Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mért nem tudok mellszívóval...

Mért nem tudok mellszívóval fejni tejet? Más is volt így? Van tejem, de a szívóval nem jön max.20ml. Már több fajtát próbáltam.

Figyelt kérdés
2010. máj. 21. 18:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Hiába van sok tej a melledben, ha nem indul be a tejleadó reflex, akkor nem jön ki. És ahhoz, hogy ne induljon be, elég, ha ideges vagy fejés közben. Én is jártam már így több fejésnél, pedig kész tejcsárda vagyok. Volt, hogy robbanásig feszült a cicim, és hiába fejtem, pár cseppnél több nem jött, mert épp ideges voltam nagyon.
2010. máj. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tehetek vmit azért,hogy beinduljon?
2010. máj. 21. 19:46
 3/6 anonim ***** válasza:
Én anno úgy jártam, hogy mellszívóval alig jött, viszont ha kézzel fejtem (szerencsére a kórházban megmutatták, hogy kell)simán le tudtam fejni. Nem igazán jöttem rá, hogy mitől lehetett, én is több fajtát kipróbáltam. Vagy rosszul csináltam valamit, vagy nem jó fajtákkal próbálkoztam... :(
2010. máj. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem csak akkor jön, ha közben folyamatosan masszírozom a mellszívón kívüli részt is. (Szinte kipréselem belőle, na olyankor úgy megindul, hogy alig akar leállni. Próbáld úgy, hogy (ha jobb kezes vagy) jobb kézben a mellszívó, és bal kézzel úgy nyomogatod a melled, mintha csomót keresnél az önvizsgálattal (egészen a hónaljig és a melled alatt se hagyd ki. VAgy ha így nem megy, akkor kicsit fejed, aztán átmasszírozod, megint fejed, megint masszírozod, és így tovább. Ezzel a módszerrel csinálom több, mint fél éve!

És persze mielőtt nekiállsz fejni, nagy levegő, nyugalom, ne "akard" csak hagyd, hogy sikerüljön.

2010. máj. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Beszélj a Védőnőddel, ő elviekben megtudja neked mutatni, h. tudod hatékonyan lefejni a tejed! Én 12hónapig fejtem magam kézzel tejgyűjtőbe adtam le! Fejés előtt igyál sok folyadékot és akkor állj neki, mikor nyugodtak a körülményeid (nem mászkál senki, alszik a bébid, stb.)Finoman masszírozzad és préseld, masszír és prés...
2010. máj. 22. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem csak arra jó a mellszívó, hogy beindítsa a tejleadó reflexemet, utána már veszem is le és kézzel fejem ki. Sokkal hatékonyabb, és nem készíti ki annyira a cicimet mint a mellszívó. Mondjuk nekem senki nem mutatta meg, hogy hogy kell, 3 hónapba telt mire rájöttem. Nem kell gyötörni az egész melledet, elég ha a bimbó körülötti részt nyomkodod, és az ujjaid járjanak körbe a bimbó körül, hogy minden tejöblöt ki tudj üríteni. www.lll.hu oldalon sok hasznos infót találhatsz.
2010. máj. 23. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!