Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szerintetek előbb érkezik?...

Szerintetek előbb érkezik? Félek, hogy nem tudom megszülni...

Figyelt kérdés

Második terhességem 36+6 hetében járok (kisfiú). 36+4 volt az utolsó ultrahang, ahol 3470 grammnak becsülték. Tudom, hogy a gép tévedhet, de kétszer is újra mérték, eddig minden súlybecslése arányos volt. Az előző babámmal is ehhez az orvoshoz jártunk és tökéletesen megbecsülte a súlyát. A hasam már hatalmas, ha még marad 2-3 hetet, hatalmas baba lesz.

Első babám 37+2-re született, 3180 grammal 50 centivel. Szerintetek a nővéréhez hasonlóan korábban fog érkezni, vagy megvárja a terminust?



2022. márc. 17. 07:07
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
94%
Ne aggódj! Egyrészt, egyáltalán nem biztos, hogy jól mértek. Nekem kb 500 grammot tévedtek. Másrészt akkora babád lesz akit megtudsz szülni. Barátnőm picike nő 4000 gramm feletti babát szült pár óra alatt. Minden rendben lesz, nyugi!
2022. márc. 17. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
A kislányomat 35 hetesen tippelték 3400 grammnak, 38 hetesen 3500 grammnak. 40+1 hetesen indították, 3700 grammal és 54 cm-el született meg, szóval nem lett azért óriás. Simán megvárhatja a tiéd is a terminust.
2022. márc. 17. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Vagy igen, vagy nem.


Ne aggódj, a nagy méret sem i dokolja, hogy ne tudd megszülni.


Ha nem sürgetnek, oxival hasból préssel stb ( mivel szültél màr le merem írni)

Akkor k

Ritkán van gond, az sem a méret miatt.


A feje mekkora? Az számît.


Egy bnőm otthon szült meg 4,5 kg feletti vabàt sérülésmentesen


fiús csípővel.. elsőre nagyon rossz orvosnál / kórházban szült és folyamatosan azt kapta, hogy azzal a csípővel nem fogja megszülni és na hagyjuk nem is írom le mik voltak..mindenesetre a doki màr nem dolgozik..de nem véletlenül szült otthon -a kórház melletti lakótömbben



Szóval nyugi, nem kell tőle félni, ha mégis van valami komplikáció, arra vannak ott az orvosok.


Kitartás!

2022. márc. 17. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem,hát megcsászároznak.

Ismerősöm 5 kilós babat szült ( ő maga S-es méret,gátvédelemnel,sérülés nelkul)

2022. márc. 17. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Egy ismerős 5,5 kilós babát szült meg. Semmi sem lehetlen. Igaz, hogy elmérték. Nem is érti ő sem, hogy ennyire hogyan? Az előző gyereke 3300 gramm volt. 😅


De minden terhesség más. Nekem mondogatta a nődoki, hogy második baba, lány is, lehet előbb kibújik. Ráhúzott 5 napot a kiírtra. A fiam is épp a napján született 😅

2022. márc. 17. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
A lányomat végig nagyobbnak mérték. 30 hetesen közel 3 kilósnak mondták, aztán 39+1-re született 3520 grammal.
2022. márc. 17. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
155 centi magas "deszka" barátnőm kétszer is 4 kiló 60 centis gyereket szült mindenféle beavatkozás nélkül. Annyi mindenen múlik... viszont ha izgulsz se fog ezen változtatni. Szerintem jobb, ha azt mondod, hogy "repülő még fent, gyerek még bent nem maradt", valahogy ti is túl lesztek rajta, és a lényeg csak az, hogy a végén mindenki egészséges legyen.
2022. márc. 17. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Ketszer szultem 4,3 kilos gyereket, nagy fejatmerovel, vekony vagyok. Masodjara meg nagyobb volt a feje, ellatast nem igenylo icipici serulesrm lett csak, mivel masodjara negykezlab szultem hatonfekves helyett.
2022. márc. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Bocsánat hogy ide pofatlankodok, van valami limit hogy mekkora maximális fejatmerovel tud megszuletni egy baba természetes úton? Tudom hülye kérdés, szerintem is de érdekel, vagy az csak szülés közben derül ki?
2022. márc. 17. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
9-es, nincs limit, mivel a baba koponyacsontjai igyis-ugyis egymasra csusznak, mikor athalad a szulocsatornan, alkalmazkodva az anya mereteihez. A hatonfekve torteno kitolas okoz inkabb gondot akar kis fejmeretnel is, mert ugy 30%-kal kevesebb helye van a babanak, mint negykezlab. Durva, hogy sok helyen meg mindig eroltetik, tamogatjak megis.
2022. márc. 18. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!