Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A császár utáni fájdalom függ...

A császár utáni fájdalom függ a testalkattól? Tehát ha valaki nagyon meghízott, annak jobban fáj az első felkelés, mint akinek pici, feszes hasa van?

Figyelt kérdés
Illetve gyorsabb-e a sebgyógyulás annak, aki vékony testalkatú, alig hízott, mint aki eleve erősebb és vagy 20 kilót felszedett?
2010. aug. 7. 08:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
30 kilót híztam és a 8-10. napon már semmit nem éreztem a vágásból!Ma vagyunk 6 hetesek és szinte gyáltalán nem látszik a vágás!Szóval szerintem a testsúlynak és a gyógyulásnak nem sok köze van egymáshoz!
2010. aug. 7. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Én nagyon vékony vagyok, csak 9 kilót híztam és épp ezért félek, hogy nekem jobban fog fájni, mint akinek picit puhább, nagyobb a pocakja. De hiába zabáltam, nem ment fel több. :(
2010. aug. 7. 09:08
 3/17 anonim ***** válasza:
Első vagyok!Örülj neki,hogy nem ment fel!Nekem le is szaladt ugyan,már nincs is semmi + kilóm és 6 hetes a lányom!DE ne akard tudni milyen lett a bőröm:(((((((!!!Ne izgulj szerintem nem fog jobban fájni ,mit másnak!!!
2010. aug. 7. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Nagyon félek az első felkeléstől és az első pár naptól, hogy nem fogom tudni jól ellátni a babát a fájdalom miatt. Sokan riogatnak vele. :(
2010. aug. 7. 09:57
 5/17 anonim ***** válasza:
Első vagyok!Ez butaság!Ha ott lesz veled a kicsikéd ,akkor nem a hasaddal fogsz foglalkozni,hanem VELE!!!!!!Én legalább is így csináltam!
2010. aug. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Szia! Én 16 kg-t hiztam, de 12 le is ment a szüléssel kapásból. Az első felkelés tényleg rossz volt, de valahogy olyan természetesen volt rossz. Tehát nem aggódtam rajta, hanem először nem is sikerült felkelni, akkor hagytak 2-3 órára még visszafeküdni. És másodszorra szép lassan ment. Nem is fáj, hanem olyan furcsa, kellemetlen. Szerintem ne aggódj emiatt, fogorvoshoz menni szerintem sokkal rosszabb :D
2010. aug. 7. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Nekem is nagyon fájt de nemcsak az első hanem a többi felkelés is.Biztos,hogy császározni fognak?Hány hetes vagy?
2010. aug. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

38 hetes és harántos a babám :(

2 hónapja így fekszik.

2010. aug. 7. 15:36
 9/17 anonim ***** válasza:
Én nem voltam ugyan felkészülve a császárra,mert pillanatok alatt dőlt el és már vittek is a műtőbe, lehet,h ezért nem volt időm ezen gondolkodni, de elmesélem az én történetemet. 110 kg val kezdtem a terhességem és 113mal mentem szülni...tehát én nem híztam el, már elhizottan kezdtem a terhességem (4kg lett a fiam) és útólag nem volt olyan szörnyű, csak felsőlégúti megbetegedésem volt és aggódtam,h a köhögés miatt szétszakad a sebem...de kibírta...csak vszinű a fájdalom miatt nem lett tejem...:(((( Szóval baromira fáj, de a baba mindenért kárpótol, meg tényleg nem fogsz azon kattogni,h fáj..mert el kell látni a gyermekedet! Szerintem ne is gondolj ilyenekre most, mert akkor ugysem fogsz már! Élvezd még a terhességed! Minden jót!:)
2010. aug. 8. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem sincs köze a kilóknak, a sebgyógyuláshoz.Az első felkelés nem kellemes.Igaz csak két éve szültem de igazából nem emlékszem,hoigy fájt-e az első felkelés, az tuti hogy kellemetlen volt, és nagyon nehezen, és lassan ment.Meg arra is emlékszem, hogy az első nap nagyon nehezen mozogtam.De ez napról napra egyre jobb lett.Igazából fájni annyira nem fájtak a dolgok.Mondjuk mindennap kapsz majd szurival méhösszehúzót, és ahol én szültem megkérdezték minden alkalommal, hogy kérek-e fájdalom csillapítót.Persze kértem, mert féltem ha nem kérek nagyon fog fájni.Lehet emiatt nem fájt, de lehet egyébként se fájt volna. :)

Most is császározni fognak, az előző miatt, és én most inkább jobban félek a műtéttől, hogy ébren leszek, mint az utána való napoktól.

(a fiamnál sürgősségi császár volt és altattak)


Könnyű szülést, és jó egészséget nektek! :)


37+5h kismami

2010. aug. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!