Szülés után végig ott lesz velem a baba, amíg haza nem mehetünk?
Ahol én szültem ott sima szülésnél 1 éjszaka utánkapja meg az anyuka a babát, császánál 2 éjszaka után. Mindent megmutattak a csecsemősök mielőtt otthagyták a fiam. Az első mellretételnél is segítettek. Még meg is fogta, hogy megmutassa a helyes technikát.
Én baromi szégyenlős vagyok, de ott akkor a kórházban egyáltalán nem érdekelt. Eszembe se jutott hogy jajj most látják a cicim. Ott volt a babám, éhes volt, megetetteme. Ugyan úgy mint mindenki más a szobában. Az egyik anyukával pont egyszerre szoptattunk és közben beszélgettünk.
Egyedül azt nem mutatták kérés nélkül, hogy kell pólya nélkül fogni a kicsit, de szóltam és ezt is megtették.
Kórháza válogatja
Nálunk azonnal otthagytàk
Azt sem tudtam hogy kell kivenni a gurulós kocsiból..
Ösztönök beindulnak
Fáradtság?
Úgy pörögtem, mint a ringlispiel..
Hormonok dolgoztak
Tejem csak mikor hazaértünk akkor lövellt be.
Nálunk aki kérte annak szó nélkül elvitték a babát, és csak 3 óránként kapta meg szoptatásra.
Mi 6 ágyas szobába voltunk 7en, csak 2 anyuka nem kérte ki a babát, a tö birknél és nálam ott volt. Viszont volt ott több gyerekes anyuka is, és nagyon kedvesek, segítőkészek voltak, én örültem neki első babás ként, hogy nem voltam egyedül és tudtam tanácsot kérni, ha valamit nem tudtam. Az egyik szobatársam segített mellre tenni, ő mutatta meg milyen szoptatási poziciók vannak, ő vette észre mikor besárgult a babám. Ha látogatók jöttek és lenn voltunk hívtuk egymást, ha pl elvitték a babát orvosi vizsgálatra, vagy hozzánk jöttek vizitre. Figyeltünk egymás babájára míg a másik elment fürdeni. A legkevésbé se voltunk szégyenlősek, örültünk hogy van valaki velünk aki segít.
De ha nagyon szégyenlős valaki, már a kórházba is vihet szoptatós kendőt, és a kutya nem fogja látni a mellét.
Velem ott volt mind a kettő, baba-mama szobában voltam. Örültem, hogy volt társaságom (a babán kívül :)). Az első babámnál sokat segített a szobatársam (hasznos tanácsokkal), aki a második babájával volt bent, és persze a nővérek is megmutattak, elmondtak mindent, amit kellett. Pl. ebben a kórházban a babára benti ruhát kellett adni, megmutatták, hogyan kell ráadni. Ha nem akarod, hogy lássák, hogyan szoptatsz (bár a kutyát se érdekli), fordulj el, takard el magad egy textilpelussal. A kis mell nem akadálya a szoptatásnak, nekem is az volt, beforduló mellbimbó miatt nekem az elején kellett bimbóvédő is (ezt nem árt előre beszerezni, ha neked is ilyen van).
Az első babámat szülés után elvitték kb. 1 órára, mert volt valami komplikáció és inkubátorba kellett tenni. Ezután végig velem volt, éjszaka is, én is ezt szerettem volna. Akik nem baba-mama szobában voltak, azoktól úgy tudom, éjszakára elvitték a babát (6 ágyas szobák voltak ezek). Kérdezz utána a védőnőtől, nálatok milyen lehetőségek vannak.
Azt elfelejtettem mondani, hagyományos úton szültem, de a második babámnál a szobatársam császáros volt. Itt én segítettem neki, hogy ne kelljen minden apróság miatt kimásznia az ágyból. Nekem sokkal könnyebben ment a mozgás. Tehát császár esetén is hasznos, ha van szobatársad, aki hajlandó segíteni neked.
Az, hogy mennyire erőltetik a szoptatást és adnak-e a babának tápszeres pótlást, attól függ, mennyire bababarát a kórház, milyen a baba állapota, az orvosok, nővérek hozzáállása, mi a protokoll. Ezt is megkérdezheted előre.
Miskolci kórház nevében nyilatkozok..
Nálunk úgy van hogy azon a napon amikor szülsz elviszik a babát, és másnap viszik (persze az is benne van hogy a kismama milyen állapotban van) de ha minden rendben és az anyuka is szeretné akkor onnantól kezdve együtt van a picurral. Mi csak minden reggel visszük el (fürdetni, mérni, stb)
Akik spontán szülnek azoknak általában rögtön vagy másnap mellre tesszük a gyereket hogy beinduljon a tej.
A császárosoknál ez kicsit későbbi. De változó kinek mikor indul be ezért mondjuk mindig minél többet kell cicire tenni hogy a szervezet észlelje és beinduljon a kereslek-kínálat.
Ha nem kér a kismama VIP szobát akkor természetesen a többi kismamával lesz egy kórteremben. Értelemszerűen úgy kell szoptatni de ez lesz akkor a legkevesebb hogy a másik frissen szült anyuka előtt kell.
Ha végképp nem indulna be a tej, pótlást/teát lehet kérni. :)
Nézd. A saját kisbabád gond nélkül meg tudod majd fogni. Más babáját mai napig félve fogom meg, de a saját babámat úgy tettem vettem mintha mindig is ezt csináltam volna.
Szoptatás. Teljesen természetes folyamat, én nagyon szegyellos vagyok mert nekem sincs mellem, de ha szoptatásrol van szó akkor nem érdekelt, hogy ki lát, amúgy meg el lehet takarni magad úgy, hogy semmit sem lehet látni belőled.
Első szülésem után este 8-9 körül feküdtem be a szobámba, de a gatmetszes miatt sok vért veszítettem és nagyon szédültem. Akkor mondták hogy éjszaka marajdon a csecsemősökkel. Így is lett, en meg azon agyaltam vajon mit csinál? Sír? Alszik?...utána végig velem volt, reggel 7kor kellett csak vizitre vinni, illetve este 7kor fürdetésre.
Második szülést sokkal jobban viseltem (3hete), másik kórház. Kora délután született a kislányom, én aznap már jöttem mentem, és ugyan mondták hogy ha akarom leadhatom éjszakára de nem akartam. Úgy voltam vele, hogy bármikor amikor a csecsemősökhöz mentem volt egy két baba aki sirdogált és a kutya ra se nézett. Na ezt nem akartam, úgyhogy inkább nem adtam le éjszakára.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!