Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A védőnő szerint attól is...

A védőnő szerint attól is fájhat a manó hasa, ha sok tejet iszom. Szoptatás alatt milyen gyakran lehet tejet inni?

Figyelt kérdés
Nem szoktam sokat inni,van hogy napokig sem, de érdekelne szerintetek mennyit lehet.
2008. okt. 19. 13:16
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A kislányom hasa attól fájt, hogyittam tejet (össz napi egy pohárral), amikor abbahagytam egy hét múlva elmúlt a hasfájása. Sajnos lassan ürül, úgyhogy ennyit várni kellett az eredményre. Ez után amíg szoptattam semmilyen tejterméket nem ettem, kis mennyiségben sem.
2008. okt. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm,akkor ezek szerint jobb ha teljesen abbahagyom,hogy kiderüljön-még egyszer köszi.
2008. okt. 19. 13:51
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az első néhány hétben okozott egy kis hasfájást a kislányomnak, napi 1pohár is. Most már - 4 hónapos a lányom és csak szopozik - napi fél liter tej, ill. egyéb tejtermék sem okoz gondott.

Lassan hozzá szokik majd csak idő kell hozzá, ill. kevés mennyiség.

2008. okt. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A fiam 3 hetes koráig mindent igyekeztem tankönyvszerűen csinálni, a tejet is kiiktattam. Aztán meguntam az állandó sírást, és áttértünk a totális igény szerinti szoptatásra, ha kell félóránként, sőt, ha kér óránként kap tejcsit. Ezzel együtt az étkezésem is visszaállítottam normálisra. Mindig sok tejet ittam, az egyetlen kitétel ca 6 hetes koráig az volt, hogy csak bolti tejet ittam (Ha megnézed a dobozát, nagyon sokra rá van írva pl. tejtartalom 50 %, nem is tej). Azóta házi (tehén)tejet is iszok, rendesen forralva, 4 órán belül elfogyasztva (fejéstől). 2 liternél többet azért nem iszok, mert pénzzel nem bírnám, de mindennap tejjel kezdem a napot. Ha tejet nem mersz inni, akkor bármi élőflórást egyél, hogy a babád bélflórája fel tudjon épülni. Minél tovább tart ez a folyamat, annál tovább fogsz a hasfájással kínlódni. Nekünk annyira jól jött össze a dolog, hogy a terhessség alatt előre megvett infacol meg espumisan is a nyakamon maradt. 4 hónapos, már most 8 kilós fiatalember mamája
2008. okt. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!