött haza.Ijedtében és meglepetésében nekiszaladt a szekrénynek:)Fél óra múlva ott volt,csodás pillanatok voltak:)
2010. okt. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
hú, lányok, borzasztóan irigykedek (a szó pozitív értelmében). Nekem sajnos nem indult meg az első fiammal magától, és sajnos indításra sem tágultam (bár a magzatvíz a kórházban elfolyt spontán), így császároztak. Kb. 1.5 hét múlva érkezik a kistesó, de most sem mondanak sok jót. Olyan jó lenne azt átélni, amit Ti, és szólni az éjszaka közepén Apának, hogy indulni kell:). A kérdezőnek a legjobbakat és könnyű szülést kívánok!
2010. okt. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!