Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szerintetek előbb érkezik?...

Szerintetek előbb érkezik? Félek, hogy nem tudom megszülni...

Figyelt kérdés

Második terhességem 36+6 hetében járok (kisfiú). 36+4 volt az utolsó ultrahang, ahol 3470 grammnak becsülték. Tudom, hogy a gép tévedhet, de kétszer is újra mérték, eddig minden súlybecslése arányos volt. Az előző babámmal is ehhez az orvoshoz jártunk és tökéletesen megbecsülte a súlyát. A hasam már hatalmas, ha még marad 2-3 hetet, hatalmas baba lesz.

Első babám 37+2-re született, 3180 grammal 50 centivel. Szerintetek a nővéréhez hasonlóan korábban fog érkezni, vagy megvárja a terminust?



2022. márc. 17. 07:07
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Tegnap voltam ismét az orvosomnál 37+4 hetesen, NST + hasi ultrahang vizsgálaton. Baba óriási, 4000 grammra becsülték, négyszer mérte újra, azt mondta hiába méri többször, ez a baba ennyi. Ha jövő hétig nem szülök meg, akkor elektív császár javaslattal beküldenek a kórházba a bizottság elé, akik vagy engedélyezik a programcsászárt, vagy vajúdás alatt történik sürgősségi címszóval. :(
2022. márc. 23. 07:00
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Csak mondom, hogy az ultrahang rém pontatlan. Tudod hány anyukának becsülnek nagy babát, feleslegesen megcsászározzák aztán hóhó 3200 gramm. Nem lebeszélni akarlak, mert azt tedd amit jónak látsz, de ez annyira balkáni hozzáállás, hogy nagy baba=császár. Kitartás. Remélem minden rendben lesz veletek!
2022. márc. 23. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Nyilván nem szeretnék műtétet. De szanaszét szakadni se akarok. 14 hónapja szültem a lányomat 3180 grammal, nagyon nehezen lett meg a kitolás része. Hatalmas gátmetszésem volt, félek, hogy a heg is repedne, amúgy is érzékeny a mai napig. Nem tudom, ha mégegyszer ugyanott vágnának, hogy gyógyulna meg.

Egyébként a feje 333, az AC 368. Az orvosom szerint combcsontja is hosszú.

Amúgy ez a kórház, ahol szülni fogok nagyon természetes szülés párti, szóval valószínűleg csak akkor lenne sürgősségi császár, ha nem tudom megszülni.

2022. márc. 23. 08:41
 14/17 anonim ***** válasza:
Ha negykezlab tortenik a kitolas, akkor jo esellyel nem fogsz serulni.
2022. márc. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Leírom mi lett a vége. 40+0 indult spontán, 4 óra vajúdás után természetes úton született gátmetszéssel, 4500 grammal és 53 centivel.

Sajnos a gyerekágyas osztályon nekem súlyos vérzésem lett, így azonnal megműtöttek. Most már talán jól leszünk.

2022. ápr. 9. 11:16
 16/17 anonim ***** válasza:
15. Gratulálok és jobbulást, gyors felépülést neked! A baba jól van?
2022. ápr. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Gratulálok, gyors felépülést kívánok
2022. ápr. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!