Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Más is érezte, az első baba...

Más is érezte, az első baba után, hogy többet már nem szeretne?

Figyelt kérdés
Mi 2 babát akartunk mindig, de most, hogy meglett az első, a férjem azt mondja elég egy is.
2010. aug. 3. 14:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Én csak a terhességet és az első évet iktatnám ki.Még mindig kettőt szeretnénk és jön is a második.:)
2010. aug. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 coty válasza:

Ez teljesen normális, mert a hirtelen felelősség, a sok álmatlan éjszaka és a tehetetlenség néha -teljesen kikészíti a szülőket.fáradtság,ingerlékenység stb- plusz a férfiak háttérbe szorulnak és sokaknak ez roppant rossz érzés, néhányuknál depressziót is tud okozni.

De ne aggódj,idővel megváltozik :)

2010. aug. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Szia! Én 16 hónapja szültem és most úgy gondolom hogy nem akarok még egyet, pedig az eszemmel tudom hogy kellene egy kis tesó a lányunknak. Ráadásul most folyamatosan fáradt vagyok, ingerlékeny, nem alszik éjjel a lányom. Egyből nem is akarok még egyet, talán majd pár év múlva. Neked mekkora a babád?
2010. aug. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

A szülőágyon azt mondtam a férjemnek jöhet a következő,könnyű szülésem volt.

Mikor hazaérkeztünk bepánikoltam,hogy én erre az egészre nem vagyok képes.Azóta már könnyebb minden,6 hónapos a kislányom,de nem akarok még egy babát,mondjuk a férjem még nálam is jobban tiltakozik.Talán ha eltelik egy pár év,meggondoljuk magunkat.

2010. aug. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Mi is ezt gondoltuk az első gyerek után. Azóta már megszületett a harmadik gyermek is. Tervezve volt mindegyik:) (2002.,2004.,2009.)
2010. aug. 3. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Ami azt illeti szerintem mindenki így áll hozzá, ha megvan az első, átértékeli egy kicsit az életét és úgy látja, hogy már letett valamit az asztalra, így köszöni szépen nem kér többet a gyermekvállalásból. Azonban az évek és a kis család összecsiszolódása elég hamar megváltoztatja az ember elképzelését ez ügyben.:))) Szerintem egy év múlva térjünk vissza erre a témára :DDD Jó egészséget babának mamának egyaránt. :)
2010. aug. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Én elég sokat szenvedtem a szülésnél a kisfiammal. (előtte 1 hét kórház, 12 óra vajúdás aztán császár, utána belázasodtam, kisfiam antibiotikumot kapott, benn voltunk egy hétig) Eléggé megviselt ez a két hét lelkileg és fizikailag is. Akkor azt mondtam, hogy nem kell több gyerek, de ha lesz akkor is csak 10
2010. aug. 3. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Én elég sokat szenvedtem a szülésnél a kisfiammal. (előtte 1 hét kórház, 12 óra vajúdás aztán császár, utána belázasodtam, kisfiam antibiotikumot kapott, benn voltunk egy hétig) Eléggé megviselt ez a két hét lelkileg és fizikailag is. Akkor azt mondtam, hogy nem kell több gyerek, de ha lesz akkor is csak 10 év múlva. Most 6 hetes a kisfiam, de biztos vagyok benne, hogy 2-3 év múlva lesz kistesó. :) Úgyhogy soha ne mondd, hogy soha! :):):)
2010. aug. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Jelen pillanatban én se szeretnék még egyet! A lányom 3 hónapos és borzasztó nehéz vele! Nekem sajnos alig van segítségem és már most teljesen padlón vagyok! A szülést és a terhességet nagyon szivesen végig csinálnám, pedig nagyon nehéz szülés volt, de ezt a 3 hónapot nem szeretném többet! Besárgult, nem szopott, fejés állandóan, a mai napig nincs egy normális etetés, mert szórakozik, nem alszik és üvőlt megállás nélkül akár este 7-től hajnali 2-ig! Addig ráznom kell egyfolytában! Teljesen megértelek, de abban bízom, hogy ahogy az előttem szólók is írták, hogy majd az idő megváltoztatja bennem ezt a dolgot, mert a kistesó nállunk is nagyon jó lenne!
2010. aug. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
9 év múlva lett második.
2010. aug. 3. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!