Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 honapos babának milyen teát...

2 honapos babának milyen teát adjak inni? A védönő szerint az egyzserü hagyományos fekete teát lehet adni. De én azt nem merem, vagy tényleg lehet?

Figyelt kérdés
2010. febr. 28. 10:02
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Szia! Lehet a gyógyszertárakban kapni Mecsek Baby teát, mi egy hónapos korától adjuk neki, és nagyon szereti, igaz csak akkor, ha kicsit megédesítem (1 édesítőbogyó 125 ml-be). De amúgy hasgörcsökre és puffadásokra is jó, és finom is. Ha felforralod a vizet, akkor eleinte elég, ha éppen csak megszínezi a vizet a filter, és amikor már 3-4 hónapos, akkor lehet erősebb is (nagyjából olyan színű legyen, mint az almalé.) Fekete teát én nem adnék neki, max gyümölcsteát, de abból is nagyon gyengét.
2010. febr. 28. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
39%
Jó buta ,maradi védönöd van! Semmiféle teát nem szabad itatni babával,föleg nem ilyen kicsi korban és föleg nem fekete teát!!! Az én dokim,védönöm megmondta,hogy semmilyen teát ne adjak a babának,Mecseket se,pedig nagyon hasfájós volt! A tea tönkreteszi a bélbolyhokat és lemossa a gyomorfal védekezö rétegét! Gondolom ezt nem akarod! Ha anyatejes,akkor csak cicit,ha tápszeres,akkor csak tápszert adj neki,6 hós koráig.
2010. febr. 28. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Ha szeretnél neki kis folyadékot adni,akkor kizárólag vizet.Nem értem,a védőnőd nem tudja,hogy mennyi koffein van a feketeteában?Ezt nem 2 hónapos csecsemők számára árulják,hidd el.
2010. febr. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Húú még vannak korlátolt emberek és itt most nem a védőnőről beszélek... Ha fekete teát adsz a babádnak akkor nagyon halványra kell főzni és így lehet neki adni. A korlátoltságba bele tartozik annak nem tudása, hogy a fekete teának halványra főzve nyugtató hatása van, nem pedig élénkít.

Ha nem akarsz ilyet adni a babádnak akkor patikában vagy nagyobb üzletekben lehet kapni kimondottan babáknak való teát.

2010. febr. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
50%

Bocsi az off miatt.

Rosszul esett a korlátolt jelző,enélkül is le lehetett volna írni a választ és a véleményt.

Viszont továbbra sem hiszem,hogy egy 2 hónapos kisbaba feketeteát kellene,hogy igyon,akármilyen halványra is van elkészítve.A koffein az koffein,kis mennyiségben is.

Elnézést a kérdezőtől mégegyszer!

2010. febr. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
64%

Én azt se birom felfogni,hogy miért tartunk még mindig ott,hogy a teáztatás a vitatéma!!! Miért nem lehet felfogni,hogy a babának NINCS SZÜKSÉGE TEÁRA!!! Elképesztö,hogy ez a több évtizede alkalmazott "szokás" még mindig vitatéma! Régen csak 1 oka volt a teáztatásnak: Minnél hamarabb elválasztani, ezért az anyatej helyett adták,jól megcukrozva,hogy megigya szerencsétlen gyerek. És régen tápszer se nagyon volt,ezért találtak ki ilyen hülyeségeket,meg ezért evett már az 5 hónapos baba is töltöttkáposztát!

Egyik rokonom gyerekorvos, ö is mondta,hogy nem szabad teával itatni a babát! Ezt a babám dokija és a védönöm is mondta!

2010. febr. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 ROUGE77 válasza:
0%
helo. Az én babám most 4 hónapos múlt,s csak anyatejet kapott eddig,de kénytelen vagyok ujabban plusz folyadékot adni neki,mert beteg volt a védőoltás után hasmenése lett ,fogzik is,amitöl olykor abba hagyja az evést.Én vizet adtam neki felforalt vissza hütött vizet, amit a védőnő mondott.Nem izlik neki,most gyenge kamilla teat adtam neki cukor nélkül.A fekete tea tiltó listán van felnöttnek sem tul egészséges gyomorsavat termel..A cukrot meg 1 éves kor alatt meg sem birják emészteni.. Az édes kömény meg a kamilla a jo ezek vannak a baba teába is.
2015. márc. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A kamilla tea se túl szerencsés,még felnőttnek se szabad rendszeresen olyat inni. Az nagyon szárit,problémákat okozhat egy pici baba emésztőrendszerében! Semmi szükség rá. Babavizet lehet adni,ha nem issza,az azért van,mert nem igényli. Nem kell eröltetni.
2015. márc. 6. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!