3 napos baba miért nem akar enni?
Ezért van már a legtöbb kórházban az a rendszer, hogy a baba végig az anyukával van, és nem csak szoptatásra hozzák... komolyan van még ilyen kórház? :(
Minél többet kellene mellen lennie, és nyilván akkor is, amikor éber és ébren is tud maradni...
Nekem nagyon úgy tűnik, hogy adnak neki pótlást (tápszer, cukros víz?), és egyszerűen nem eléggé éhes a normális szopáshoz. Mondtak erről valamit?
Az valoban gondot okkzhat, ha nem veled van folyamatosan es idore kell szopnia es tenyleg kerdezd meg, hogy adnak-e neki valamit, amikor nem veled van es sir, mert szerintem bizony mar ehesnek kellene lennie.
Az is szoba johet, hogy kezd besargupni, akkor is aluszekonyak, de ebreszteni kell oket ilyenkor, hogy egyenek, mert minel tobbet esznek, annal hamarabb elmulik a sargasag. Sajnos ez igy 22-es csapdsja.
A befele fordulo mellbimbora pedig a bimbovedon kivul megoldas lehet, hogy szoptatas elott pumpalod egy kkcsit, attol kifordul a bimbo, utana meg ha mar sokat van rajta a baba, akkor konnyebb lesz. Csak sok tejet ne fejj le a pumpaval, mert az a babanak ilyenkor kell.
Nem,ez nem azért van,mert pótlást adnak. Nem adnak!
Ez azért van,mert egymást hergelik az újszülött osztályon. Mikor én szültem,30 baba volt!! Úgy sírtak,hogy mire behozták szopni,nem volt ereje hozzá! Nálam, a csendben,nyugalomban tudta magát kialudni...2016,Nyíregyháza. Császáros voltam. Itt a császárosoknak 3 óránként hozzák szopni a babát 2 napig.
“Mit mond a jog: a jog az anya-újszülött kapcsolatot két irányból is védi. Egyrészt a kiskorú „betegnek” (vagyis az újszülöttnek) joga van arra, hogy a szülő mellette tartózkodjon. Másrészt a szülő nőnek joga van arra, hogy újszülöttjével egy helyiségben helyezzék el (hacsak valamelyikük egészségi állapota ezt ki nem zárja).
A hazai gyakorlatban: a kórház protokollja dönt, egyes kórházakban együtt helyezik el a kisbabát az anyával, máshol nem, megint máshol az anya kívánságán múlik az elhelyezés. Ha valaki olyan intézményben szül, ahol az a szokás, hogy a csecsemő az újszülöttosztályon marad, akkor nem fognak vele kivételt tenni. A rooming-in (az újszülött és az anya folyamatos együttléte) mellett a strasbourgi emberi jogi bíróság is állást foglalt.
Mit tehet a szülő: érdemes előre kideríteni, mi a gyakorlat a kiszemelt kórházban, és olyan intézményt választani, ami szimpatikus. Ha már ott van az anya a kórházban, fordulhat panasszal a kórházigazgatóhoz vagy akár a fenntartóhoz, ehhez segítséget kérhet a betegjogi képviselőtől is. A szülő előtt nyitva áll az ombudsmanhoz fordulás lehetősége is. Ez utóbbi azonban – elsősorban az eljárás hossza miatt – lehet, hogy a konkrét ügyben nem jelent majd tényleges segítséget. Utólag azonban kimondhatja, hogy a kórház gyakorlata alapjogokat sért.“
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!