Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Lehet kontaktlencsét viselni...

Lehet kontaktlencsét viselni szülés alatt? Mi a helyzet a császármetszéssel, ott ki kell venni, vagy maradhat?

Figyelt kérdés
Nem olyan rosszak a szemeim, vagyis lencse és szemüveg nélkül is látok azért, csak nem szeretnék szemüvegben szülni, mert nekem az kényelmetlen. Hallottam már ilyet is, olyat is.

2021. okt. 20. 12:35
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
84%

Hát nekem meg se fordult a fejemben,hogy kl-ben szüljek. Azt se tudtam,hogy minden rendben lesz e, hogy mennyit fogok vajúdni stb. Ugye a kl-nek megvan adva, hogy mennyit lehet bent.

Sűrgősségi császár lett. Mikor mondták,hogy műtenek, át kellett sétálnom a műtőbe. Szemüvegemet oda adtam a férjemnek, így én Kb alig láttam valamit 😅 Császár után órákon át a megfigyelőbe voltam, utána meg alig tudtam mozogni. Jó hogy nem kellett a kl-vel sz@rakodni.

2021. okt. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
78%
Ugy olvastam,hogy kontaklencsét,szemüveget le kell venni szülésig hüvelyinél és császárnál is
2021. okt. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
30%

Ha anélkül is látsz, akkor minek???

Nem kell szülés közben olvasgatni...

f

2021. okt. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Az "anélkül is látok" az nagy általánosságot jelent, hogy nagyságrendileg látom, hogy 5 méterre előttem a férjem, vagy az orvosom áll. Azt olvastam, hogy hivatalosan szülésnél nem lehet bent a kontaktlencse, ellenben a valóságban azt hallom mindenkitől, hogy hüvelyi szülésnél bent maradhat, igaziból rá se kérdeznek. A műtős részt is 90 %-ban írták, hogy ott nem lehet, de volt kivétel!
2021. okt. 20. 13:17
 5/18 anonim ***** válasza:
96%

Én 2 éve szültem,természetes úton

És ki kellett vennem a kontaktlencsét

Míg bent voltam,szemüveget viseltem,de kényelmesebb is volt,mint a lencsével "bajlódni" reggelente

2021. okt. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
77%
Én szemüveges vagyok... de mit is akarsz látni? Benn fogsz feküdni egy ágyon (bár ne lenne így), és jó ha 10 percenként rád néz valaki. Addig csak vársz. Minden fontos dolog tőled 2m-en belül zajlik.
2021. okt. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

3-as vok még.

Sztem az már bőven elég látás szülés közben, ha 5m-ről felismersz vkit.

2021. okt. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Első gyereknél nem volt rajtam a szemüveg, a kórteremben hagytam, egész vajúdás és szülés alatt, pedig erős dioptriájú. De nem hiányzott, amit látni kellett, láttam. Másodiknál olyan gyorsan történetek az esemény, hogy még idő sem volt levenni, abban szültem, de a kutyát nem érdekelte.
2021. okt. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
78%
Nekem meg eszembe se volt kivenni a lencsét. 15 éve hordom. Csm volt,reggel szóltak,hogy délben műtenek. Szóval nekem bent volt,nem is mondta senki,hogy ki kell venni,ill.nem is kérdezték. Tesóm 2x szült természetesen,mindkétszer bent volt a lencse (ez Angliában). De mindkettőnknek -5 vagy a feletti a szemünk.
2021. okt. 20. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Szülés közben gyakori, hogy elpattannak az erek a szemben, és nagyon nem jó ha épp benn van a kontaktlencse..
2021. okt. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!