Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért a szülésznő vágta el a...

Miért a szülésznő vágta el a köldökzsinórt?

Figyelt kérdés
A Szent Imre kórházban szültem, Budapesten, nagyon természetes szülés pártiak. Voltam szülésfelkészítőkön, ahol azt mondta a szülésznőm, hogy a napjára nem is emlékszik mikor vágott el utoljára köldökzsinórt, mert, hogy már annyira alap, főleg ebben a kórházban, hogy az apa vágja el. Készültünk is rá, ott állt a férjem, de valamiért a szülésznő vágta el(én nyilván magamnál sem voltam)… amúgy ez már lassan egy éve történt de a mai napig nem értem.🤣 szerintetek ez miért történt így?
2021. dec. 1. 20:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%
Nálunk pontosan így történt, Egerben szintén 1 éve.. Apuka ott várta a pillanatot, mire a szülésznő gyorsan elvágta.
2021. dec. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
85%
Mert valószínűleg a férjed azt mondta, hogy nem akarja.
2021. dec. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Szóltatok előre, hogy apa akarja vágni?

Lehet, hogy csak azt hitte nézelődik

2021. dec. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
43%
Lehet, hogy kapkodott. Sajnàlom. Nekünk meg a lepènyt nem hagyta megnezni. Kerdezte, megnèzzük-e, èn ezt fordìtottam a pàromnak, ő meg kidobta közben. Meg akartam volna nèzni.
2021. dec. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Tőlünk meg sem kérdezték, hogy elvágjhatja-e. Pedig szívesen megtette volna. Lehet, mi voltunk a hibásak, hogy nem beszéltük meg előre.
2021. dec. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
99%
Nem hiszem, hogy rosszindulat lett volna mögötte, szimplán automatikusan csinált valamit. Én is láttam olyat, hogy a szülésznő még meg is kérdezte apukát, hogy el akarja-e vágni a zsinórt, majd ahogy rátette a lefogásokat, automatikusan el is vágta. Szinte reflexszerűen. Aztán persze le is esett neki, nem győzött bocsánatot kérni...
2021. dec. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Lehet már hiányzott neki 😀


Nálunk sitty-sutty elvágta valaki, pedig ott állt mellettem a párom mindkétszer

2021. dec. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Szintén a szent Imreben szültem két éve

Azért mert természetszülés pártiak az nem jelenti azt hogy ebbe bele tartozna az, hogy az apa vágja el a köldökzsinort amúgy...

Mi előre mondtuk, h nem szeretnénk ha az apuka vágná el, tiszteletben tartották, nem akarták rábeszélni.


Szerintem sem rosszindulat miatt, szimplán csak tette a dolgát és valahogy nem gondolta rá hogy az apuka szívesen vágná. Vagy a másik, amit írtak már, h ő is annyira izgatott volt és nem akarta elvágni

2021. dec. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyan másik kórházban szültem mindhármat és nekem is furi volt, hogy a férjem csak a nagy és a kicsi gyerkőcnél vághatta el, a középső gyereknél a szülésznő vágta, pedig nála született mindhárom (fogadott szülésznő). Nálunk tudta, hogy a férjem szeretné elvágni. Később, már a legkisebb születése után rákérdeztem és azt mondta, hogy amikor lát valami problémát, akkor nem szórakozik az apukákkal, hanem gyorsan cselekszik. Aztán vagy van baj, vagy nincs, de ugye akkor már visszaragasztani nem tudja. Tény, hogy a középső csemete bekerült a koraszülöttre, pedig betöltött 39. hétre jött, csak nehezen alkalmazkodott a külvilághoz.

Gondolom olyan is van, hogy csak a megszokás miatt automatikusan vág. Emberek vagyunk, előfordulnak ilyenek.

2021. dec. 2. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
69%
A doktornőnek hiányzott csak,vagy nem szoltatok neki apa elvágni akarja
2021. dec. 2. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!