Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A császár utáni fájdalom függ...

A császár utáni fájdalom függ a testalkattól? Tehát ha valaki nagyon meghízott, annak jobban fáj az első felkelés, mint akinek pici, feszes hasa van?

Figyelt kérdés
Illetve gyorsabb-e a sebgyógyulás annak, aki vékony testalkatú, alig hízott, mint aki eleve erősebb és vagy 20 kilót felszedett?
2010. aug. 7. 08:40
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Én 42kilóról indultam, 20kilót híztam. Hirtelen derült ki, hogy császár lesz! Már a 2. napon a műtét után fel kellett kelnem és 4emeleteket kellett gyalogolnom a picimhez. A sebem nyomásra fáj érzékeny. Vékony, de piros és vastagabb mint az átlag.
2010. aug. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, Nektek is könnyű szülést! Én is ébren leszek, de attól a részétől valahogy nem félek.... Még.... De ahogy közeleg a nap, egyre stresszesebb vagyok.


Gondoljunk csak a végeredményre és máris nem fáj semmi! :)

2010. aug. 16. 11:52
 13/17 anonim ***** válasza:

Szia!

Jajj nem kell félni!!! Hamar túl leszel rajta. Én viszonylag sokat híztam 30 kg körül, de abból sok volt a víz mert nagyon vizesedtem. Másnap már rohangáltam, semmi bajom nem volt!!! Az meg butaság hogy nem tudod majd ellátni a babát, mindenki el tudta látni akikek ismerek és császárral szültem. Sógornőm mikor szülte az elsőt mentünk látogatóba ez ebéd után volt és úgy pakolgatta a kaját edényeket meg úgy hajolgatott mint aki nem is szült! Nem alkat kérdése hanem akarat kérdése. Nem fáj annyira, hogy ne tudj felkelni vagy megcsinálni ezt-azt. Persze mindig vannak olyanok akik elhagyják magukat, pedig nem lenne szabad mert úgy sokkal rosszabb. A csecsemős nővérek is sokat segítenek majd neked, azért vannak ott ez a dolguk. Nekem is ők segítettek hogy megtanuljon, hogyan fürdessem a gyereket, mikortól felkelhettem azóta én fürdettem minden este, egyáltalán nem esett nehezemre. Ne aggódj minden rendben lesz!!!!

2010. aug. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Nincs köze a kilókhoz. Az első felkelés mindenkinek kínszenvedés :) De bőven ki lehet bírni.

A sebgyógyulásommal sem volt semmi baj, pedig súlyfelesleggel szültem.

2010. aug. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Az a helyzet, hogy mivel nem csak a bőrödet vágják így nem igazán számít a súlyod.

9 kilót híztam, terhesség előtt is volt egy kis háj a hasamon, de szerintem sem jobb sem rosszabb nem volt, mint a többi császárosnak.

Ne félj, pár nap alatt annyit javul, hogy alig érzed majd!

Kitartás és jó babázást!

2010. aug. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
A harántfekvéses babához még annyit szólnék hozzá, hogy én is így szültem a kisfiamat és hosszában is vágtak, meg vízszintesen is, így nagyon nagyon fájdalmas volt minden. :( A többi kismamát csak alul vágták meg akikkel együtt voltam a kórteremben, de nekem az egész hasam fel lett vágva mindenhogyan, főleg, hogy még a baba is nagy volt, majdnem 5kiló. :( Ha téged is így vágnak mint engem, akkor sajnos készülj fel a legrosszabbra, ha csak alul lesz egy kis vágásod, abból amit láttam, két-három nap alatt már könnyebben fogsz mozogni. Sok boldogságot kívánok!
2010. aug. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, igyekszem bátor lenni!


Jó babázást Mindenkinek!

2010. aug. 17. 17:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!