Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szaporítani szeretném a...

Szaporítani szeretném a tejemet! Gyakori mellretétel hogy kivitelezhető, ha a babám nem hajlandó szopni, mikor már nem jön belőle olyan könnyen? Vissza tudom még hozni a tejem?

Figyelt kérdés
4 hónapos lesz a kisfiam, eddig csak anyatejet kapott. Úgy néz ki, hogy most lesz kevés neki a tejem. Alig alszik valamit, korog a pocija, nem is fejlődik. Áll egy helyben. Szinte születésétől végigaludta az éjszakát, most meg 3-4 óránként fenn van. 2 óránként enne. A szopizásunk viszont igy zajlik. 5 perc egyik mell, aztán elengedi és nem hajlandó bevenni, az az 5 perc szopi is tiszta idegben zajlik részéről, morog a cicimnek, rugdos a lábával, húzkodja a mellemet. Utána átteszem a másikra, ott is eljátsza ugyanezt és utána nem hajlandó tovább szívni. Egy ideje lefejem szopik után, de egyre kevesebb jön. Érzem, hogy kezd kevesebb tejem lenni. Persze érthető is, hiszen a kisfiam egyre kevesebbet ingerli a mellemet. Ha fél óra múlva elkezd sírni - mert ugye nem lakott jól- hiába teszem mellre, nem fogadja el. Sír és húzkodja magát, elforgatja a fejét. Kislányommal anno 4 hónaposan ugyanezt eljátszottuk, elkezdtem tápszerezni és fel is adtam hamar, ő meg szépen rászokott az üvegre, nekem meg elapadt szép lassan ( egy hónap alatt) a tejem. Jó lenne most valahogy a kisfiammal túllenni ezen az időszakon tápszermentesen, de hogy csináljam, hogy szívja akkor is , ha nem nagyon megy. 3 hós koráig olyan szépen működött a dolog, volt tejem bőven, még fagyasztottam is le rengeteget. Sokszor megnyugtatásképp is elfogadta a cicit én meg gondoltam, legalább inger éri, igy lesz tejci. Nagyon jó szopizó volt és el is fogadta, volt hogy aludni is hagytam rajt, hogy addig is ingerelje. Jót is tett a tejtermelésnek. Most viszont tehetem én mellre, sajna nem fogadja el. Mit csinálhatok még? Érzem, hogy napról napra rosszabb a helyzet.
2010. jún. 21. 22:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
A szoptatásban sajnos nem tudok segíteni, mert a kisfiam kezdettől fogva nem szopik sajnos. Viszont ha csak az anyatej fontos, akkor azt fenn lehet tartani fejéssel is, szopi nélkül, és akkor mégse tápszeres a baba.
2010. jún. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Én is pont így jártam, csak én már a 2. hónapban. Próbáltam többször mellre tenni a kislányom, de ott is csak a hiszti, aztán a maradékot kifejtem (Ő is lusta volt a mély tejet kiszívni), de egyre-egyre kevesebb lett, aztán kénytelen voltam tápszerrel pótolni. Ha esetleg pótlásra kerül a sor (ha már nagyon nem bírod a harcot, és nem is hízik), akkor presszós pohárból add a tápszert (először az is elég hisztis, de hamar megtanulja), így nem szokik le a ciciről. Minél többet szopiztatni, és fejni, sokat pihenni (bár írod, hogy van nagyobb is, így elég nehéz). Sajnos egyre idegesebb leszel tőle, és mint tudjuk, az sem tesz túl jót a tejcsinek :( Tudom min mész keresztül, nagyon sajnállak :( Remélem sikerül megmenteni. Bár azt mondják, hogy fejlődési lépcső a 4. hónap, úgyhogy ha túljuttok ezen, megint minden jó lesz... Remélem nem apad el :( Sok sikert!
2010. jún. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Szerintem először is maradj nyugodt, igyál sok folyadékot (alkohol mentes sör, malátaital, 100%-os narancslé, levesek), pihenj, amennyit csak tudsz, most ne idegesítsen a háztartás. És fejj, ha a kicsid nem hajlandó szopizni. Persze tedd mellre mindig, ne adjátok fel. Beszélj hozzá nyugodt hangon, és tényleg ne add fel, próbálgasd szopiztatni. Az én babám túl lett ezen az időszakon, nálunk nem tartott sokáig.

A pótlást pohárból lenne jó adni, hogy ne szokjon le a ciciről, de ha ez nagyon nem megy, akkor csakis nagyon szűk lyukú legyen az etetőcumi!! Ez fontos!!

2010. jún. 22. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 xStefix ***** válasza:
Fogzás???
2010. jún. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Nagyon folyik a nyála, de most akkor végig ezt fogja csinálni még ki nem bújik?
2010. jún. 22. 14:31
 6/16 xStefix ***** válasza:

Nem lehet tudni. Lehet, hogy pár nap múlva abbahagyja, de lehet, hogy tovább fog tartani.

Azt azért tudd, hogy minden olyan módszerrel, ami nem szoptatás (fejés, anyatej- vagy tápszerpótlás, korai hozzátáplálás), csak tovább fog csökkeni a szoptatás valószínűsége.. Igazából rajtad áll, mit döntesz. Van, aki előbb-utóbb a "könnyebb" megoldást választja és van, aki tovább erőlteti a dolgot. Hogy (kinek, mikor) melyik a jó, az egyéni dolog.

Én abszolút szoptatáspárti vagyok..

2010. jún. 22. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszönök minden eddig választ!!!! Én is nagyon szoptatáspárti vagyok. Mindent meg is tettem az elejétől kezdve a dologért. Van még két kislányom, őket nem tudtam sokáig szoptatni sajnos, az elsőt egészségügyi ok miatt, a másodikat a fenn leírtak miatt. Amikor terhes lettem a kisfiammal eldöntöttem, hogy akármi lesz szoptatni fogok. 3 hónapig szépen is ment az egész, teljesen rá hagyatkoztam, úgy evett, ahogy ő akart. Én erőltetem, ma is , tegnap is rengetegszer mellre tettem, fejem a tejem éjjel-nappal. De sajnos akkor is kevesebb. 6 órakor reggel úgy üvöltött 1 perc után, hogy csak lestem, abszolút nem akarta elfogadni a cicimet, de aztán addig próbálkoztam még végül evett, de tényleg nagyon kínkeserves. Eddig még nem pótoltam neki, tápszerünk nincs is itthon. Remélem én is , hogy nem fog sokáig tartani ez a dolog nála, jó lenne, ha tényleg csak fejlődési ugrás, vagy esetleg fogzás okozná a problémát. Csak a tejem el ne apadjon addig. De tényleg ma már kézzel is géppel is fejtem, szopott is 8-szor legalább, mindkettőre rátettem minden alkalommal, mégis egyre kevesebb van. Iszom a laktoherbet , pihenek is sokat. Szorítsatok nekünk.
2010. jún. 22. 17:24
 8/16 A kérdező kommentje:
Csak gondoltam megírom egy kis buzdításnak másoknak, hogy még mindig szopizunk, tápszerre azóta sincs szükség. Gyakori mellretétel, fejét meghozta az eredményt, ja és még az hogy éjszakára is magam mellé vettem a babát. Minden más praktikát ( tea, homeós bogyók) abbahagytam. Ha néha érzem, hogy kevesebb a tejem, akkor fejek , aztán szépen visszajön.
2010. okt. 21. 21:52
 9/16 anonim ***** válasza:

Gratulálok, és örülök neki,hogy sikerült! Én most vagyok ebben a helyzetben, ezért is olvastam a kérdésedet, de ez most egy kis lendületet adott nekem!

Kitartást és jó babázást Neked!

Ja:ha szoptatás után fejsz,nem félsz,hogy kevés tejed marad a köv.etetéshez?(bocsánat,hogy így bekérdeztem!!!!)

2010. okt. 22. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 xStefix ***** válasza:

Én is örülök és gratulálok nektek! :)

Az éjszakai együttalvás nagyon hasznos dolog, csak sajnos sokan nem merik bevállalni... Remélem, a te történeted is bizonyítja majd, hogy alaptalanok az ezirányú félelmek, aggályok.


Előttem írónak:

Ahhoz, hogy a tejtermelés alkalmazkodjon az új (nagyobb) igényekhez, nyilván kell néhány nap.

Ha ma elkezdesz gyakrabban szoptatni, akkor pár napig el fog tartani, amíg felnő a mennyiség - emiatt is javasoljuk, hogy ne nézd ilyenkor (se) az órát! Csakis a baba jelzéseire ajánlott hagyatkozni. Lehet, hogy mostanában (főleg az esti kevés tejes időszakban) akár óránként is szoptatnod kell majd, de ez teljesen normális! Ha minden simán megy, pár nap múlva újra vissza fognak ritkulni a szopik, mert visszaáll az egyensúly.

(A tej nem egyik szopásról a másikra termelődik, hanem szoptatás közben! Ezért nincs olyan, hogy "a következő szopi idejére elfogy a tej". - Természetesen, ha hirtelen többször szotatsz, egyszerre kevesebbet fog tudni szopni a baba, de pont ugyanez a gyakoriság fokozza végül a termelést is.)

2010. okt. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!