Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Oxitocinnal indított szülésem...

Oxitocinnal indított szülésem (nem császár) lesz. Hogy történik pontosan?

Figyelt kérdés
A dokim azt mondta, bekötik az oxitocin infúziót, majd burkot repesztenek. Ez idő alatt végig feküdnöm kell? Lehet közben inni?
2010. júl. 27. 11:48
 1/9 anonim ***** válasza:

Így van,bekötik,burkot repesztenek. Esetleg beöntés,bár én nem kaptam. Fel lehetett volna kelni,de nem tudták lejjebb ereszteni az ágyat,én meg nem tudtam leugrálni.

4 óra alatt túl voltam az egészen.

Ja, és engedtek inni is.

Könnyű szülést!

2010. júl. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Így van szó szerint, ahogy a dokid írta. Ettől még felkelhetsz ha akarsz, de ha pl. EDA-t is kérsz (tehát gerinces érzéstelenítést), akkor biztosan feküdnöd kell mert Magyarországon még nem használják ennek a sétálós verzióját. Inni általában lehet közben, de nem mindenhol engedik, szóval ezügyben az orvosodat kérdezd.
2010. júl. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem is így volt, bár nálam már nem kellett burkot repeszteni. Bekötötték az infúziót, én 9 órát vajúdtam így is. Inni lehetett, felkelni is lehetett volna, próbáltam is, de jobb volt feküdni, így maradtam végig a fekvő pozícióban. A Szent Imrében szültem.
2010. júl. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Bekötötték az infúziót nem repesztettek burkot mert elötte elfolyt a magzatvizem (37. hét) és rögtön megjöttek a fájások az oxitocintól. Labdán ültem majd ágyra feküdtem. Azt mondják jobban fáj mint a sima szülés. Én 3 óra alatt szültem meg a kisfiam.


Jó szülést!

2010. júl. 27. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
2010. júl. 27. 12:49
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem először burok repesztés majd beöntés és utána a infúzió!!
2010. júl. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem először burkot repesztettek, majd vártunk hátha ennek hatására beindul a fájás, de nem így oxitocin lett a megoldás, mindkét szer repesztéstől 5 órán belül megszülettek a babáim.
2010. júl. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
en 2 hete szultem bekotottek a infuziot 3 ora mulva kezemben volt a kislanyom.most mar csak a varrasokkal szenvedek.konnyu szulest.
2010. júl. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Szia! Nekem először beöntés volt, aztán burokrepesztés. Várunk kb. 15 percet hogy ettől beindulnak e a fájások de semmi nem volt. Bekötötték az oxitocint és rá 10 percre jött az első fájás, de már az kemény volt! Utána nagyon sűrűn jöttek, a szülésznő oda adta a kezembe a gázt és mondta hogy egyfolytában szívjam, szívtam is. Amikor már nyomni kellett akkor elvették tőlem a gázt, kb. 5-6 nyomás volt és mire megszületett a drágám ki is tisztult a fejem. Az első fájástól számított 2 órán belül megszületett. Böbi voltam
2010. júl. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!