Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért lett ekkora a babám?

Miért lett ekkora a babám?

Figyelt kérdés

Tegnap született meg 2600 gramm és 46 cm lett. Program császár volt 39+5-re.

Zöld volt a magzatvíz, bele ürített.

Nem értem miért lett ilyen kicsi a súlya, mivel az egész terhesség alatt kerültem a minden káros dolgot ( cigi, alkohol, koffein ...) , az fogantatás előtt már szedtem az elevitet a végéig, minőségi ételeket ettem. Én sem vagyok magas, 160 cm és 60 kg +10 feljött még a terhességgel, viszont édesanyám sem nagy darab, sőt és mégis mind a 2-en 3 kiló felett voltunk.

Nem tudom mit ronthattam el pedig annyira oda figyeltem. :(

Egyébként kislány lett ha ez számít valamit.

Gyerekorvossal még ma nem bírtam beszélni.

Köszönöm



2019. szept. 25. 22:58
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Bocsánat a helyesírási hibákért
2019. szept. 25. 22:59
 2/16 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem semmi baj a baba súlyával! Én is kb ennyivel születtem, tesómék joval nagyobb súllyal. Szerintem ez genetika, ki mit örököl. Nekem sosem volt súlyfeleslegem, tesómék folyton azzal szenvednek! Szerintem örülj neki! Gratulálok a babádhoz!
2019. szept. 25. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nem verseny, és örülj a babádnak, ahelyett, hogy azon agyalsz, miért lett annyi gr, amennyi. Majd megnő idekint, van ideje.
2019. szept. 25. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Miért baj, hogy ekkora? Az enyém is pont 2600-zal született, igaz a 36. hétre, de sok embert ismerek, aki ennyivel született, ez egy normális súly.
2019. szept. 26. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
72%
Ez normál súly. Te milyen magas vagy?
2019. szept. 26. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodj meg! Ha egyébként semmi baja nincs, ne aggódj ezen, nem rontottál el semmit! Egyik lányom 4 kilóval született, most mégis 157 cm és már nem nő tovább. A te banád ettől a mérettől függetlenül lehet 175 cm is!!!
2019. szept. 26. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Én értem hogy a hormonok meg minden, de tényleg a szülés másnapján el kell kezdeni ezt a mártírkodást, hogy jaj mit rontottam el??? Akkor amikor semmi baja nincs a kisbabádnak.

Nem lehetne inkább örülni hogy hurrá egészséges kislányom született.

2019. szept. 26. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
4%
Most kell majd odafigyelni, hogy nem Csak minőségi, Mennyiségi ételt is egyél, kell a sok szénhidrát, hogy legyen tejes, s attól hamar megnő majd a kiscsaj!!! Salátát ha hússal eszel,sok vizet iszol, attól nem lesz tejed, kell a pékáru, hús, burgonya rizs tészta hús, és most kell odafigyelni a zöldségekre, mert brokkoli, borsó, káposzta, baba, kukorica, zöldbab... Ami puffasztó, tiltó listás!
2019. szept. 26. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Nézd nem rosszindulatból írom de itt egy kisember, aki élete első napjaiban már hasonlítva van a te és z anyukád születési súlyához (ami amúgy egyáltalán nem mérvadó). Szegény kislánynak már most meg kell felelni az általad elvárthoz.

Ez a súly egy normális egészséges súly. Örülj h született egy egészséges kislányod.


Az elevit es a többi magzatvédő vitamin egyébként az anyának kell, a baba ugyanis elveszi a számára szükséges vitaminokat, tehát ha szeded ha nem a baba ugyanúgy fog fejlődni.


Ha zavar kérdezd meg nyugodtan a gyermekorvost, biztosan ő is meg fog majd nyugtatni.

Szép napot sok boldog pillanatot a kislányoddal

2019. szept. 26. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Normális súlya van, te sem vagy egy óriás alkat. Off: mi ez a baromság, már elnézést? Nem kell szemetet zabálni ahhoz, hogy valakinek teje legyen, bármilyen meglepő, ha valaki kizárólag húson és salátán élne is tudna szoptatni. Nem ettől függ. Nyilván oda kell figyelni a kiegyensúlyozott étkezésre, a normál kalóriabevitelre, de semmi baja nem lesz senkinek attól, ha egy deka pékárut, rizst, krumplit nem eszik, ha mondjuk nem szereti (példának okáért én, nagyjából zöldség, gyümölcs, hús, tejtermék kombókat eszem gyerekkorom óta, mégis 2+ évig szoptattam mindkét fiamat és a pékárukat már hozzátáplálásom óta nem eszem meg anyám elmondása szerint).
2019. szept. 26. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!