Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Másképp nem lehet? Tegnap...

Másképp nem lehet? Tegnap megtévesztően erős jósjófájások miatt bekerültem a szülőszobára. A szülő anyukák nagyon kiabáltak. Engem teljesen felzaklatott.

Figyelt kérdés
Eddig nem féltem a szüléstől, de most másra sem tudok gondolni csak az ott hallottakra. Nagyon rosszúl lettem, ahogy hallottam az anyukák szenvedését. Felkevarodott a gyomrom, hányingerem lett. Nyugtassatok meg, ugye nem mindenki ordítja végig a szülést. Nagyon rossz hatással volt ez rám, rettenetesen félek. Ilyen környezetben, nem tudom hogyan fogok nyugodtan szülni. ( Bár lehet én is kiabálni fogok, nem tudom... :( )
2008. nov. 19. 08:42
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Én nem kiabáltam. Nem is lett volna erőm rá. Én is hallottam kiabálásokat, de nem értem miért. Ami elképzelhető, hogy a nyomások közti levegővételnél jön ki egy kis hang de kiabálni nem jó mert tényleg elveszi az erőt.

Szép szülést kívánok!

2008. nov. 19. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ezt nekem is sikerült megélnem a 36. héten, de a legrosszabb az, hogy a férjem is kénytelen volt hallani, így teljesen megrémült. Szerencsére amikor én voltam bent, olyan anyuka is volt, aki csak jó hangosakat nyögött. Nem lesz egy leányálom ezt te is tudod és én is, úgyhogy ne stresszeljünk előre, majd lesz, ami lesz:)

2008. nov. 19. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Bocsánat, pontosabban a szülészetre kerültem be.
2008. nov. 19. 08:46
 4/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm Nektek!
2008. nov. 19. 08:47
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is féltem hogy kiabálni fogok de nem igy történt a párom melletem volt végig és öntöte belém az erőt, emlékszem be se állt a szája...! :) Tényleg nem lesz egy leányálom de hidd el majd te is meglepödsz mennyi ereje lesz ilyenkor az embernek.

Könnyű szülést! :)

2008. nov. 19. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a bíztatást!
2008. nov. 19. 09:24
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Pont tegnap meselte a koleganom, hogy mennyire megdicserte a szulesznoje, mert nagyon jol ment neki minden. a lenyeg, hogy meselte, hogy mikor a babat vegre a hasara tettek, akkor vette csak eszre, hogy a tobbi kismama kiabal. Addig eszre sem vette, es mellesleg nem is ertette, miert kiabalnak. Szerinte egyszerre koncentralni, nyomni es kiabalni nem lehet.
2008. nov. 19. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Bevallom, én is csodálkozom egy kicsit, hogy miért kiabálnak (bár nem akarok ezzel megsérteni senkit, hiszen mások vagyunk), de nekem volt olyan erős mensesgörcsben részem, hogy 2 órát hánytam szinte folyamatosan, majd elájultam a fájdalomtól. Hát akkor nekem egy hang sem jött ki a torkomon. Na most, ha ennél még fájdalmasabb lesz a szülés (ami valószínű), biztosan nem fogok tudni kiabálni. Legalábbis így gondolom.
2008. nov. 19. 09:49
 9/18 anonim ***** válasza:
64%
Én végigordítottam az egészet, igaz én 14 órát vajúdtam mire meglett a "kis"lányom 4kg-val és 58 cm-vel és sima szülés ráadásul az első, én belül is repedtem gátmetszésem is volt nem akartam rendesen tágulni mert fektettek egész végig az nst miatt, előbb is jöttek a tolófájásaim is még végül megszületett a lányom immár 4 hónapja. Sok sikert és könnyű szülést!
2008. nov. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
ezt a kiabálást én se értem,elmegy rá az energia,nyögni az más,de kiabálni?? főleg kitoláskor az értékes levegő nem a nyomásra megy el,hanem a kiabálásra, és az a babának és a mamának is rossz. nekem a doki is mondta csendbe nyomjak,nem beszéljek közbe,mert én kitoláskor kommentáltam az eseményeket:-)
2008. nov. 19. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!