Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Más is érezte, az első baba...

Más is érezte, az első baba után, hogy többet már nem szeretne?

Figyelt kérdés
Mi 2 babát akartunk mindig, de most, hogy meglett az első, a férjem azt mondja elég egy is.
2010. aug. 3. 14:32
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Igen, én is így érzem!!! Pedig 2-t szerettünk volna. A fiam most lesz 6 hónapos. A terhességem problémamentes volt, nagyon-nagyon élveztem. Azt a részét újra átélném bármikor! Még a szülés is jöhetne, annak ellenére, hogy egész napos oxitocin injekció után sem tágultam semmit, és nem jöttek a fájások, így császár lett a vége.

Na de az éjszakázás, a 24 órás szolgálat kezd kicsit leszippantani. Eddig tök jól viseltem, 3 hónapos kora óta átaludta az éjszakákat, most ismét felkel van hogy kétszer is. Napközben nagyon keveset van el egyedül. Tegnap pl. 11-től vasaltam este negyed 7-ig. Pedig nem volt sok ruha, de annyira nem volt el egyedül a fiam. Pedig végig látott, mert direkt a látóterében akartam vasalni.

Szóval most kezdem érezni, hogy kifogyóban az energia készletem, és még fél évvel a szülés után is azt mondom, hogy nem akarok még egy babát!

Persze az ismerősök már célozgatnak, hogy mikor jön a következő, és szerintem apa is hajlana rá, de én még nem szeretném. Most azt mondom, hogy majd néhány év múlva talán. Bár akkor meg újra bele kell rázódni. Nehéz kérdés...

Ja, ráadásként tegnap voltunk boltban. Volt egy anyuka két gyerkőccel, ők már nagyobbak voltak, kis korkülönbséggel és ott marták egymást a boltban, tőlük zengett az üzlet, anyuka meg ott káromkodott, mert az egyik gyerek vetetni akart Ariel gél kapszulát a doboz miatt. Erre anyuka: "Nem veszünk ilyen drága sz@rt a dobozért! Különben is van otthon dobozod!" Nos az a két gyerkőc is erősített abban az elképzelésemben, hogy nem szeretnék még egy babát...

2010. aug. 4. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem 2 éves a gyerekem, de még mindig nagyon be lennék tojva ha terhes lennék. Még mindig annyira fáradt vagyok, sokszor kel éjjel.Meg a terhesség...semmi bajom nem volt, de nagyon elég volt. A szülés meg..hátam közepére. De ennek ellenére lehet hogy össze kéne hozni, mert nem vették fel bölcsibe és most lenne a legideálisabb.

2010. aug. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat!

A kisfiam 7 hetes múlt, szóval még picike. Én is azt mondom, hogy majd "meglátjuk". Végül is nem tudhatom, mi lesz a véleményem pár év múlva.

Jó egészséget Nektek és a Babáknak!

2010. aug. 4. 14:43
 14/14 anonim ***** válasza:
Hajaj, még nagyon pici a babátok ahhoz,hogy ilyen döntést hozzatok! Én ismerek nem egyet aki azt mondta, hogy több nem kell, és mégis lett nekik. Mi kettőt terveztünk és most itt a 3. aki 6 hetes múlt, és ha az anyagiak engednék még biztos hogy szülnék. Nekem is a párom volt az akit meg kellett győzni hogy legyen 3., most meg úgy beszél hogy talán még jöhetne még egy. :-)
2010. aug. 6. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!