Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Volt olyan, aki több, mint 24...

Volt olyan, aki több, mint 24 órát vajúdott és jó volt a szülésélménye? Vagy olyan, akinek indították és legalább 18 órát vajúdott?

Figyelt kérdés
Melyik kórházban szültetek?
2023. márc. 15. 20:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
a vajúdás alapvetően sok idő. utólag azt mondom, hogy közel 24 órát vajúdtam, de kb az utolsó 8 órát tudtam hogy az. reggeli ctgn rendszeres fájások voltak, de elég gyengék, rövidek. délután hol rendszeresen volt, hol elmúlt, de érezhetően másabb volt, mint előtte néha a jóslók. éjjel ébredtem, hogy akkor ez már nem buli, de nem volt vészes. 5kor vettek fel az osztályra (előtte 1 órát már ctgn voltam), 8.30ra meglett a baba.
2023. márc. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Azért kérdezem, mert nálunk a családban az előző generáció nő tagjai, mind 2-4 napokat vajúdtak az első gyerekkel, általában kórházban és ebben volt, aki kapott oxit.


Viszont, az összes szülős csoportban csak olyan szülésélményeket olvasok, ahol egy napon belül megvan a gyerek, ha kell akár császárral.


Még magánkórházakban is.


A pozitív szülésélmények többsége is általában rövid szülésnek tűnik nekem. Érdekelne, hogy csak az én perspektívám torzít, vagy nem nagyon van olyan, aki hosszan vajúdik és jó szülése van.

2023. márc. 15. 20:58
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Úgy emlékszem, azt mondta a dokim, hogy ha a magzatvíz elfolyása után 24 órával még nem született meg a baba, akkor császároznak.

Indított szüléshez pedig elég gyakran jár már a burokrepesztés, ami nagyon felgyorsítja a folyamatokat.

Hétfő reggel 8kor kaptam oxit 3 órán keresztül, amiktől lettek fájásaim, de semmi vészes. Kedd reggel 6kor újra, 6.30kor burokrepesztés és 9kor megszülett a kisfiam. Így papíron 25 órát vajúdtam, de valódinak csak az utolsó 2.5 órát mondanám.

2023. márc. 15. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

első vagyok. valóban, burokrepesztés nekem is volt, ez nyilván gyorsított a dolgokon. de nem bántam egyáltalán.

nekem jó szülésélményem van.

a kórházban vajúdás megint változó. ha nem indokolt a kórházi tartózkodás (ritka fájások, de bemegy az anyuka mert nyilván megijed, nem tudja mi van stb), hazakuldenek simán ha sok a szülés. és nem mindegy, hogy a 2-4 napból mennyi a nagyon vajúdás, és mennyi a csak fájdogál. de nem tudom elképzelni hogy szülőszobán tartanak valakit ilyen sokáig anélkül hogy császároznák. mert ha nem tágul de beindult a szülés, egy ideig várnak ugyan, de utána császár lesz - de nem 2 nap után.

a legjobb otthon vajúdni amíg lehet. de nyilván ha már inkább biztonságban érezné magát az ember, akkor menjen be, max elküldenek ha még nincs ott az ideje.

2023. márc. 16. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Mondjuk nálunk nehezíti a helyzetet, hogy mindenkinek indították a 41. hét végén a szülést, azzal gondolom nem küldenek haza :)
2023. márc. 16. 08:27
 6/8 anonim ***** válasza:

41+0-án feküdtem be a kórházba és kaptam este ballont. Az egész éjszakát és másnap délelőttöt végig görcsöltem, másnap délután 3-kor volt burokrepesztés, majd oxi bekötés. Hajnali fél 2-kor született meg a kislányom.

Ha úgy nézzük én a ballon felrakásától 8 perces fájásokkal vajúdtam, de igazán durva az oxi bekötésétől volt. Szóval onnantól kezdve csak 10-11 óra volt az igazán aktív szakasz. Nekem nem maradt jó élmény, őszitén szólva nagyon megviselt (rengeteg kézzel tágítás volt, ezek viseltek meg leginkább), hetekig olyan érzésem volt, hogy a kislányomat kierőszakolták belőlem. Nagyon "testellenes" érzés volt ez az egész. Így egy év távlatában már nem érint annyira borzasztóan. Végülis egy problémamentes szülés volt, mindenki egészséges, ennyi.

2023. márc. 16. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
indításnál nyilván nem küldenek haza, ott ők koordinálják az egészet. tesómnak 7órási inditassal 14 órára lett meg a baba aznap. szerintem nyugodtan jelezheted a szülésznőnek majd, hogy nálatok a családban ez a helyzet, mit tapasztalt ilyenkor, te is erre számíts, vagy lehet tenni azért, hogy ne legyen ilyen hosszú a szülés?
2023. márc. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
#7 Ettől tartok, hogy kapok annyi oxit, hogy visznek sürgősségi császárra :). Nem tudom, hogy jobb-e magánban szülni, ahol a fogadott szülésznőd gondolom nem lesz bent veled 24+ órát (lehet nem is indít, olvastam, hogy volt, ahol el is rontották az indítást), ha meg nincs, ki tudja mi lesz, vagy inkább jobban járok az államival, ők legalább biztos láttak már ilyet is.
2023. márc. 16. 13:38

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!