Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Másképp nem lehet? Tegnap...

Másképp nem lehet? Tegnap megtévesztően erős jósjófájások miatt bekerültem a szülőszobára. A szülő anyukák nagyon kiabáltak. Engem teljesen felzaklatott.

Figyelt kérdés
Eddig nem féltem a szüléstől, de most másra sem tudok gondolni csak az ott hallottakra. Nagyon rosszúl lettem, ahogy hallottam az anyukák szenvedését. Felkevarodott a gyomrom, hányingerem lett. Nyugtassatok meg, ugye nem mindenki ordítja végig a szülést. Nagyon rossz hatással volt ez rám, rettenetesen félek. Ilyen környezetben, nem tudom hogyan fogok nyugodtan szülni. ( Bár lehet én is kiabálni fogok, nem tudom... :( )
2008. nov. 19. 08:42
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Köszi!
2008. nov. 19. 11:51
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Én 9 hete szültem,egy hang sem jött ki a torkomon.Ha kérdeztek se nagyon válaszoltam,inkább ráztam a fejem.Szerencsére jó dokim volt,elég volt ha rám nézett,tudta a választ.:)

A másik szobában volt egy császáros előkészitésre várt,ő csak a dokit hallotta meg a lányomat felsirni!

Éreztem már kellemesebbet is DE MEGÉRI!!!!!

Könnyű és gyors szülést,aztán jó babázást!!!

:)

2008. nov. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm, és mindenkinek gratula a babákhoz!
2008. nov. 19. 19:47
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló élményben volt részem a szülőszobán, amikor én még "csak" vajúdtam és a szomszédos helyiségben már épp megszűlt valaki... Halálrarémültem a kiabálástól.

Én összesen 33 (!)órát vajúdtam, ebből 24-et 10 perces fájásokkal otthon, a többit 3-5 percesekkel. Azt mondták ugyanis, hogy csak 3-5 percesekkel menjek be, addig próbáljak meg várni otthon, mert a saját környezetemben könnyebb elviselni ezt az időszakot. Nem volt egy leányálom, de azt mondom, talán az eddigi legdurvább menstruációs görcseim hasonlítottak a fájdalomhoz. Annál nem sokkal volt rosszabb. Én is sziszegtem, nyögtem , de összeszorított foggal, meg néhány "lazító" gyakorlattal el lehet viselni. Végül, 27 órahossza eltelte után megkaptam az epidurális fájdalomcsillapítást (mert kb. -8 dioptriás volt a szemem). Hála Istennek ma sem értem, miért kiabáltak a másik szobában, pedig nekem is kifogyott 20 percre az "epi"...

2008. nov. 19. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Köszi! Remélem, majd én is tartom magam!:)
2008. nov. 20. 09:58
 16/18 anonim ***** válasza:

Szia!

Én sem kiabáltam.

Csak figyeltem, és nyomtam. Nem értem mi értelme a kiabálásnak, azon kívül, hogy aki hallja felzaklatódik, és a környéken levők megsüketülnek.

A doki megdícsért.

Üdv: 2 hetes babás

2008. nov. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Köszi! Remélem, olyanokkal szülök, mint Ti. :)
2008. nov. 20. 10:49
 18/18 anonim ***** válasza:
nem kiabaltam, mert nyomni sem volt erom, nemhogy ordibalni. A vegen a doki konyokolte ki belolem a kislanyomat mert a vakuum ellen tiltakoztam. Nagyon hosszan vajudtam, kedden reggel fel 8kor mentem be es szerdan delelott 11 utan lett meg a babam. Hetforol keddre virradora sem sokat pihentem mar. Bar velem nagyon rendesek voltak es kulfoldon szultem igy se nem hallottam se nem lattam semmit masokbol mert kulon szobak voltak, azthiszem nem tudtam volna masra koncentralni ha nem ilyen korulmenyek lettek volna, akkorsem. Ne felj, ha "elesben" megy majd a dolog tudni fogod mire kell koncentralnod, hogy jobb legyen.
2012. jún. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!