Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért fél olyan sok kismama a...

Miért fél olyan sok kismama a szüléstől?

Figyelt kérdés
Ahogy itt olvasgatom a kérdéseket, egyre gyakrabban találok ezzel kapcsolatos kérdést.
2008. dec. 1. 14:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Talán,mert aki még nem szült az nem tudja mi vár rá,aki már szült,nagyon is tudja.És akár ismeretlen vmi,akár már ismered,de vannak negatív élményeid róla,félelemmel tölt el.2 gyerekes anyuka
2008. dec. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt mert nagyon sok rémtörténetet hallani, másrészt pedig tényleg könnyű negatív tapasztalatot szerezni, harmadrészt pedig valaki zsigerből retteg a szüléstől és annak összes velejárójától (ilyen voltam én is). Ráadásul az első szülésem horror volt ami után mégjobban féltem, de a második remekül sikerült.

egy szintén 2 gyermekes anyuka

2008. dec. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
36%
Nos, azért, mert a szülés melós. Nagyon.
2008. dec. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem azért mert egy nőnek a szülés szó hallatán csak a fájdalom és szenvedés jut legelőször eszébe és persze senki sem szereti a fájdalmat és szenvedést!

Egy szülés egyben gyönyörű és egyben fájdalmas is,van aki napokat szenved a gyermekéért van aki pár órát,hogy az a kis csöppség velünk lehessen,de én mindig azt mondom,hogy megéri értük szenvedni!


2éves kisfiú és 4 hónapos terhes anyuka

2008. dec. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
47%
nem is oktalanul.mert hiába a modern technika, azért még a mai világban is bele lehet halni. a legmegnyugtatóbb talán az otthoni szulés lenne, mint valamikor a szerettei kozott, ismeros bábaasszonynál szultek az asszonyok.ma viszont ez ellen nagyon kampányol a média és az egészségugy. pedig a kórházakban is torténhet baj, sot torténik is csak abból nem csinálnak olyan huhót.én kórházban szultem, majdnem ott maradtam én is és a pici is. azokat a korulményeket és bánásmódot pedig nem kívánom senkinek.annyira tudják mondani, hogy biztonságosabb, de mivel?hozzám már csak akkor szaladt az orvos, amikor már majdnem kiesett a gyerek.otthon a nyugodt kornyezetben úgy lehet a vajúdás sem lett volna olyan borzasztó, mint a rideg kórházi falak kozott ahol az ember kiszolgáltatottan étlen szomjan egymagában a fájdalmaival legszívesebben kiugrana az ablakon.még ordítani sem ordíthat úgy isten igazából, mert akkor a novérkék úgy néznek rá mint valamilyen másodrendu lényre, aki nem tud rendesen viselkedni.aztán pedig még rohogve csodálkoznak is amikor, az ember már legyengulve félhulla állapotban infúzióval megszuli a gyerekét, mert nem voltam egy kétkilós babához úgy kinyílva, mint ahogy az a konyvben írva vagyon és hát mit akartam én, hogy hamarább megszultem a gyereket, mint ahogy ok gondolták. aztán, ha valaki ilyen traumát él át kétszer is meggondolja, hogy szuljon e valaha is még egy gyereket.ha minden kórházban megteremtenék az otthoni korulményekhez hasonlót és azt, hogy hadd legyen a kismama mellett olyan valaki - gondolok itt nem csak az apukára, hanem mondjuk a saját anyjára vagy neadj isten barátnojére aki nyugalmat áraszt a számára nem félnének annyira.mindemellet ha az orvosok és a novérkék is emberibb módon bánnának legalább az elosszor szulékkel, nem félnének annyira.csak konnyu nekunk ezt itt megvitatni, megoldani nem tudjuk, mert az orvos is és a novérkék is csak a pénzbol élnek és csak arra mosolyognak ahonnan kapnak.úgyhogy legtobb kórházban, marad az a jó vágóházi rendszer, megyen minden, mint a szallagon.emberi érzéseket gyengédséket, kulonosen ha nincs pénze az illetonek nem nagyon várhat.
2008. dec. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
52%

Én az ismeretlentől félek, hisz még sose szültem. Nem a fájdalom zavar, hanem az, hogy nem tudom, mi vár rám.

Hülye hasonlat, de olyan, mint egy új munkahely, nem tudod mi vár rád, attól is félsz egy picit.

Csak egy új munkahelynél nincs vesztenivaló, szülésnél viszont van!

2008. dec. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
52%

Mert mindig mindenki azt mondja, hogy mennyire fáj...

Nekem egyáltalán nem fájt. Feszített, igen, de ezt az érzést nem fájdalommal írnám le.

Nagyon vártam a szülést, rég át akartam élni ezt az élményt. És ha ennyi egy szülés, bármikor máskor vállalom:-)

Szerintem gyors és könnyű szülésem volt, csak bánom hogy sok minden már nem tiszta, kiestek dolgok.

Most annál jobban várom a másodikat, hogy jobban oda tudjak figyelni mikor mit érzek:-)

2008. dec. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Van, aki szerencsés, és könnyű neki, nekem nagyon nehéz volt, nem féltem annyira, de a másokdiknál már jobban fogok, mert tudom mi vár rám.

Azért azt remélem, hogy az már könnyebb lesz nekem is.

2008. dec. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Azért ,mert mindenki csak riogatja a másikat!Itt is több írás van arról,hogy milyen fájdalmas ,persze ez szerencse kérdése is!Majd akkor is ott kiderül,mennyire magas a fájdalomküszöb.Nekem könnyű volt ,császár,és bármikor végigcsinálnám megint.Este volt a műtét ,de délelőtt már sétálgattam,nem szabad sokat pihenni ,mert annál rosszabb utána!
2008. dec. 2. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%
akkor te mirol dumálsz?és mit jossz ezzel a fájdalomkuszobbel ha nem is tudod, hogy mi az?egyszeruen csak szerencsés voltál.lehet, hogy ha nem császárral szulsz osszecsinálod magad.
2008. dec. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!