Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Cumitól elfelejtheti hogyan...

Cumitól elfelejtheti hogyan kell szopizni?

Figyelt kérdés

Néha kap cumit, de csak nagyon ritkán ha olyan helyen vagyunk és nyafizik. Nem is nagyon kell neki általában. Az utóbbi pár napban viszont többet volt a szájában. S ma azt vettem észre hogy 3óra cumizás után mintha nem tudná hogyan szívja a bimbóvédőt, amit születésétől használunk. Teljesen bele hergeli magát és csak sír. Még a tej is hiába folyik a szájába. Viszont keresi nagyon.

6hetes kislány anyukája


2008. nov. 11. 23:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
11%
szerintem meg ne adj neki cumit, mert nagon nehéz őket leszoktatni róla. A kislányom csoportjába, aki már középsős, még mindig van aki cumizik. Szerintem ne add neki....
2008. nov. 12. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
66%
Vannak babák akik összezavarodnak a cumitól és ez a szopi rovására megy, viszont vannak akiket egyátalán nem zavar meg. Nálatok úgy tűnik hogy nem jó ha cumit adsz, inkább szoptast meg a babádat mikor nyűgösködik.
2008. nov. 12. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
66%

Szia! Ezt hívják cumizavarnak. Másképpen kell szopni a bimbóvédőt, mint a cumit. Próbáld meg leszoktatni róla, mert a vége akár az is lehet, hogy leválasztja magát, max. cumisüvegből hajlandó majd meginni a tejcsit.

Üdv.

2008. nov. 12. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
64%
Mi használunk cumit, hogy a szopási igényét ki tudja elégíteni, mert nem lóghat egész nap anyán :) Igy is napi 7-8X szopizik min. 40 percet, most 1,5 hónapos. A cumi nem okozott nála zavart, ugyanúgy eszik, ahogy eddig is, kb. 2 hetes kora óta kap cumit amúgy. Persze lehet, hogy ez is babafüggő.
2008. nov. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Az én pici lányom (4,5 hónapos) szopizik bimbóvédővel, cumizik és üvegből is kap anyatejet minden nap. Szerencsére nem zavarta össze a cumi, sőt megnyugtatja.

De szerintem is ez baba függő.

2008. nov. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nálunk sem volt eddig gond. Nem nagyon szokott cumizni.

Mostanában csinálja néha hogy mintha nagyon éhes lenne, de nem szopizik. Csak sír és nehéz megnyugtatni.

2008. nov. 12. 10:53
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha sír, akkor is cicit adj neki.Szóval, hagyd egy kicsit éhezni és akkor majd fog szopizni. Mert a cumiból csak folyik a tej és az neki kényelmesebb.Az enyém nem zavarodott össze, cumizik is és cicizik is. Mondjuk én nem használok bimbóvédőt, akartam, de nem jött rajta a tej.

Próbáld meg bimbóvédő nélkül!

2008. nov. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Cumisüveget nem használok. Eddig nem volt gond a bimbóvédővel. Olyan mintha méregből akarna szopizni és nem így sikerül neki. Viszont keresi nagyon. Ezért nem értem hogy mi a baj!
2008. nov. 12. 13:17
 9/11 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló vagyok!Miért nem testzett a válaszom? Nem mondtam semmi rosszat azza, hogy ne használj cumit. tényleg nehéz leszoktatni őket róla...
2008. nov. 13. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kedves Első Válaszoló! Nem az a kérdés, hogy tetszik-e a válasz, hanem, hogy más számára hasznos-e. Szerintem meg nem a kérdésre válaszoltál, vagyis nem volt hasznos a válaszod. Ettől függetlenül én maximálisan egyetértek veled, nem tartom helyesnek a cumit (mi nem is használunk) és minden alkalommal megrökönyödök amikor egy kisgyereknek - akár beszéd közben is - ott lóg a cumi a szájában.

Nem kell a lepontozáson felkapni a vizet, én speciel nem is foglalkozom vele, mert sokan azért a "nem hasznos"-ra kattintanak, mert nem értenek egyet a válaszolóval és szerintem nem ezért jött létre.

Üdv.

2008. nov. 13. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!