Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tegnap voltam a Szent Istvánba...

Tegnap voltam a Szent Istvánba körülnézni, és nagyon meglepődtem. (? )

Figyelt kérdés

A szülésznőtől rákérdeztem, hogy az EDA hogy működik? Ő közölte hogy év végén a EDA fogyóba van és nem biztos hogy lesz...igy nem biztos hogy fognak tudni adni...!

Igazság szerint nem akarok érzéstelenitést, de ez nagyon meglepő számomra, hogy egy baba-mama barát kórházba ha ugy alakul akkor nem tudnak EDÁt adni!


Nektek ez nem furcsa?


2010. aug. 13. 13:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
67%

Atyavilág...Micsoda???? Hát ilyet Én még nem hallottam...különben is hol vagyunk még az év végétől???


Kérdezd meg inkább a dokidat szerintem...lehet vmit félreértettél?


szió

2010. aug. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
67%

Ja, hogy Te majd év végén szülsz ezek szerint...:-)

nem kapcsoltam egyből...bocsi

2010. aug. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

A baba-mama kórház nem azt jelenti, hogy adnak vagy nem adnak eda-t....:)

Hanem hogy pl. szülés után rögtön mellre teheted, csak 1 napig van "máshol" utána Te kapod meg ,és veled lesz egész nap. Hogy nem cukros vízzel meg tápival itatják, hanem annyiszor rakhatod mellre, amennyiszer csak bírod (hogy beinduljon minél előbb a tejcsi)

De ettől függetlenül szomorú a helyzet, hogy már az eda-n is megy a spórolás....

2010. aug. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
44%

Érdekes a dolog. Szerintem ha szeretnél kapni EDA-t azért szólj a dokidnak előre, hogy gondoskodjon róla, hogy legyen készleten. Ha privát doki akkor ennyit szerintem illik megtenni. Ha most még előre nem tudod, hogy szeretnél e vagy nem szerintem akkor is érdemes szólni neki, mert mi van ha vajúdás közben mégis úgy döntesz, hogy kellene, de már nem lesz...?

Egyébként én is baba-mama barát kórházban szültem, de hogy őszinte legyek én elvenném tőlük ezt a baba-mama címet, nem azért mert nem voltam megelégedve azzal ahogy velünk bántak hanem azért mert nem tartják be az előírásokat amiket egy ilyen kórházban be kéne. Pl: elárulta az egyik csecsemős nővér, hogy az első nap mikor nem volt még tejem adtak a fiamnak cukros vizet.

Az EDA-ra visszatérve nekem privát orvosom volt megbeszéltük előre, hogy ha úgy adódik én kérni fogom az EDA-t mert ha meg lehet oldani hogy ne szenvedjek akkor mért ne oldjuk meg a másik meg, hogy eddig az ismerőseimtől csak jókat hallottam róla. Az más tészta, hogy a fórumokon sok olyan anyuka van akinek rossz a tapasztalata ezzel kapcsolatban. Szóval meg volt beszélve hogy ha kérek kapok, de nem kaptam. Mikor adhatták volna nem volt elérhető aneszteziológus. Oké, nem haltam bele, hogy nem kaptam, ott akkor azt hittem, hogy bele fogok, de ha éppen akkor jönnek rá, hogy császározni kéne (nem másnap) akkor mi van??? Ha életveszély van akkor sincs aneszteziológus?!? Úgyhogy elég fura dolog ez mert az ember azt hinné hogy egy kórház az ahol a legbiztonságosabban szülheti meg a gyerekét főleg ha ez egy baba-mama kórház...

2010. aug. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
77%

jézusom...azért ne csináljunk már úgy mintha a cukros víz MÉREG lenne...inkább sírjon éhezve meg szomjasan amíg nincs teje az anyukának??

Nekem is van 2 gyerekem, mindkettőt bababarát kórházban szültem, nehezen indult be a tejem és ahányszor lehetett mellre tettem a gyerekeket, mégis kellett nekik picit inni, hogy ne sírjanak órákon át szomjasan-éhesen...

2010. aug. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Nyugalom 92%, azt én "elfelejtettem" hozzá tenni hogy 100%ban bababarát kórházban szintén cukros vizet hoztak a babáknak. Nekem hála égnek nem kellett mert volt tejem, de pár helyen láttam Áttetsző folyadékot tartalmazó cumisüvegeket. De egy bababarát kórházban elméletileg ezt nem szabad , mert meg kell várni míg a tej minél előbb belövell,aminek az egyetlen módja a sokszori mellretevés. Nekem bejött, de elhiszem hogy más 2-3 napig is szenved vele.Csak leírtam, hogy ez nem gond, csak elméletileg nem szabadna.
2010. aug. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

én az istvánban szültem, a mellettem levő anyukának nem volt teje, de mivel az istván anyatejgyűjtő hely is, így ott anyatejet kapott a baba

a babamama barát kórhár tényleg nem azt jelenti, hogy jár vagy nem jár-e eda. az tuti, hogy a császárosokra mindig gondolnak és arra van vésztartalék, de azt hiszem, hogy a baba-mama barát kórházakban elvileg a természetes, beavatkozások nélküli szülést támogatják.

ne arra készülj, hogy eda-val szülsz, de azért beszélj a fogadott dokiddal, szerintem úgyis ő mondja ki a végszót, hogy kapsz-e edát vagy sem

2010. aug. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
68%

Én is az Istvánban szültem, teljesen meg voltam elégedve mindennel, kaptam eda-t is, amikor kértem. A cukros vizre viszont csak annyit reagálnék, hogy aki ettől tart, hogy a gyereke ezt kap, az NE ADJA LE a gyerekét a csecsemősöknek! Én sem tettem, a születésétől fogva velem volt egészen addig, amíg haza nem mentünk. Amúgy szerintem sem árthat egy-két csepp cukros víz a gyereknek, mert hogy többet úgysem tud enni szegény, mivel igen kicsi ilyenkor a gyomra.

Szerintem jelezd a dokidnak hogy ígényt tartasz EDA-ra, max ha úgy döntesz hogy mégsem kell, akkor lesz nekik egy felesleg.:))) Könnyű szülést kívánok! 37. hetes km. :)))

2010. aug. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Jaj Csajok, nagyon félre értettetek! Nem hiszem hogy egy baba mama barát kórház azt jelenti hogy biztos az EDA szolgáltatás!

Csak érdekes hogy lehet hogy nem lesz...! Oktoberbe fogunk amugy szülni. Sajna orvost nem tudok fogadni, csak szülésznőt. És Ő mondta hogy ne éljem bele magam hogy lesz EDA!


Köszi a kommenteket:)! Mindenkinek jó babavárást:)!

Üdv nektek!

2010. aug. 13. 15:56
 10/16 A kérdező kommentje:
És mégegyszer nem akarok EDÁ-val szülni, csak érdeklődtem, mivel első baba, és foggalmam sincs hogy milyen érzés lesz...:)! De rettentő várom:) És nem félek:)!!
2010. aug. 13. 15:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!