Ha gátvédelemmel szülsz, nehezebb kinyomni a babát? Átlag szülésnél mennyivel lesz hosszabb a kitolási szakasz? Jobban fáj?
Szia!
Gátvédelemmel nem nehezebb kinyomni a babát, csak nagyobb koncentrációt igényel. Amikor már a kitolási szakban van az anya, akkor érzi a belső nyomást is és szinte minden mindegy neki, csak kint legyen a baba. Viszont gátvédelemmel le kell lassítani ezt egy kicsit, mert ha túl gyorsan jön a baba, reped a gát, és akkor minek volt a gátvédelem? Ilyen szempontból nehezebb, de utána nem érzi hetekig a fájdalmat meg a 4-5 hónapig is eltartó sebhúzódást.
Nekem nagyot vágtak, hetekig gyógyultam, és még a 3-4. hónapban is éreztem azt a különös feszítő érzést, ami hát nem kellemes.
A következő babát szeretném gátvédelemmel-ha sikerül.
Viszont ha
Semmivel sem jön ki gyorsabban a baba ha gátmetszéssel szülsz. A gátmetszésnek csupán annyi a lényege, hogy nem lehet előre kiszámítani, hogy fogsz-e repedni és ennek az a veszélye, hogy ha repedsz akkor rossz irányba, pl a végbél felé is repedhetsz és ebben az esetben jó darabig ki kell vezetni a végbelet. A másik az, hogy csikló irányba is lehet repedni amit viszont képtelenség eredeti állapotára helyrehozni. Illetve a metszést könnyebben lehet összevarrni mint a repedést. Sajnos elég gyakori, hogy az anyukák nem akarnak gátmetszést és utána hatalmas repedésekkel végződik a szülés.
De manapság már nagyon jó olajokat lehet kapni amik puhítják és lazítják a gát környékét így gátmetszés és repedés nélkül is biztonságosan lehet szülni. Szóval hogyha szeretnél elébe menni a dolgoknak akkor javaslom keresgélj valami olajat és időben kezd el kenegetni magad vele. Egyébként gátvédelem minden szülésnél van, még annál is ahol gátmetszést végeznek.
(Egy szülésznő hallgató)
Nagyon köszönöm a hasznos válaszokat!!!
Minden jót nektek!
A szülésznő szerint:
"A gátmetszéssel tulajdonképpen az egész kitolási szakot lerövidítjük. Az a cél, hogy ne repedjen a gát, és a baba feje könnyebben tudjon jönni - ezáltal lerövidül a kitolási szak. Amikor megcsináljuk a gátmetszést, azt mondjuk a mamának, hogy amikor jön a fájás, akkor vegyen egy nagy levegőt, és nyomjon, és ezzel szépen jön a baba feje. De amikor nem csináljuk meg a gátmetszést, akkor arra szólítjuk fel, hogy picikéket, aprókat lélegezzen, és így hagyjuk, hogy a fejecske milliméterről milliméterre kibújjon. Ilyenkor tehát nem nyomatjuk a mamát, hanem úgymond „ellihegjük" a fájásokat. Az egyik kezemmel tartom a baba fejét, a másikkal a gátat, és ahogy a mama liheg, úgy engedem apránként, milliméterről milliméterre ki a gátat és a baba fejét. Ez időigényesebb, mint amikor vágunk - nem sokkal, de egy kicsit hosszabb így a kitolási szak."
Innen volt:
Én kettőt szültem. Az elsőnél 3 órát vajúdtam, ahhoz képest a kitolás már semmiség sem volt. A gátmetszést nem is éreztem, de elég hamar megvolt. A varrás viszont pokoli volt, meg utána 2 hétig nem tudtam leülni. Viszont elég szűk lettem szülés után.
A másodikat gátvédelemmel szültem, bár nem kértem, és nem is számítottam rá, mert nagyon nagy volt a baba, és gyorsan jött. De keveset vajúdtam, ezért biztos azt gondolta a doki, hogy még van ehhez erőm. Igen, tovább tartott a kitolás. Biztos voltam benne, hogy vágtak, nem tudom mit műveltek velem odalent, de nagyon fájt. A doki meg a szülésznő úgy éreztem széttépnek. Viszont varrni alig kellett, már másnap ültem. Jól kitágultam, a szex már nem olyan jó.
Szóval mindkettőnek van előnye is és hátránya is. Én nem kardoskodtam egyik mellett sem, gondoltam, hogy legyen, ahogy a doki legjobbnak találja.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!