Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kevés lehet a tejem? Vagy a...

Kevés lehet a tejem? Vagy a tejleadó reflexemmel van a baj? Mit lehet tenni, hogy hamarabb beinduljon a tejleadás?

Figyelt kérdés

Az elején nagyon küzdöttem a szopival.... " hónapig fejtem + 1000 tejserkentő...Igény szerint szoptatom a kisfiamat, végén szépen beállt a kereslet-kínálat, már 2 hónapja nem kellett fejni. 3-4 napja 5-ből 3 szopinál nem indul el a tejem, a pici csak sír, csak harmadik-negyedik próbálkozása sikerül... szerintem akkor is kevesebbet tud szopni... Az első két szopinál még nincs ilyen gond,mert van elég tejem, de délutántól... Újra fejek....Lactoherbtől fáj a pocija... More-milkre nem igazán van pénzem,ráadásul többen írták, hogy nem vált be... Más lehetőség?

Ha így folytatódik, kétségbe esem....


2009. febr. 17. 19:55
 1/10 A kérdező kommentje:
bocs "=2
2009. febr. 17. 19:56
 2/10 anonim ***** válasza:
Kb. 6 hetes, 3 és 6 hónapos kor KÖRÜL megnő az igénye a babának, és van hogy kell 1 hét, de legalábbis napok mindenképp, míg a megnövekedett igénynek megfelelően a szervezet fokozni tudja a tejtermelést. Én is mindig kétségbe estem, de 1, max. 2 héten belül helyre állt a béke:) Amúgy nekem az idő múlásával egyre később indult be a tejleadó reflex, most 11 hónaposan kell jó pár perc, mire elindul a tej. És csak akkor tud, ha legalább 2 óra eltelik a szopi között.
2009. febr. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
És a legfontosabb, de kimaradt: Nyugodj meg, szerintem minden rendben van és lesz :)
2009. febr. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ejj, megint eszembe jutott valami: homeos bogyó. én ricinus ch5-öt napi 3szor 5-öt szedtem , de jó a urtica urens is, szintén ch5. gyógyszertárban kérdezd meg hogy hogyan kell bevenni, de a lényeg hogy előtte utána minimum fél óráig ne egyél és ne igyál, csak vizet, fogmosás, rágó szintén tilos, akár csak kézzel megfogni.
2009. febr. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi!Azt elfelejtettem, hogy 3,5 hós... Nem lenne baj, hogy később indul el a tej, de annyira bőg, hogy nyugtatgatni kell, megint kísérlet,megint bőgés.... megszakad érte a szívem, lilára üvölti magát..Pedig an, hogy masszírozom szopi előtt,meg is jelenik 1-2 csepp,mégsem indul el, ha szopizni próbál...
2009. febr. 17. 20:03
 6/10 anonim ***** válasza:
Én fejés előtt csináltam azt, hogy beinduljon a tej (a szerkentyűtől nem tudott), hogy kézzel morzsolgattam a mellbimbóm, mintha szopizná a kicsi. Próbáld ki, hátha... Amúgy pont benne vagytok a 3 hónap körüli váltásban szerintem. Ne aggódj!
2009. febr. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szia!Ugyanígy vagyok,csak nekem az elején elindul,utána mintha eldugulna,majd mintha kattanna egyet,szinte hallani és ismét jön,de van,hogy nem!Ezért nem tudom én sr,hogy van-e tej vagy csak nem jön ki!!Érzel bizsergést mikor megindul?!
2009. febr. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Igen,érzek!!!! Szinte fáj, amikor beindul!De az is baj, hogy 5 perc alatt kieszi,ami van benne, sőt, a bal cicimet 2 perc után kiköpi.... a héten fele annyit is hízott, mint szokott...
2009. febr. 17. 20:40
 9/10 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok!Nekem 2.5hós a kisfiam,mi azóta küszködünk, csak nálam ez 5-10 naponta van!!!Állítólag a stressz és az idegeskedés nem tesz jót!A kórházba Nekem oxitocinos vattát dugtak az orromba,mert az indítja be a reflexet!Nem tudom mit kellene kitalálni,hogy jó legyen,de lehet tápszer lesz a vége,mert ez szó szerint küszködés a kicsimnek!
2009. febr. 18. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én ugyanigy jártam mint te! Mindent kipróbáltam de nem lett több tejem.A kislányom minden szopinál kiköpte a mellem mert nem jött semmi aztán kb.5-dik próbálkozásra sikerült.Ezt 1 hétig csináltuk és utána már nem kellett neki a mellem be se vette a szájába! Most már tápszert kap amit nagyon sajnálok de már nem birtam nézni annyit szenvedett.Amúgy a tápszer is jó drága/sajnos/ Minden jót!
2009. febr. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!