Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért lett ekkora a babám?

Miért lett ekkora a babám?

Figyelt kérdés

Tegnap született meg 2600 gramm és 46 cm lett. Program császár volt 39+5-re.

Zöld volt a magzatvíz, bele ürített.

Nem értem miért lett ilyen kicsi a súlya, mivel az egész terhesség alatt kerültem a minden káros dolgot ( cigi, alkohol, koffein ...) , az fogantatás előtt már szedtem az elevitet a végéig, minőségi ételeket ettem. Én sem vagyok magas, 160 cm és 60 kg +10 feljött még a terhességgel, viszont édesanyám sem nagy darab, sőt és mégis mind a 2-en 3 kiló felett voltunk.

Nem tudom mit ronthattam el pedig annyira oda figyeltem. :(

Egyébként kislány lett ha ez számít valamit.

Gyerekorvossal még ma nem bírtam beszélni.

Köszönöm



2019. szept. 25. 22:58
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
20%

Tegnap szültél, ma már ide írogatsz. Ahha, hihető.

Amugy tök normális ez a súly, örültel volna, ha egy 4kg+ babat kell megszülnöd?

2019. szept. 26. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Nem gondolod kedves utolsó, hogy a kórházban nem 0-24-ben van velem a baba? Tehát nyilván van időm írogatni mivel 3 óránként hozzák ki fél órára.

A többiektől is kérdem, miért probléma a kérdésem?

Itt nem a hasonítgatásokról van szó még nem kell megfelelnie senkinek. Csak azért találom furának, mert tényleg szó szerint minden káros dolgot kerültem amit csak lehetett és oda figyeltem az étkezésemre nagyon.

Örülök hogy egészséges lányom született csak kicsit fura számomra a dolog hogy nem kapott elég tápanyagot.

2019. szept. 26. 17:17
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Én 163 cm 56 kg kb. Szülés előtt 43 voltam. A fiam 3900 grammal 51 centivel született. Nagyon meglepődtünk, hogy fért el bennem egy ekkora baba a termetemhez képest. Se én se a párom nem született ekkora súllyal. Terhesvitamint kb egy hónapig szedtem.
2019. szept. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Miért hiszed, hogy nem jutott elég táplálékhoz? Pl aki felnőtt és 120 kiló, mert hízlaló és egészségtelen ételeket fogyaszt, nem az jut megfelelő táplálékhoz. Mégis jó nagy darab ember. Aki meg kicsi és vékony, kicsattanhat az egészségtől. Szerintem itt a többség azért írja ezeket, mert szeretne megnyugtatni.
2019. szept. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Kisfiam normál időre született 2900 gramm,és 48 cm volt.A terhességem második felét aggodalmaskodással töltöttem,mert minden ultrahang vizsgálatkor túl kicsinek találták.Gyógyszert is kaptam,ami elvileg a keringést javította volna,és fehérjedúsan étkeztem,de ezek ellenére sem hízott nagyobb mértékben.Ez simán genetika.Magasságra,súlyra ma is a kisebbek közé tartozik,de az apukája sem egy óriás.

Szóval ne aggódj,semmit sem rontottál el!Örülj,hogy egészséges a babád,nem lehet mindenki Góliát méretű,legyen sok tejcsi és gyorsan megnő majd!Gratulálok! :-)

2019. szept. 26. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ezt rosszul.tudod. ez egy normális születési súly és nem attól lesz 4000, vagy 2500 gramm egy újszülött, hogy mennyire evett egészségesen az anyja, genetika határozza meg.
2019. szept. 26. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!