Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Vajúdás/szülés közben, mekkora...

Vajúdás/szülés közben, mekkora erősségű egy fájás?

Figyelt kérdés
úgyértem mikor a ctg méri,mennyi szokott lenni egy erősebb fájás?Pl 60-80-100 vagy mennyi?Meddig van egyáltalán?Olyankor is ugyanazzal mérik mint nst-n nem?Ott 100-ig van.Tudom hogy mindenkinél más,csak kíváncsi vagyok,mert legutóbbi nst-n mikor voltam 35hetesen,80-as fájásokat mért,ami nekem nem fájt,csak kellemetlen volt,keményedtem,ennyit éreztem.Köszönöm ha tudtok válaszolni!(36+3h)
2010. júl. 18. 10:47
 1/7 anonim ***** válasza:

Ugyan volt rajtam ctg, de azt sem tudtam, hogy ilyeneket mértek rajta.

Én 2 napig vajúdtam először otthon, aztán a férjem végre hazajött külföldről és együtt mentünk be a kórházba 3. nap.

Mire rám került a ctg, addigra el voltam gyengülve.

A vajúdás maga leginkább áramütésre emlékeztetett, amit mintha a gerincembe vezettek volna, utána keringett a medencémben és a két lábam felé haladt.

Mivel nem tudtam megszülni, császármetszést csináltak a végén.

2010. júl. 18. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
36 hetesen nekem is 90-et mért a ctg, de én abból semmit nem éreztem. Aztán elfolyt a magzatvíz 2 héttel később, bementünk a kórházba, semmi fájásom nem volt még másnap sem, úgyhogy indítani kellett. Akkor a 60-as már fájt, aztán ahogy erősödtek a fájások, már a 80-as sem volt olyan rossz :) Szülés után a férjem mondta, hogy bizony volt ott 190-es erősségú is.
2010. júl. 18. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
hú nemsemmi:)De ez olyan furcsa,hogy 80-90est megse érezted te se meg én se most az nst-n,aztán utána meg már a 60-as is fájt neked..de miért,vagy hogy lehet ez?
2010. júl. 18. 12:43
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem a férjem sokáig közvetített, hogy mit mutat a ctg és bizony voltak 180-190-es fájások is, sőt a vége felé, mikor már velem volt elfoglalva szerintem még több is.

nekem is volt nst-n is olyan, hogy 80-as-90-es volt, de mégsem szültem csak sok nap múlva. Viszont mikor tényleg beindult a szülés, akkor átlag 50-60-as fájásokat mutattak. Fájtak, de nem voltak vészesek. :)

2010. júl. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A CTG a keményedés mértékét skálázza, ami a fájással együtt jár. Ha éppen keményedés van, vagy esetleg egy kicsit ráfeszítesz, amikor bekapcsolják, akkor azt az állapotot veszi alapnak, nullának, és ahhoz viszonyít utána. Nekem szülés előtti vizsgálatokon mutatott 80-90-eseket, meg sem éreztem. Ha ahhoz kell viszonyítanom a vajúdást, azt mondom, hogy kb. 800-1000-es lehetett volna, ha tud annyit mérni. Komolyan, hidd el, nem túlzok! (Kikapcsolta közben a szülésznő, mert mindig azt néztem, és kérdeztem, hogy meddig mehet még fel.)
2010. júl. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok,


Anno mikor beérkeztem a szülőszobába (reggel 6 óra):

3 perces fájásoknál 3 ujjnyira nyitott belső méhszájjal voltak a fájásaim 100-120-as értékűek. Egészen jól viseltem, közben még beszélgettem, nevetgéltem.


Reggel 7 óra:

Burokrepesztés után 2 perces fájásoknál 150-re ugrott az érték, ekkor már fájás alatt nem beszélgettem, de még érzékeltem a környezetet, figyeltem, és fájás után válaszolgattam. Szűk 4 ujjnyi a méhszáj állapota.


Reggel 9 óra:

4-4,5 ujjnyi méhszájnál, hosszú, csúcsos 2 perces fájások jöttek 190-200-as fájásokkal. A környeztet már alig érzékeltem, nem tudtam miről beszélnek körülöttem, nem tudtam levegőt sem venni fájás alatt, állni és rugózni is csak, ha valamibe kapaszkodhattam. Úgy éreztem nem bírom sokáig, már vártam, hogy tolhassak. :)


Reggel 10 óra:

5 ujjnyi méhszáj, a pereme még nincs elsimulva, várni kellett. 250 körüli értékek, abban a pici szünetben csak arra tudtam gondolni, hogy vegyék ki, mert kezd felakadni a szemem a kontrakció csúcsán. Aztán jöttek a 2 perces zúzós fájások, semmire sem emlékszem, mi történt akkor körülöttem, kik voltak a szobában, mit csináltak. :)


Mondtam, hogy el fogok ájulni, érzem, nem bírom tovább! Vagy vegyék ki, vagy simítsák el kézzel a méhszájat és hadd toljak! :S


Reggel 10:20-10:32 között:

5 tolófájás alatt 3 centis gátmetszéssel megszületett a fiam 4 kg-val és nem emlékszem mikor vágtak. :)


Sokkal hosszabb folyamatra számítottam így elsőre! Az utolsó 1,5 óra volt kimerítő. (na, azt ellenségemnek sem kívánom...)


De a kistesó kedvéért önként és dalolva vállalom 3 év múlva! :):)

2010. júl. 18. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

az első szülésem erősségéről nem tudok nyilatkozni,akkor akkor csak a szívhang figyelő volt rajtam.

de most a 2.nál indított szülésem volt,végig rajtam a fájásmérő.a 40eseket meg sem éreztem de a 20asakba majd bele haltam

2010. júl. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!