Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit tegyek? Levetessem a...

Mit tegyek? Levetessem a köldökzsinórvért?

Figyelt kérdés

Kétségek között vagyok, mert elment minden pénzünk (lakásfelújítás, autó, babaszoba stb.), a férjem nemrég munkanélküli lett, viszont volt a családban leukémiás, cukorbeteg is. Olyan nyomás alatt vagyok, hogy vetessük le, ami ugye közel fél millió forint, mert soha nem bocsátanánk meg magunknak, ha nem tudnánk a gyereket meggyógyíttatni, viszont így a lakáshitel mellé újabb hitelt kéne felvennünk, hogy ki tudjuk fizetni.


Van egyáltalán értelme ennek, vagy ez is csak egy újabb jól jövedelmező üzlet, amivel a szülőknek lelkiismeret furdalást okoznak?


2010. júl. 15. 21:01
 1/9 anonim ***** válasza:

Mi is gondolkodtunk rajta, de

1. Honnan tudod, hogy meglesz még 20 év múlva az a cég, amelyik leveszi?

2. Úgy tudom, hogy máshonnan is ki tudnak nyerni őssejtet később.

Ha nektek jobb, megnyugtat, bírja a pénztárcátokat, akkor vetessétek le.

2010. júl. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Leirom a tapasztalatomat.Nálunk annyi köldökzsinórvért sikerült levenni,ami a gyerek 25 kg-s koráig jó.Az kb.3 éves kora ha jól sejtem...Elég gyerekcipőben jár még ez az egész,irták hogy végeznek kutatásokat az irányba hogy ugyanannyi mennyiségű köldökzsinórvér akár 5x akkora súlyú ember esetében is használható legyen.

Viszont a fene megesz engem is,mert jön a második baba,és nem tudom mit csináljak,mert az agyam azt mondja semmi értelme mégegyszer levetetni,de viszont bennem hogy mi van ha...nehéz döntés.

2010. júl. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Mi kerestünk egy olyan céget, ami még csak nemrég jött be Magyarországra, de külföldön már 20 éve foglalkoznak ezzel. Igy egyben 200 ezret kellett fizetnünk, és évente 8000 a tárolás. Ezt meg össze tudtuk hozni, mert fele annyi, mint a többinél.

Cord Blood Center, keress rá a neten.

2010. júl. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Már a köldökzsinór vér helyett van valami újabb módszer is, de sajna elfelejtettem, hogy állt a tájékoztatón. Az drágább volt jóval. Nem is csináltuk meg egyiket sem a fent említett okok miatt.
2010. júl. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
mindenképp. főleg ha voltak ennyire betegek a családban. én szerencsésnek mondhatom magam, Angliában szültem, ott alapból levették. Név nélkül ment a dolog, ha a gyereked beteg lesz, biztos, hogy kap, lehet, hogy nem a sajátját, de állítólag az mindegy.
2010. júl. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mi az elsőnél nem vetettük le mert akkor még nem is hallottam róla de a 2.nál már igen,részletekben fizettük ki!
2010. júl. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Jaj, nehogy erre költsetek! Én jó alaposan utánajártam és semmire a világon nem tudják még használni. Magyarországon a világon senki nem végzett még vele műtétet, azt sem tudják mit kezdjenek vele. ÉN nem is értem, hogy a Sejtbanknak hogy van bőr a képén, de állítják, hogy a Szent László Kórházban végeznek vele műtétet. Én megkérdeztem, nem igaz!!!

Egyébként keress itt is rá a témára, sokan még linkeket is csatoltak, amikben leírják, hogy miért nagy átverés az egész.

Ja, és van valami injekció, amit ha beadnak, akkor a gerincvelőben lévő őssejtek átmennek a vérbe, és simán az 5-szörösét is le tudják venni. Persze ez leukémia esetén nem megfelelő módszer, de tény és való, hogy a köldökzsinórvér kb. 25 kg-s testsúlyig elég csak egy ilyen súlyos betegség esetén. Egyébként is először a családban fognak donort keresni, ha ilyen baj van. A szülők 50-50 % eséllyel lehetnek megfelelő donorok, a tesók 25 %. Bár apukámnak volt csontvelő átültetése (azért is néztem át jól ezt a témát), belehalt. Fél évet szenvedett iszonyú kínokat. ÉN nem hiszem, hogy a gyerekemnek engedném, hogy megcsinálják ezt a műtétet.

Egyéb betegségre meg a saját csontvelő jó.

2010. júl. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia,


Mi a Krio-val szerződtünk ls akcióban fizettünk 99 ezret szóval közel sem félmilliót, annyit nem tudtunk volna összekaparni. Ezt sem volt könnyű de úgy vagyok vele, történjék bármi (illetve pontosabban ne történjék de tudod hogy értem) MIRAJTUNK nem múljon semmi.

Szeretném azt érezni már most hogy mindent megteszek a gyermekemért, akkor is ha kiderül hogy felesleges volt mert nincs rá szükség.


Az orvostudomány egyre fejlődik, folyamatosan fejlesztik ezt a köldökzsinóros dolgot is, már most is értek el eredményeket (érdemes egy konzultációra elmenni legalább az üzletköütővel - egy nagyon hétköznapi, nem reklámszagú fiatalember akitől bármit kérdezhettek a témban) ki tudja mit hoz még a tudomány gyors fejlődése évek múlva, ha ne adj Isten szükség lenne a felhasználására.


Különben is, az egészség, pláne a gyerekemé olyan dolog amire költök akkor is ha a föld alól kell is kikaparjam a pénzt rá...a fő hogy biztonságban tudjam.


38 hetes kismama

2010. júl. 16. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha a nagymamámnak azt mondom fiatal korában, amikor terhes volt, hogy meg tudják műteni a babát (akár a szívét is), ha baja van, akár a pocakban is, anélkül, hogy baja lenne,vagy koraszülött lenne, és egészségesen születik meg később, azt mondta volna, hogy sci-fiben élek és ilyen nem létezik. Ma már meg tudják csinálni. Én egyet tudok... az orvostudmány követhetetlenül fejlődik. Nem biztos, hogy Magyarország fel tudja venni az ütemet, de azért nem vagyunk rosszak! Ha baja lenne a gyereknek, akár Kínáig is elvinném, de szerintem ezzel nem vagyok egyedül. Nem kell feltétlenül fél millát kipengetni, vannak ennél jobb áron is lehetőségek, és havi 8000.-ot ki lehet fizetni, olyan, mintha egy családtag dohányozna. Szerintem gondoljátok át, keressétek meg a lehetőségeket, hasonlítsátok össze, és úgy döntsetek, mert sosem lehet tudni, mit hoz az élet! L27
2010. júl. 16. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!