Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Vesegörcs és szülési fájdalmak...

Vesegörcs és szülési fájdalmak mennyire hasonlók?

Figyelt kérdés

Sokaktól hallom, hogy elég hasonló, a vesegörcs hamá még rosszabb is. Bár nincs bizonyítva, hogy nekem vesegörcsöm volt, de elég valószínűnek tartom. Évente egyszer jelentkezik és pont pár napja volt egy ilyen, telefonáltam is orvosnak, mivel 15 hetes vagyok.

Tényleg hasonló a kettő vagy ez tök hülyeség?

Amit én éreztem az a derekamból az alhasamba, hüvelybe, fenékbe sugárzó hirtelen szúró fájdalom volt. Azt tudom, hogy vajúdáskor nem hirtelen jön, hanem fokozatosan, a hasonlóságot a fájdalom szintjére értem.


2022. jan. 23. 14:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
63%
Rosszabb a vese görcs.Nem hülyeség!
2022. jan. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
85%
Sokszor hallottam, hogy a vesegörcs tud rosszabb lenni. Szerintem az nem az én szüléseimet élte át, aki ezt állítja. De hallottam már ilyen véleményt, igen.
2022. jan. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Hat ez jo hir, ha tenyleg igy van, akkor mar mindjárt kevésbé felek a szüléstől.
2022. jan. 23. 14:31
 4/12 anonim ***** válasza:
74%
Ezerszer szarabb volt a szülés, mint egy vesegörcs. Még a kettő közül a könnyebb szülésem is rendesen felülmúlta, pedig hogy bíztam benne én is, hogy könnyebb lesz...
2022. jan. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
79%

Köze nincs a kettőnek egymáshoz. Nem ugyanott fáj, nem ugyanúgy fáj.

Nekem a szülés sokkal rosszabb volt, bár hozzátenném, pici vesekövem volt, és kórházba is kerültem vele, és folyamatosan kaptam a görcsoldót, de a szülés sokkal intenzívebb és fájdalmasabb volt.

2022. jan. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Huh, akkor ugy nez ki, hogy ez változik emberenkent, kinek melyik a fájdalmasabb.
2022. jan. 23. 14:49
 7/12 anonim ***** válasza:
83%

Nekem pl annyira nem volt vészes.

Előre le volt beszélve, hogy kérhetek EDA-t, az orvos mondta is, hogy na, ha akarom, akkor most.

Nem kellett, azt mondtam, ezt simán kibirom.

Pedig nem vagyok egy mártír típus, fejfájásra pl azonnal kapom be a gyógyszert.

Szóval alkat függő. Nem törvényszerű, hogy rettenetes lesz.

2022. jan. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
85%
Én bírom a fájdalmat, pl. húzták 2 fogam érzéstelenítés nélkül, én keménynek hittem magam. Az első szülésemnél eláljultam a fájdalomtól, a másodiknál magamnál maradtam, de épphogy. Sírtam, üvöltöttem, könyörögtem, bepisiltem, hánytam, akármit megtettem volna, csak valaki könyörületből öljön meg ott helyben. Speciel vesegörcsöm vagy kövem még nem volt, de vitatom, hogy van ennél rosszabb (számomra). A barátnőm 2 óra alatt megszült és aznap délután már szaladt fülig érő szájjal. Én 2 évig terápiára jártam utána. Mindenki más.
2022. jan. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
55%
Amikor én szültem, még nem volt ilyen fejlett az orvostudomány, nem volt pl. epidurális érzéstelenítés, stb. "4 órán keresztül kaptam oxitocint, félperces fájások voltak órákon át. Orvos nem látott, a szülésznő 4-6 óránként rámnézett. Egyedül voltam. Fájt? Nagyon! Rossz volt? Nagyon! De mikor megszületett a gyerekem, már nem is gondoltam erre. Mert volt miért, kiért szenvedni. De a vesegörcs borzasztó, és nem látod a végét. Szerintem az százszor rosszabb. Lehet lepontozni!
2022. jan. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
65%
7 évvel ezelőtt a szobatársamnak nem vették észre, hogy keresztes a reggeli pisije. Igaz ő maga sem jelezte, hogy nincs jól. Megérkezett a férje épp látogatóba. Aztán elment wcre, azt hitte bepisilt,aztán elkezdett nagyon görcsölni. Az orvos is elsőre azt hitte vesekőve van és azt fogják kisegíteni 😅 aztán egyszercdak felkiálltott a doki, hogy ennek haja van 😂 20 perc alatt megszületett a fia. Gyakorlatilag az egész művelet nem volt 1 óra. Első gyerek. Mint a gyorsvonat úgy száguldott ki 35.héten..gondolhatod repedt mint az állat.. 😬
2022. jan. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!