Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Egy hetes a babám, s még...

Egy hetes a babám, s még mindig nincs elég tejem. Várható még szerintetek h jobban beinduljon, vagy valószinűbb h teljesen elapad?

Figyelt kérdés
nincs az h érzem h kemények és teltek a melleim.mikor cicre teszem, kb 1ora alatt 20at tud kiszopni a pici, kivéve reggel ellső etetésnél,mivel az éjjeli után nem fejek ezért gondolom. tehát egy ora alatt 20kb,utánna kinkeservvel lefejek a 2ből együtt 10ml-t.de még ez sem elég ugye neki, éhes, és tápszeres pótlást kap. van mikor olyan lusti h nem is hajlandó cicizni,2t rácuppan és bealszik,de ha felemelem sir mert éhes. nem kel magától enni, én ébresztem 3oránként kivéve este akkor hagyom akár 4-5orát is. amugy minden etetés után fejek, s van h a 2 közt is,de egyszerűen nem telik fel a mellem.van még rá esély szerintetek, hogy beindul, vagy a félelmem válik valóssá és ez a kevés is hamarosan elapad? eszem a homeos bogyokat és iszom a laktoheb teát is.
2010. máj. 22. 12:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Fejj háromóránként, ÉJSZAKA IS, akár jön sa tej, akár nem. Teáétól nem fpg beindulni, ne is haragudj. A tea csak segít egy kicsit, hogy több legyen a tej.


Teljesen normális, hogy egy hetesen 20-30 milit eszik. Viszint mivel újszülött, ne hagyd 3,5 óránál tovább aludni, még éjjel se. Majd 3-4 hetes kora után, ha már nem számít újszülöttnek.


Görögszénamag-tea csodákat művel. És persze cicire tenni meg fejni minél gyakrabban!

2010. máj. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kisfiam most 6 hetes, és nincs elég tejem, sose volt. A szülőszobáról azonnal elvitték,még a mellkasomra sem rakták rá, állítólag nem vett rendesen levegőt. (aztán másnap úgy fogadtak a csecsemősök, hogy nyugtassam meg a gyereket, mert egész éjjel ordított:()Ettől függetlenül 5 napig inkubátorban tartották, nem adták oda szoptatni, annyit mondtak, fejjek, és vigyem át a babának. Hát én sírva fejtem, de sajnos ez nem indította be rendesen a tejem. Utána már ugyan odaadták a babát, de mivel mindig rengeteg ember volt körülöttünk, akik a cicimet nyomkodták meg a baba fejét akarták rákényszeríteni a bimbóra, a kórházban nemigazán ment a szoptatás.

Itthon is próbálhattam bármit, bár a fiam szeret és tud is azóta szopni, a tejem mennyisége nem nőtt. Nem értem utol. Azt az 5 napot nem adja nekünk vissza soha senki. A kisfiam pótlást kap minden szopi után. Időnként kétségbeesek, de ezzel együtt még mindig próbálkozom. Te se add fel, nekem a védőnőm azt mondta, akármilyen kevés, ne hagyjuk abba. A dokim is biztatott.

Igazából szerintem több tejem sosem lesz, de vigasztal, hogy én is, a fiam is mindent megteszünk azért, hogy legalább azt a keveset megkaphassa.

A lényeg, hogy ne add fel! Szerintem neked még simám beállhat a kereslet-kínálat, csak ne keseredj el!Ne haragudj, amiért ilyen hosszú lett:)

2010. máj. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 xStefix ***** válasza:

Kb. 10 hétig tart, amíg a tejcsatornák bejáratódnak, úgyhogy addig mindenképp érdemes próbálkoznod! Az első időkben tényleg minimálisakat szopnak, de ha ő is és te is kitartasz, idővel nőni fog a tej mennyisége és ő is kellően megerősödik, ügyesedik. A legfontosabb, hogy a szoptatás legyen mindig az első, ezt kell nagyon forszírozni, mert ennél hatékonyabb serkentő nincs!

A pótlást, ha muszáj adnod, soha ne üvegből add, hanem csőrös vagy sima kispohárból, így csökkented az esélyét, hogy cumizavaros legyen, ami csak tovább ronatná az esélyeket. És nagyon fontos ilyenkor a nyugalom, mert a tejtermelésért felelős prolaktin hormon nyugalmi állapotban termelődik leginkább.

Kitartás!

2010. máj. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Tápszeres pótlás helyett szoptass 2 mellből. Sokkal több tej megy a babának is és ez a legnagyobb indger a mellnek! Én 8 hónapot szoptattam így 2 mellból, ha nem teszem, akkor a pótlások miatt szépen lassan elapadt volna a tejem.

Semmi értelme, hogy táival pótolsz, a saját tejed meg fejed az üvegbe!

2010. máj. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
mindig mind2 mellre ráteszem, és amit utánna lefejek mindig azonnal megissza a baba, nem raktározok. nagyon remélem h beindul jobban a tejtermelés, én ugy érzem mindent megteszek,de muszáj potolni mert éhes marad a baba, ezt a háziorvosunk is mondta. ha nem sikerül, akkor nem sikerül,meglátjuk. mindenesetre probálkozunk.
2010. máj. 22. 17:47
 6/12 xStefix ***** válasza:

Volt a szülés után tejbelövellés? Ezt azért kérdem, mert egy 1 hetes babánál még általában túltermelődik a mell (duzzadt, kemény).

A terhesség során változott a melled mérete, alakja?

2010. máj. 22. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
NE AGGÓDJ! Nekem 1,5 hónapig tápszer is kellett, aztán szépen fokozatosan beindult a tejem: 6 hónapig csak szoptattam, most 8 hós a kisfiam és még csak 2-szer eszik mást a cicin kívül. Azt javaslom, hogy ne stresszelj, az tuti, hátráltat a tejtermelésben. Igyál legalább 2 litert, jót tesz a rántott leves, a madártej is. És ami a legfontosabb: legyél sokat a kicsivel, amikor kéri, tedd mellre. Ja, és én nem fejtem.
2010. máj. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem is hasonlóak a problémáim, nincs elég tejem. A kislányom 3 hetes, az első héten volt egy csúnya mellgyulladásom és nagyon visszaesett a tejtermelésem. Azóta küzdünk és haladunk!!! Az elején minden szopi után kellett tápszerpótlást adnom, mert hiába mindkét mellből etettem, éhes maradt a babám. Most már odáig jutottunk, hogy tápszer 1 nap csak 1-2-szer kell, amúgy elég a tejcsi amit szopizik + a kifejt.Bízom benne, hogy pár hét múlva már teljesen elhagyhatjuk a tápit, de ha mégsem akkor sem leszek elkeseredve! Ne stresszelj, csak pozitívan gondolkodj!!!

Lényeg, hogy mindent megteszel a szopizás érdekében, aztán alakul majd a dolog meglátod!!!

Sok sikert és kitartást nekünk!!!!!!

2010. máj. 23. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

szerintem teljesen jól csinálod, egész biztosan meglesz az eredménye is!!!

esetleg még annyi, hogy próbálj minél több folyadékot bevinni a szervezetedbe, pl. ásványvíz, levesek, tea, én mostanában szörpöt iszom, mert már vízmérgezést kapok lassan:)

2010. máj. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szia! Urtica urens 5ch.Nagyon jó homeopátiás szer!

Nézzétek meg a www.lll.hu-t is!

2010. máj. 24. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!