Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mièrt nem akar megszületni?

Mièrt nem akar megszületni?

Figyelt kérdés
40+7 napos kismama vagyok. már 2 napja kórházban túlhordás miatt . Ha a hètvègèn sem indul be hètfőn megindítják oxyval . Minden nap van terhelèses CTG is. Előtte otthon mindent kipróbáltunk. Eddig az volt a baj hogy nagyon magasan van a baba ,de tegnap azt mondta a doki lejjebb ment ès tovább tágultam(legutobb 1 ujjnyira volt nyitva). Valamint az is kiderült ,hogy bőven van már 4kg . Kb 4.3 ami már nagyon nagy. Nem èrtem ha ilyen fejlett mièrt nem akar kibújni.
2021. márc. 26. 12:17
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
34%
Minek inditanak hetfon, haamugymindenrendben?
2021. márc. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
11 ez nekem a gyenge pontom. Mindig ezzel jöttök. Minek? Mert kva nagy a kockázat. 40+3-ra szültem. Elvileg minden rendben volt. Mégis egy hét inkubator, infuzio, csövek, legzomaszk lógott a gyerekemrol. Hat ezért. Nem akartam leírni nem akartam stresszelni a kerdezot, de ne hajszoljuk már veszélybe más gyereket. A sajátodda majd úgy döntesz, ahogy akarsz. 40 hét után drasztikusan megnő mindenfele kockázat a fertőzésektol a halálig. Köszi.
2021. márc. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
0%
12, mutass legyszi arrol a drasztikusrol statisztikat, mert amiket en olvastam a pubmeden, azokban az van, hogy a betoltott 43.(!) het utan nagyon enyhen, majd a 44. het utan par szazalekkal no a a tulhordasbol eredo mindenfele kockazat. Egy esetbol, ami a sajatod (amit nagyon sajnalok, es kivanom, hogy barcsak ne kellett volna atelned) meg nem lehet altalanos ervenyu kovetkeztetest levonni. Az inditas lehetseges kovetkezmenyeirol szolo statisztikakat ismered? A szulesed kozben nem tortent olyan beavatkozas, ami a tovabbiakat okozhatta? pl. oxitocin adasa, hatonfekve torteno kitolas, eroltetett nyomatas, Kristeller-manover?
2021. márc. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Az az egy eset sem egy. Nem az en fiam volt az egyetlen tulhordott a PIC-en ugyanabban az időben. 4-en voltak. És ez nem a főváros. Az orvosok sem hobbiból indítják, hanem mert fosnak a perektől. De mondom a saját gyerekeddel azt csinálsz amit akarsz, de mást talán ne bíztassunk arra, hogy az orvossal szembe menjen...
2021. márc. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
28%
Elavult orvosi gyakorlat miatt tartjak bent rutinbol, es tovabbra sem linkeltel statisztikat, ahogy a tobbi kerdesre sem valaszoltal. Szerintem igy felelotlenseg tanacsot adni, hogy ne menjen szembe az orvossal, aki elavult protokoll alapjan kezeli.
2021. márc. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Ertem. Ha rad hallgat az orvos helyett és nyomorék lesz a gyerek gondolom téged lehet perelni hogy eltartsd a gyereket mert kérdező nem fog tudni dolgozni? Ugye ezt a kórház esetében meg lehet tenni ha ok néznek be valamit. Ne haragudj de a felelőtlen tanácsadó itt te vagy. Legrosszabb esetben megcsaszarozzak és lesz egy egészséges gyereke. Amit te tolsz ott ez nem garantált. Amikor terhes voltam szamos cikket és orvosi ajánlást olvastam en is, mindenhol azt írtak a 40 hét nem véletlen 42-ig lehet várni de az már konkrétan felelőtlenség, ha annál tovább hagyjak és nem is hagyjak sehol. Nyilván nincs sok friss statisztika, mert nem hagyjak elfajulni a dolgokat, hamarabb beavatkoznak. A kérdező azért megy korhazba szülni, mert azt tartja biztonságosnak. Ha hippiskedni meg kockáztatni akarna, otthon szülne. Annyira bírom, hogy egyes anyukák mindig okosabbak akarnak lenni az orvosoknál. Aki nem akar orvosra hallgatni, nem muszaj. De ez mindenkinek a saját döntése és nem kene az orvosok ellen hangolni folyton az anyákat. Az internet nyitott, a kérdező rakeres statisztikakra és kockázatokra ha akar és az alapján dönt. De ha az orvos ellenebe megy, alá fogjak vele íratni hogy saját felelősségre teszi. Ennyi.
2021. márc. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Nem az orvosok, hanem az elavult, ertelmetlenne valt protokoll ellen, amik ellen sok orvos maga is kuzd, pl. Dr. Balint Balazs. Nem kell az orvos ellen menni, a Kerdezo nyugodtan kerhet masodvelemenyt.
2021. márc. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
köszönöm a sok tanácsot! :) vègül szombat èjszaka beindult magától ès vasárnap hajnalban megszületett ! Gyönyörű egèszsèges kislányom lett 😊
2021. márc. 29. 19:12
 19/20 anonim ***** válasza:
De jó! Gratulálok!!
2021. márc. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Szuper, gratulalok! Milyen volt a szules?
2021. márc. 30. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!