Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen gyakori a "rágyorsítás"...

Milyen gyakori a "rágyorsítás" a szülésre oxitocinnal?

Figyelt kérdés

én eddig azt hittem, csak az kapja, akinek indítják a szülését. És nagyon meglepödtem, hogy én is kaptam infúzión, mert nekem természetesen indult, elfolyt a magzatvíz és tágultam is normálisan. Oké 4 óra alatt túllettem az egészen de borzalmas fájdalmaim voltak.

Nálatok is csináltak ilyet? Miért kell ez?


2010. szept. 16. 20:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is kaptam az első babámmal, bár 26 óra után kevéssé nevezném "rágyorsításnak" :o)

Lelassult a baba szíve drasztikusan, és mivel már a finisben voltunk (egy ideje), sürgősségi gátmetszéssel, oxitocinnal+egy nyomással a pocimra kint volt. Pici oxigénezés után rendbe jött. Ezért kellett az oxitocin (szóval nálam se ezzel indítottak).

Viszont én is tudok olyan esetről, ahol látszólag minden indok nélkül kapta az anyuka, hogy induljon már be a szülés... Ezt nem tartom jónak, de sokféle felfogású orvos van, és van akinek ez jön be. egyik ismerősömnek is így indították, ő meg örült, mondván hogy már olyan türelmetlenül várta a babát.

2010. szept. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is kaptam, és segített is valamennyit, de végül mégsem tudott megyszületni a baba, és császár lett. Szerintem nem akarták, hogy elhúzódjon a vajúdás.Szerintem örülj neki, hogy meglett 4óra alatt. Én 3 és fél napig vajúdtam! :-)
2010. szept. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok. Mármint hogy nálad ne húzódjon el a vajúdás! Nálam már mindegy volt! :-))
2010. szept. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem itthon folyt el a magzatvíz.De viszont nem tágultam fájásaim sem voltak.Doki kézzel tágitott és kaptam oxit is infuzióba is és hüvelybe is....szőrnyű fájásaim voltak de hamar meg is lett a babám.Ugy tudom fájást erősiti és a tágulást...ha nem tudom jol bocsika.
2010. szept. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
66%

Nekem szimpatikus az oxitocin, jónak tartom, hogy nem engedik 2 napig vajúdni a terhes kismamát.

Én 5 perces fájásokkal mentem be a kórházba, burokrepesztést csináltak, aztán rá 1 órára kaptam oxitocint, rá 2 órára megszületett a babám.

Nekem ezzel nincs semmi bajom, inkább ez, mint ott vajúdni, fetrengeni, szenvedni.

A másodikat várom, kértem az orvost, hogyha úgy állunk majd, igen is szeretnék oxitocint.

Nekem nem lettek olyan borzalmas fájdalmaim tőle, viszont nagyon szépen simán megszültem, nagyon szép emlék.

Egyébként nem mindenkire hat egyformán az oxitocin, valakire pl nem is hat egyáltalán.

2010. szept. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
hü azért nem semmi szülésetek volt! Ezek szerint nem én vagyok az egyetlen aki kapott. Most már értem miért!:) Amúgy tényleg nem rossz dolog mert tényleg hamar túl lehet lenni rajta :)
2010. szept. 16. 21:34
 7/11 anonim ***** válasza:

Azt elfelejtettem irni hogy kb 1/2 4 - 4 fele kaptam meg az oxit és 7 kor már a kezemben volt a kislányom kőnnyű gyors szülésem volt,igaz fájt.. és nem tudom az oxinak kőszőnhető e de olyan jól tágultam hogy sikeres gátvédelmem lett.. és 3 tolófájásra kibujt a kislányom.DD és már 1 óra mulva szültem volna...már lassan 8 hós a kislányom.

Mindenkinek további szép napot.

2010. szept. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem akkor kötötték be az oxit amikor már 4 újjnyira ki voltam tágulva.A doki szerint jól tágultam de kevés ideig tartottak a fájások és ezért kellett a segítség,nekem is hatott rendesen mert rá kb. egy órára már meglett a fiam.
2010. szept. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Sziasztok! Az oxitocint annak adják, akinek nincsenek rendszeres és minőségi fájásai. Ezzel valójában nem erősítik a fájásokat, hanem a minőségi fájásokat segítik elő, így tud tágulni a méhszáj. Én is vajúdtam egy csomót, nagyon durva fájásaim voltak, de az nst szerint azok még csak jóslónak számítottak, és nem tágultam egyáltalán. Ja, és még csak rendszeres sem volt. Rámkötötték az oxitocint, nekem az egy megkönnyebbülés volt. A fájásokat abszolút nem éreztem erősebbnek, mint előtte, csak sokkal rövidebb ideig tartott. Egy pillanat alatt, ahogy jött, úgy el is múlt. Nem egymásbaérő fájás volt az egész vajúdás. Amúgy ez nem egy természettől elrugaszkodott dolog, mivel szervezet is termel oxitocint, pl. mikor szoptatsz. Ezért van, hogy szülés után szopi közben görcsöl az ember hasa, mert méhösszehúzó hatása van. Minden jót Nektek!
2010. szept. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Mindkét szülésem indított volt, de egyiknél sem kaptam oxitocint. Szerencsére....
2010. szept. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!