Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen lenne az alomszulesed?

Milyen lenne az alomszulesed?

Figyelt kérdés
Ha minden ugy alakulna, ahogy szeretned, barhol, barmilyen korulmenyek kozott? Milyen lenne?

2020. ápr. 14. 07:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
56%
Otthon. A szűk családon kívül senki. Vezetetelen szülést szeretnék (bábákat sem). Persze tudom, hogy veszélyesebb, ha nincs ott senki hozzáértő, meg már nem is lesz több gyerekem, de nekem ez lenne az álom.
2020. ápr. 14. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%

Az első horror volt. Ahhoz képest a második álom. Akkor lett volna jobb, ha az első nem történik meg (mármint úgy).

Amit változtatnék: tovább vajúdnék egyedül, befelé fordulva. Abban a szakaszban nem volt szükségem segítőre. Akkor haladt a legjobban a folyamat. És még: nem hagytam volna megszúrni magam. Így se sikerült, nem hatott, csak hátráltatott, majdnem a legvégén jártam anélkül is.

2020. ápr. 14. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%

Nekem álomszülésem volt. Otthon sose merném bevállalni, de ezek a kórházi körülmények is eléggé stresszelnek, de olyan helyen szültem, ahol egyáltalán nem olyan volt, mintha kórházban lennék. A szülésznőm és a dokim is a végsőkig támogatta a természetes, háborítatlan szülést. Kádban vajúdtam, de végül megszülni úgy éreztem, nem ott akarom, így kijöttem a kádból és egy franciaágyon feküdtem olyan pozícióban, ahogy épp jól esett. Mellettem volt a férjem is, mindenki nagyon támogató és türelmes volt. A gátvédelem is sikeres volt, pedig 4500 grammos babám született :)

Utána az arany órát is együtt töltöttük ott. A babát nem vették el tőlem egy pillanatra sem, csak az arany óra után mérték és vizsgálták. Aztán a kórházban bent töltött 2 napot is végig hármasban töltöttük, a szobánk olyan volt, mintha egy panzióban lennénk, nem kórházban.

Az egyetlen, ami jó lett volna, ha másképp alakul, hogy nem este indul be a szülés, mert aznap már hajnal 5 óta ébren voltam, borzasztóan kimerültem a végére. 3 teljes napig kb semmit nem aludtam, talán 3x20 percet, nagyon kikészültem tőle.

2020. ápr. 14. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%
Bemegyek, villámgyorsan simán megszülök (max 2-3 óra szenvedés), megvizsgàlják babát, és jövünk haza.
2020. ápr. 14. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
79%
Császármetszés.
2020. ápr. 14. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
3x szültem. 2x spontán 1xp császár. Mind hármat indították (Nem volt indokolt) , jó lett volna ha legalább 1x beindul magától, és vajúdhattam volna otthon. Oxitocint már vajúdás elején kaptam mind 3x. Azt is késleltetném minél tovább. Megpróbálnám vágás nélkül megszülni a gyerekeket. Az én orvosomnál ez nem volt opció, ő minden esetben vág. Születés után nem engedném, hogy elvigyék szinte rögtön fürdetni a babát. Rajtam lenne 1-2 órát, vagy az apján. A második szülésem volt egyébként a 3 közül a legjobb. 40 hetes voltam, egész nap a kórházban mászkáltam ide oda vizsgálatokra, rengeteget vártam az orvosomra. Végül délután 16 órakor mondta, hogy már napok óta nem valami jó az NST, vagy befekszem a szülészetre 1 éjszakára megfigyelésre, vagy beindítja most, mit választok. Azt választottam, hogy indítsa. Ez volt 16 órakor. 19:53-ra megszületett a babám. Gyorsan, ügyesen, végül jó szülés élmény volt.
2020. ápr. 14. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
53%
Még csak júliusban fogok szülni, de valami olyasmiben reménykedek, mint amit a #3 válaszoló írt. Nekem ez lenne az álom, hogy békén hagynak, nem szurkálnak, nem kapok sem oxitocint, se fájdalomcsillapítót, nem vágnak, nem csinálnak az orvosok/szülésznők semmit, csak max asszisztálnak és figyelnek, hogy minden rendben menjen. A férjem mindeközben ott mellettem fogja a kezem, és szurkol, hogy bírjam erővel :D Nagyjából így képzelem el az ideális szülést, de persze, a valóság az majd meglátjuk, mit hoz :) Szerencsére az intézmény, amit választottam, támogatja a háborítatlan szülést, mama-baba barát, szóval hacsak nem jön közbe valami komplikáció, van rá esély, hogy tényleg így is legyen. Ha meg valami baj van, akkor úgysem az lesz a lényeg, hogy gátmetszés vagy sem, azt hiszem.
2020. ápr. 14. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Az álomszülés számomra az lenne ha csak úgy kiteleportálná magát a gyerek, 0 fájdalommal 🙃


Egyébként, nekem baromira fájt az első szülésem, sok sok órát vajudtam, meg mindent vágtak, amit lehet vágni, és csomó ismeretlen orvos, tanuló volt bent, tehát nem egy háborítatlan szülés volt, de visszagondolva, nem volt vészes, most se csinálnám másként.. az idő megszépíti az emléket 🙂 a másodikat is ugyanezzel a bandával szülöm

2020. ápr. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

A 4-es kb leírta. Ambulánsan, villám gyorsan, a férjem, orvosom és szülésznőm segítségével/támogatásával.

Sajnos jelen helyzetben ez is csak álom. 6-8 hét alatt nem hiszem hogy sokat fog javulni a helyzet.

2020. ápr. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Egy pillanatig nem érdekelt soha, hogy hogy születik meg a gyerekem, csupán az volt lényeges, hogy egészsége s legyen.
2020. ápr. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!