Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mikor menjek vissza? Hány...

Mikor menjek vissza? Hány perceseknél kell?

Figyelt kérdés
1 ujjnyira nyitva van a méhszájam, fájásaimat még nem tudom mérni, elég rendszertelenek, de a dokim azt mondta hogy majd menjek ha jön a baba. de mégis mikor???
2010. aug. 29. 18:39
 1/7 anonim ***** válasza:

Milyen messze van a kórház? Ha több mint 30 percre, akkor rendszeres 15 perces fájásokkal már bent kéne lenned, ha közel van, 5-10 percesekkel feltétlenül menj.

Ha első baba, valószínűleg van jópár órád még a szülésig, 1 ujjnyiról még tágulni kell 9-10-re, ez eltarthat egy darabig.

Legyél készenlétben, ha esetleg elfolyik a magzatvized, azonnal menj!

Könnyű szülést és nagyon sok boldogságot a babához!

2010. aug. 29. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom ki az előző válaszoló, férfi-e vagy nő, szült-e már, de nincs olyan, hogy 9-10. 4 ujjnyira tágulás után eltűnik a méhszáj és kitolási szakasz következik. A kórházakban azt szokták javasolni, hogy 1 órája tartó 5 perces fájásokkal elég bemenni. Embere válogatja. Ha ezt kivártam volna annak idején, akkor itthon szülök meg.
2010. aug. 29. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
fájásaim egészen gyengék, és 12 percesek .:)kszönöm mindkettőtöknek a választ.
2010. aug. 29. 23:39
 4/7 anonim ***** válasza:

Amíg gyengék a fájások, próbálj pihenni, mert az 5percesek már úgy fognak tűnni, mintha egyfolytában fájna.

Én 5perceseknél hívtam a mentőt. Amikor beértünk, 7cm-re voltam kitágulva, a szülésznő még órákat jósolt, mondván első baba. Ehhez képest 50perc mulva túl voltam az egészen.

Boldog babázást!

2010. aug. 30. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mi a lakóhelyünktől 30 percnyi autózással érjük el a kórházat és amikor az ikreimmel terhes voltam, a dokim azt mondta, hoyg akkor induljunk, ha 1 órája rendszeres 5 perces fájásaim vannak (első szülés volt).
2010. aug. 30. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok. A 9-10 után lemaradt, hogy cm.! bocs, nem olvastam vissza. Egyébként 2x szültem, nem szeretek vitába bocsátkozni, de a második válaszoló nem volt kedves. Én 4 ujjnyira voltam kitágulva, mikor a második babával bementem a szülőszobára, és nagyon nem volt eltűnve a méhszáj, jópár óra múlva volt még a kitolási szakasz!

A kérdésfeltevőnek még egyszer minden jót és könnyű szülést!

2010. aug. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Igazad van előttem szóló. amikor én mentem szülni és 7cm-re voltam kitágulva, még akkor sem volt eltűnve a méhszáj.9cm-nél kezd eltűnni és 10cm-nél tűnik el teljesen.

Én is könyű szülést és boldog babázást kívánok.

(ma 02:45-ös)

2010. aug. 30. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!