Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülhetek természetes úton,...

Szülhetek természetes úton, vagy ez tényleg annyira reménytelen?

Figyelt kérdés
Most vagyok a 39. hétben a második babámmal, az orvosommal természetes szülésre készülünk, bár azt mondta, hogy 50%-nál nagyobb az esélyem a császárra. Az első babámat császárral hoztam a világra,mert nem tágultam. Amikor erre rákérdeznek, mindenki csak legyint, hogy akkor most is császár lesz. Ez tényleg ennyire egyértelmű? Mik a tapasztalatok?
2010. okt. 22. 21:56
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Én is tele vagyok félelmekkel. Sajnos az első babánál én sem tágultam semennyit sem, így császár lett. A doki szerint ez genetikai probléma - amúgy anyukámnál is ez volt, csak mondjuk őt nem császározták, hanem hagyták vajúdni 36 órán át. Így most én is nagyon félek, hogy mi lesz majd a következő babával. Engem már előtte is elrettentett a császár, persze túl lehet élni, de akkor is olyan jó lenne, ha meg tudnám szülni természetesen.

Drukkolok neked, hogy sikerüljön!

2010. okt. 23. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Én úgy jártam, hogy egészen a kiírt időpontig hitegetett a dokim, hogy természetesen szülök. Aztán ő elment szabira, de azért még előtte a képembe nyomta, hogy semmi esélyem sincs rá.

A lényeg, hogy figyelembe veszik, azt is miért volt az első császár, mi nem ment, mekkora a heg.

Nekem az első császár: túlhordás, zöld magzatvíz, indítás, oxitocin, nem tágultam semmit, és vittek is a műtőbe.

Második császár: túlhordás, zöld magzatvíz, császár, az előző hegvastagság, 4,2 mm volt.


Sokat nyom a latban, hogy az első miért lett császár.


Hidd el, én az elsővel lelkileg nagyon sokat szenvedtem, hogy nem sikerült. A 2. terhességemet végig úgy éltem meg, hogy végre átélhetem a csodát. De nem úgy alakult és sokkal könyebben elfogadtam, nem is fájt annyira, már 5 naposan napi 6x-7x mentem a 2.ra. Igaz a tejcsi lassan indult be, de jó volt ez így.

2010. okt. 24. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:

Tényleg attól függ,hogy mi volt az oka az első császárnak. Ha anyai ok, pl nem tágulsz, valószínű újra meg fog történni, bár nem törvényszerű.

nekem a második szülésem lett magzati ok miatt császár, a harmadikat simán szültem, és most a negyediknél is sima szülésre készülünk az orvossal. Nagyon függ az orvos hozzáállásától, az én orvosom kifejezetten természetes szülés párti!

2010. okt. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!