Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tegnap voltam a Szent Istvánba...

Tegnap voltam a Szent Istvánba körülnézni, és nagyon meglepődtem. (? )

Figyelt kérdés

A szülésznőtől rákérdeztem, hogy az EDA hogy működik? Ő közölte hogy év végén a EDA fogyóba van és nem biztos hogy lesz...igy nem biztos hogy fognak tudni adni...!

Igazság szerint nem akarok érzéstelenitést, de ez nagyon meglepő számomra, hogy egy baba-mama barát kórházba ha ugy alakul akkor nem tudnak EDÁt adni!


Nektek ez nem furcsa?


2010. aug. 13. 13:48
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos, ez a magyar egészségügy jelenlegi állapotát tükrözi. Nekem a 9. hónapban mondta a dokim, hogy csak akkor kaphatok EDA-t, ha azok az aneszteziológusok éppen dolgoznak, akiknek ehhez engedélyük van. Ha épp nincs bent egy se, akkor nem. Úgy időzítsem a vajúdást!!!!???? Nem tudom, végül jó időpontot "választottam" e, mert sikerült EDA nélkül megúsznom. Könnyű szülést Neked!
2010. aug. 13. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Én is ott szültem tavaly októberben, senki nem kapott EDA-t, aki nagyon könyörgött csak egy Algopyrin szurit kapott a fenekébe, az meg igazán nem ér semmit a vége felé.

A bababarát kórház pedig a természetes szülést (beavatkozás nélkülit) részesíti előnyben, ezért is néznek csúnyán ha a kismama kiejti a száján a fájdalomcsillapítás szót.

Egyébként úgy van, ahogy már írták, hogy ha van anesztes kaphatsz, ha nincs akkor nem kapsz.

2010. aug. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Előző vagyok

Ki a szülésznőd??

2010. aug. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom,hogy is van ez de én a szt Imrében szültem előzőleg és most is ott fogok.egy régebbi kérdésemben mindenki leszólta,hogy nincs meg a baba barát minősítése és ez nem baba-mama barát kház.

Nos igaz előzőleg császáros voltam és nem volt kérdés az érzéstelenítés,a baba másnaptól annyit lehetett velem amennyit akartam-akár éjjelre is,sőt örültek neki ha nem bent van.Cukros víz?:.hmm.nem tudom kóstolta e aki írta,de nem igazán cukros az a víz.Az egy khzi lötyi mindenféle ásványi anyaggal,nekem pl kifejezettem kesernyés ízű volt.de amíg nincsen tejed rendesen,mert pl nekem a 4dik nap lövellt be addig mindent megteszel a babádért.Legyen az tápi vagy cukros víz..és ettől nem hinném,hogy rossz anya leszel,mert éni s egy évig szoptattam -tehettem volna tovább is csak már nem láttam sok értelmét és más oka is volt..de ha természetesen szülsz l itt,nemkérdés ha fájdalom csillapítót kell kérj és kapj..miért humánusabb az ha nem kapsz a baba így is nagyon érzi a te fájdalmadat és a sajátját..és rögtön mellre teheted,sőt mi több az első 2órát veled van -ha nincs telt ház a szülőszobában.Viszont ami nekem pl sokkal szimpatikusabb és sokkal baba barát khzabbnak tartom mint a Szt Istvánt,pl,hogy tök modern,de nem is ez a fő ok,hanem,hogy a vendégeket nem engedik be,nem cirkálnak a kismamák és babák között.

egy ablakból nézhetik meg,a kismamák kimehetnek de a babákat nem taperolják végig,nem köhögnek tüsszögnek rá,nem járkálnak koszos ruhákban stb be a hozzá tartozók,mert lássuk be ott minden féle ember megfordul.

és ez nekem nagyon tetszik.

Nah mindegy szval sztem ha az ember már évekig fizeti a biztosítást és kb 2-3szor szül max az élete során-van aki egyszer akkor ne az legyen már,hogy nincs eda,,mert év vége van..nekem ez tök furi.Pláne ha magán dokid van..nem tudom de az enyémet tisztelik bent és most is mikor nst-n a voltam készségesen segítettek mindenben és mindenre válaszoltak,pedig nincs szülésznőm..De hát tény kinek mi a szimpatikus egy khban..van aki csak a reklámra ad sztem.az meg van a szt Istvánnak ..38hetes km

2010. aug. 14. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Pruha Krisztina. Csűrös Erzsi kedden és csütörtökön nincs bent, Hajdú Barbival nem találkoztam, Andi szabin van mikor szülünk, igy kizárásos alapon Kriszti maradt:)!
2010. aug. 14. 08:11
 16/16 A kérdező kommentje:

Beavatkozás a fajdalomcsillapitás??

Én nem érzem annak. Nem kötekedek, csak kérdezem!


Nahh mindegy, kiváncsi leszek az októberi hónapomra:) ÉS rettentő várom már:)! Mindenkinek könnyű szülést:)

2010. aug. 14. 08:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!