Szülés betegen?

Figyelt kérdés
39 hetes kismama vagyok, és nagyon lebetegedtem, orrfolyás, láz, torokfájás, stb... Nincs semmi erőm, és rettegek, hogy most jön a babó:( van valakinek ilyen tapasztalata? Nem covid egyébként.
2022. márc. 12. 07:56
 1/6 anonim ***** válasza:
80%
Rokonom volt ilyen peches, hogy lázasan szült. Nagyon nehéz lehetett, nem csak a láz miatt, hanem még tekergetni kellett a babát, mert köldökzsinór volt a nyakán. De végeredményben rendben ment, mind egészségesek.
2022. márc. 12. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
29%

Tekergetni?


Nyakon a zsinór az nagyon ritkán okoz panaszt, emiatt nem kell aggódni az esetek 99 %-ában.

( nyakon zsinórral szültem)


Csak a többiek megnyugtatása miatt írtam le..



Kúráld magad!


Szerintem megvàrja.. pár nap alatt rendbejössz.


Menj el dokihoz, ha van lehetőséged, hátha bakteriális, talán egy antibiotikum hamarabb rendbehozna. ( van, amit biztonságosan lehet szedni terhesség/ szoptatás alatt)


Ha vèletlen sürgősségi császàr lenne, is jobb, ha nem dugult az orrod..


( emlékszem egyébként én is ettől rettegtem, mert februárra voltam kiírva, és olyankor mindig beteg szoktam lenni.. mázlim volt végül)

2022. márc. 12. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
2. Úgy mondta, hogy nem szabadott nyomnia, valahogy erre-arra forgatták a babát, hogy lejöjjön a zsinór, ami többször is körben volt rajta. De nem értek hozzá.
2022. márc. 12. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nővérem úgy szült meg 6 óra alatt, hogy előtte 2 teljes héten át nem aludt, mert nagyon erős jóslói voltak mondhatni folyamatosan (naponta 4-6x több órán át). 3 alkalommal pedig mondhatni beindult a szülés (rendszeres 5 és 3 perces fájások órákon át), majd csak egyszer vége lett. Nagyon fáradt volt ezek miatt már. Szülés előtt 3 nappal pedig beteg lett (39 fokos láz, hányás, hasmenés, fejfájás, orrsugulás, orrfolyás). Viszont abban a helyzetben ezeket mind észre se vette. Bent voltam vele a szülésnél. Kívülről nézve sem viselte meg jobban ez a szülés, mint az előző. Ilyenkor egy olyan tudatállapotban van egy nő, hogy azt a maradék erőt is képes összeszedni. Egyedül az orrod kidugítására figyelj. Az az elején picit őt is zavarta. Neki átmosták emiatt az orrát. Utána nem volt gond.
2022. márc. 12. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtató válaszokat! :)
2022. márc. 12. 09:27
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
39+5 naposan betegedtem le én is, magas láz, takonykór, köhögés. Kellett mennem NST-re (előtte beszéltem a dokival mi legyen) vettek vért is, nagyon magas volt a crp, visszahívtak másnapra megint vert venni. Nem ment lejjebb, mondjuk 2 szem antibiotikumtol sztem nem is vártak többet, viszont jóval magasabb lett így befektettek, venasan kaptam a továbbiakban a gyógyszert. Aznap éjjel természetesen beindult a szülés, a doki nem javasolta a császárt, mert utána sokkal rosszabb lett volna a felépülés. Mázlim volt mert 3 óra alatt meglett a fiam, és a szülés alatt semmit nem éreztem a betegségéből. Az utána következő hét volt kemény, gyenge voltam mint a harmat. Szóval a szulestol magától ne félj, addig is próbáld kúrálni magad, herbal Swiss forró italpor, szopogatos tabletta, nekem ezek váltak be.
2022. márc. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!