Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Az idegeskedés elvitte a...

Az idegeskedés elvitte a tejemet, vissza lehet hozni még?

Figyelt kérdés

A történet a következő:

első gyermekem kb teljesen tápszeres volt, hiába gyötörtem, 30-40 ml jött le max a szoptatásom "fénykorában", amikor az igény meg már 160 ml volt és az is csak pár napig tartott, szóval mondhatni 0 tejem volt...

Második babámnál sikerült megindítani, örültem is nagyon, aztán 6 hetesen bejött valami, ami miatt rettenet ideges voltam pár napig és ennek az idegnek sajnos a tejem látta kárát...

Hiába iszom a karamalzt, meg urticat szedek, (ezek együttesen indították meg) 60-70 ml-re lecsökkent, amikor már 150 lenne az igény...

Volt valaki hasonló helyzetben, hogy az idegeskedés vitte el a tejet, majd vissza tudta hozni?

Valami ötlet, csodabogyó, praktika?

Vagy veszett fesze nyele, ha két hét alatt nem sikerült visszahozni? (természetesen így már 2 hete tápszert is iszik a fiam, mert 60 ml semmire nem elég egy 5,5 kg-os babának).


Köszönöm a tippeket.



2017. jún. 7. 16:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Az idegeskedés tulajdonképpen hormonális változás (adrenalin), aminek a hatása több belső elválasztású mirigyre hat, tehát az egész hormonrendszer megváltozik. Attól tartok, hogy ez ellen nemigen tudsz már mit tenni, legfeljebb a maradék mennyiségnek örülhetsz és az maradjon meg.
2017. jún. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Ezt sajnálattal olvasom :( Pedig úgy örültem, hogy most sikerült... Akkor rövid pályafutás volt ez a szoptatás is...

Azért köszönöm a gyors választ.

2017. jún. 7. 16:39
 3/14 anonim ***** válasza:

Az idegeskedés azóta megszünt?

Ha igen, én a helyedben nem adnám fel. Szoptass minél gyakrabban, akár 2 óránként (mintha most kezdenéd), és próbáld fejni is. Vesztenivalód nincs.

2017. jún. 7. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Sorolom:

- profi szopis tanácsadót felhívni

- jóval többször megkínálni a babát, nem pedig ezt-azt bekapkodni

- cumi, cumisüveg helyett is mell

2017. jún. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Igen, megszűnt az idegeskedés teljesen,egy vizsgálat eredményét vártam.

Fejni próbáltam, azzal az volt a baj, hogy egyszerűen nem töltődik fel, még azzal a kérdéssel sem a következő szopira... :(


A tanácsadót lehet megpróbálom, hátha... Ha meg nem, akkor sajnos így jártunk...

2017. jún. 7. 20:14
 6/14 A kérdező kommentje:
*kevéssel, nem kérdéssel
2017. jún. 7. 20:15
 7/14 anonim ***** válasza:
Ibclc tanácsadót keress, olyat aki adott esetben személyesen is elérhető. Adfig is tedd minél gyakrabban mellre,nem baj, ha úgy érzed, üres!
2017. jún. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Vissza tudod hozni , nekem is volt idegeskedes, honapokig.

- kiderult , hogy megcsal a gyerekem apja

-apukam halala


Ezt igy mind ujszulott mellett...

8 hetbe telt, de lett ujra tejem!

2017. jún. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

És utolsó, te adtál cumisüveget meg tápszert azidő alatt a kicsinek? Vagy gyakori mellre tétel?

2017. jún. 7. 20:58
 10/14 anonim ***** válasza:

8- as vagyok. Igen, kellett adnom, mert fogyott.

Szoptatasi tanacsadohoz jartam, kb. egesz nap cicin, utana meg fejtem is, szaporito fejes 7-7-5-5-3-3-1-1 perc fejes mindket mellbol.

Gorogszenamag kapszula, ebbol 9-12 szem kell egy nap.

Olyan cumisuveg amitol nem lesz cumizavaros. Ittam is rengeteget. Es szepen lassan elhagytuk a tapszert. Nagyon kemeny volt, de megerte!!

Ha van kerdesed irj privatot, probalok segiteni.

2017. jún. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!