Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kézi mellszívóval mennyire...

Kézi mellszívóval mennyire fárasztó a fejés?

Figyelt kérdés
Elektromosom volt, azt nagyon szerettem , de a sok használatban (már én is használtan vettem és még utána 5 hónapig intenzíven fejtem), valószínűleg leégett a motor. Az új alkatrész többe kerülne, mintha vennék egy ugyanilyen újat. Ezért gondolkodom a kéziben, csak az nem tudom mennyire hatékony és fárasztó. Második babámat várom és nála is szeretnék majd fejni. Melyik fajtát érdemes venne , ha egyáltalán érdemes kézit venni?
2011. máj. 4. 13:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

nekem csak kézi volt, Avent, ezért összehasonlítási alapom nincs

jó ez a mellszívó, de nekem sokszor fájt a kezem amikor nagyon sokáig kellett nyomkodni a kart, sokszor volt, hogy még jött volna a tej, de a kezem már nem bírta

2011. máj. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

ha mindig, a teljes mennyiséget fejnéd, akkor fárasztó. ha csak a "maradékot", akkor vállalható.

nekem Avent kézim van, meg vagyok vele elégedve.

2011. máj. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 kisnita ***** válasza:

Nekem MaM kézi volt és szerettem bár már volt, hogy majd le szakadt a kezem a sok nyomkodástól :S

Ilyen volt az enyém: [link]

2011. máj. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem Avent kézi mellszívóm volt, de be kellett ruházni egy elektromosra is. Elkezdett apadni a tejem, és nagyon sűrűn fejtem ezután. Ínhüvelygyulladást kaptam, teljesen bevörösödtek a csuklóim (már mindkét kézzel fejtem), és sírni tudtam volna a fájdalműomtól. A párom határozott volt, és azt mondta, ezen nem fogunk spórolni, és vett egy Avent elektromos mellszívót. Ég és föld volt a különbség. Ha valaki keveset használja, jó a kézi is, mert nekem eleinte bevált. Minden jót és jó egészséget Nektek!
2011. máj. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Az elektromos sokkal kényelmesebb, csak tartod a melleden. A kézivel, ha sokat kell fejned, akkor az szörnyű, megfájdul a kezed. Volt, hogy megkértem a férjemet, hogy most ő nyomogassa a kart, mert már nem bírom. Az első 2 hétben a tej beindulásához sűrűn fejtem, akkor bántuk, hogy nem elektromosat vettünk itthonra (a kórházban olyat használtam), de most már a heti 1 fejéshez oké.

Nekem avent kézi van, és van, hogy leveszem a szilikonharangot róla, mert kipirosodik ahol nyomja a masszírozó "dudor", és hatékonyabb is nélküle.

A kórházban medela elektromos volt.

Ha sokat tervezel fejni, inkább elektromosra ruházz be.

2011. máj. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A kézivel nagy mennyiséget egy gyötrelem fejni, ráadásul vigyázni kell, hogy a pumpája ne keményedjen meg ( én azt is el szoktam mosni, hogy a belecsöppenő tej ne száradjon, büdösödjön bele ), illetőleg ne veszítse el a rugalmasságát, az enyém már ilyen, nem használom, mert semmi vákumhatást nem tudok kifejteni a sz*r pumparész miatt.Neten nézz körül, újakat ( nem használtat )lehet kapni már 8-10 ezer ft-ért; ha sokáig szeretnéd szoptatni a babádat, mindenképpen érdemes.Gondolj bele, ha tápszerezned kéne, egy havi adagját be se takarná ez az összeg és akkor az mégcsak nem is ANYATEJ!!!Érdemes.
2011. máj. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
F
2011. máj. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Bocsi, nem sikerült elsőre. :)


Szóval fárasztó nagyon! Ha otthon volt a férjem, néha megkértem, segítsen. És nem teljes mennyiségről volt szó, hanem evés utániról. Most vettem használtan egy medela minit, kíváncsi leszek rá. (még a pocakban a baba)

Használtan 5000 volt. Annyit megér szerintem az ügy. :)

2011. máj. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nekem volt Avent kézi és elektromos is. Nekem csak a kézi vált be, az elektromos nekem nem volt jó, mert vagy túl erősen szívott vagy túl gyengén, valahogy nem tudtam vele eltalálni a megfelelő intenzitást. A kézi viszont nagyon jó, nagy mennyiségnél lehet fárasztó, de én hatalmas adagokat soha nem tudtam fejni, mert kiszopizta a babóm.


Amúgy elsőre kézim volt és sorozatos mellgyulladás után vettem elektromosat (olyat amit át lehetett alakítani kézire is). Tehát lehet érdemes lenne olyat venned ami a kettőt tudja -esetleg használtan!

2011. máj. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nagyon fárasztó!Nekem van Avent és Medela is.Sokat fejtem,mert rengeteg tejem volt mindkét babámnál úgy az első 3-4 hónapban,adtam is le,azért fejtem ennyit.Nem akartam beruházni,pedig érdemes lett volna.Majdnem inhüvelygyulladásom lett,de azt gondoltam azért,mert műtötték a csuklóm és gyengébb kicsit,de ezek szerint másoknál is így van ez.
2011. máj. 5. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!