Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Egy hetes a babám, s még...

Egy hetes a babám, s még mindig nincs elég tejem. Várható még szerintetek h jobban beinduljon, vagy valószinűbb h teljesen elapad?

Figyelt kérdés
nincs az h érzem h kemények és teltek a melleim.mikor cicre teszem, kb 1ora alatt 20at tud kiszopni a pici, kivéve reggel ellső etetésnél,mivel az éjjeli után nem fejek ezért gondolom. tehát egy ora alatt 20kb,utánna kinkeservvel lefejek a 2ből együtt 10ml-t.de még ez sem elég ugye neki, éhes, és tápszeres pótlást kap. van mikor olyan lusti h nem is hajlandó cicizni,2t rácuppan és bealszik,de ha felemelem sir mert éhes. nem kel magától enni, én ébresztem 3oránként kivéve este akkor hagyom akár 4-5orát is. amugy minden etetés után fejek, s van h a 2 közt is,de egyszerűen nem telik fel a mellem.van még rá esély szerintetek, hogy beindul, vagy a félelmem válik valóssá és ez a kevés is hamarosan elapad? eszem a homeos bogyokat és iszom a laktoheb teát is.
2010. máj. 22. 12:57
1 2
 11/12 anonim válasza:
Nekem a 9.napon lettek kemények a melleim, be is lázasodtam, a "tejbelövellés" általában a 9-10.napon szokott lenni, addig nem keményednek be. A 20 ml tök jó egy hetesen. A kisbaba nem gép, nem annyit eszik, amennyit kiszámolnak a táblázatok alapján, hanem amennyire szüksége van. Nem ismerjük az anyatej kalóriatartalmát. Ez teljesen változó egyénileg. Az én kislányom most 6 hónapos, 3 hetesen 20-50 ml-t evett kb. 3 óránként. 3200 g volt, összesen olyan 300 ml-t evett egy nap. Pedig hivatalosan 480 ml lett volna az "adagja". Csak szoptattam. A védőnőm azt mondta, ha bizonytalan vagyok benne, hogy eleget eszik-e szoptassak két óránként mindkét mellből 15-15 percig. (én ezt tettem, 20-20 percig, és 2 óránként ált. ébresztenem kellett kivéve éjszaka) Aztán rájöttem, hogy neki erre nincs szüksége, mert akkor nem aludna, hanem felébredne, ha arra lenne szüksége. Úh csak pár napig próbáltam ki ezt, aztán kb. 3 óránként etettem egy mellből fél órát, a másikból 10 percet, aztán már csak egy mellből. Most 6400 g és 63 cm, nagyon kis pufi. Nagyon fontosnak tartom, hogy ne szoktasd rá, hogy a melleden aludjon el. Amikor bealszik és felemeled és sír, akkor nem éhes, hanem álmos, mert azt szokta meg, hogy ott alszik a melleden, ezért ott akar maradni. Miután felébred, etesd meg, max. 45 perc legyen egy szoptatás, ne hagyd, hogy elaludjon, morzsolgasd a tenyerét, csiklandozd. Aztán büfiztesd meg, kb. 5 perc. Ezután kb. 10-15 percet van ébren, majd elkezd nyűgösködni, esetleg ásít, ilyenkor álmos. Vidd be a szobájába, sötétíts be,legyen csend, lassuljatok le és mondd neki: most alszol egy kicsit drágám! és szép lassan fektesd a kiságyába. Adj neki ilyenkor nyugodtan cumit, azzal könnyebben elalszik. És attól még fog szopizni is. Kicsit sirdogálhat eleinte, ha nincs hozzászokva ehhez a rituáléhoz, amíg meg nem nyugszik, esetleg ritmusosan simogathatod. De ne kezd el ringatni, hintáztatni, rázogatni, sétálni vele, stb. (ne szoptasd meg) mert nagyon hamar rászokik. A babák gyorsan megszokják az elalvási módot, és ragaszkodnak hozzá később is! Először még nehezebben alszik el, de mindig egyre könnyebben. A lényeg, hogy ne hagyd magára.Javaslom Tracy Hogg: A suttogó mindent megold című könyvét. Vannak benne jó dolgok, bár nem szentírás. Szerintem semmiképp ne adj tápszert. Elrontanád vele. Annyival kevesebbet szopik, annyival kevesebb lesz az anyatej. Még csak 1 hetes! Tudd, hogy tökéletes a tested, és tökéletesen alkalmas arra, hogy tápláld vele a kisbabádat. Én azt csináltam, hogy először kitűztem célomul, hogy 6 hetes koráig csak szoptatom. Amikor elértük, azt tűztem ki, hogy 3 hónapos koráig csak szoptatom. A következő pedig a 6 hónapos kor volt. És megcsináltuk. Nektek is menni fog, csak higgy benne!
2010. máj. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 xStefix ***** válasza:
Hát, ha minél hosszabb távon szeretnél szoptatni, akkor én nem ajánlom a fenti példát. A Suttogó (főleg az első kötete) sokkal inkább elválasztás-párti... :-S
2010. máj. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!