Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szaporítani szeretném a...

Szaporítani szeretném a tejemet! Gyakori mellretétel hogy kivitelezhető, ha a babám nem hajlandó szopni, mikor már nem jön belőle olyan könnyen? Vissza tudom még hozni a tejem?

Figyelt kérdés
4 hónapos lesz a kisfiam, eddig csak anyatejet kapott. Úgy néz ki, hogy most lesz kevés neki a tejem. Alig alszik valamit, korog a pocija, nem is fejlődik. Áll egy helyben. Szinte születésétől végigaludta az éjszakát, most meg 3-4 óránként fenn van. 2 óránként enne. A szopizásunk viszont igy zajlik. 5 perc egyik mell, aztán elengedi és nem hajlandó bevenni, az az 5 perc szopi is tiszta idegben zajlik részéről, morog a cicimnek, rugdos a lábával, húzkodja a mellemet. Utána átteszem a másikra, ott is eljátsza ugyanezt és utána nem hajlandó tovább szívni. Egy ideje lefejem szopik után, de egyre kevesebb jön. Érzem, hogy kezd kevesebb tejem lenni. Persze érthető is, hiszen a kisfiam egyre kevesebbet ingerli a mellemet. Ha fél óra múlva elkezd sírni - mert ugye nem lakott jól- hiába teszem mellre, nem fogadja el. Sír és húzkodja magát, elforgatja a fejét. Kislányommal anno 4 hónaposan ugyanezt eljátszottuk, elkezdtem tápszerezni és fel is adtam hamar, ő meg szépen rászokott az üvegre, nekem meg elapadt szép lassan ( egy hónap alatt) a tejem. Jó lenne most valahogy a kisfiammal túllenni ezen az időszakon tápszermentesen, de hogy csináljam, hogy szívja akkor is , ha nem nagyon megy. 3 hós koráig olyan szépen működött a dolog, volt tejem bőven, még fagyasztottam is le rengeteget. Sokszor megnyugtatásképp is elfogadta a cicit én meg gondoltam, legalább inger éri, igy lesz tejci. Nagyon jó szopizó volt és el is fogadta, volt hogy aludni is hagytam rajt, hogy addig is ingerelje. Jót is tett a tejtermelésnek. Most viszont tehetem én mellre, sajna nem fogadja el. Mit csinálhatok még? Érzem, hogy napról napra rosszabb a helyzet.
2010. jún. 21. 22:20
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Én ha kevésnek érzem a tejem mindig iszok egy Laktoherb (Herbária) teát, az segít.
2010. okt. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

10:18-as vagyok, köszönöm,hogy nekem is segítesz!

És bocsi mégegyszer,hogy belekérdeztem!

Szép napot Nektek!

2010. okt. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Bár nem mostani a kérdés, de én is megírom buzdításnak, mivel nekem is segített. Két napja hajnalban már kétségbeesve keresgéltem, hogy mit tehetnék, mert rengeteg tejem volt, és folyamatosan csökkent a mennyiség. A kisfiam sírt, folyton éhes volt, és már fejni sem tudtam (korábban 5 perc alatt lefejtem 100-at evés után).


Elolvastam a kérdést, a válaszokat, és tegnap kétóránként mellre raktam, és minden egyes etetés után fejtem, akkor is, ha nem jött semmi. Nagyjából erről szólt a nap, etetés, fejés, etetés, fejés. Mára már kezd meglenni az eredménye is, Az egész napos etetés-fejés után már estére a maradék 160ml lett. A semmiből!!! Újra megteltek a melleim, pedig korábban már ez is elmaradt.


Hajrá mindenki, ne essetek kétségbe, bár ezt én sem kerültem el. Ami fontos még, hogy rengeteg folyadék ittam, napi 3-4 liter vizet.

2013. dec. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 xStefix ***** válasza:

Kedves utolsó, gratulálok neked és örülök, ha működik a módszer! :)

De megkérdezhetem, hogy miért fejsz rendszeresen? (ha jól értem) Ideálisan csak szoptatással is elég tejhez jut a baba, illetve szaporítani is lehet csak így.

Persze ettől még jó, hogy sikered van:), csak a szoptatás utáni lefejt tejmennyiség és a feltelt mellek nem szükségszerűek.

2013. dec. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Igen, erre alapoztam én is, remélve, hogy elég lesz, illetve majd ő beszabályozza, kereslet-kínálat alapon.


Koraszülött lett, 32. hétre, és amikor elérte a 3-kg-t, orvosi tanácsra elkezdhettük az igény szerinti szoptatást. Ami elkezdett talán jól is működni, mert hosszabbakat aludt, 4-4.5 órákat. Előtte 3 óránként evett, de már sokszor kellett inkább keltegetni, és emiatt sírt, mert fel lett ébresztve. Szóval ezzel nem volt gond, viszont elkezdett kevesebbet is enni. (ekkor már nem fejtem egyáltalán pluszban). Aztán még kevesebbet, és a tejem is ehhez igazodott. A vége az lett, hogy evett 30-40-eket, sírt, mert éhes volt viszont kiszívni már nem volt türelme. Ekkor jött el a pont, hogy újra kezdtem fejni, és alkalmaztam a fent leírtakat. Most több lett, és könnyebben jön, többet is eszik. Tudom, hogy nem feltétlen ez a legjobb megoldás, mert így "ellustul", de hogy kiszáradjon vagy éhes legyen, nem kockáztatom.


Még mindig nincs 4kg, így ezt majd kicsit később fogom újra rábízni, hogy ő irányítson.


Érdekelne a véleményed, nagyon sok hozzászólásodat olvastam!

2013. dec. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 xStefix ***** válasza:

Akkor megértem, ha pluszban fejsz is, sőt.

De vajon miért kezdett el kevesebbet szopizni a babád? Történt valami?

Mondjuk ha ugye fejtél is eleinte, akkor elvileg több tejed termelődött (túltermelésben voltál), ami miatt általában könnyebben ürül a tej is. Lehet, hogy a babád ezért (is) kezdett picit ellustulni, mert megszokta, hogy könnyebben folyik neki a tej. Aztán ahogy elhagytad a fejést, már jobban meg kellett dolgoznia érte... lehet, hogy ezért is csökkent le a mennyiség. (Bár ez csak elméleti okoskodás.)

Vagy nem használsz esetleg üveget vagy cumit a szopi mellett? Az is okozhat ilyesmit.

De aztán az is lehet, hogy nincs különösebb oka a dolognak...

2013. dec. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!