Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » S. O. S! 2,5 hós kisfiam...

S. O. S! 2,5 hós kisfiam eddig szépen szopizott és gyarapodott. Ma viszont nagyon meg vagyok ijedve, alig van tejem. Mitől lett ez most ilyen hirtelen?

Figyelt kérdés
Éjszaka egyszer kel fel születése óta, tegnap éjjel is 3 órakor szopizott, 170 grammot. Reggel 7,30-kor legközelebb, akkor már csak 140 grammot, azóta viszont csak 100 grammot tudott kiszívni, utána nem is jött belőle. Egész nap pityereg, hiába teszem mellre, tök üres mindkettő. Mi történt? Még szerencse,hogy a fagyiban van tejcsi, mert nem is tudom most mit csinálnék.
2010. máj. 14. 14:00
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Köszi kedves anyukák! Tegnap óránként mellen volt a bébim, a fagyasztós tejet el se fogadta igy nem volt más lehetőség. Viszont minden alkalommal mikor levettem a mellemről égtelen sírásba kezdett, szerintem ha rajta múlott volna egész nap cicin lógott volna. Nem tudom, hogy mennyit ehetett, mert nem mértem, de olyan volt mint aki folyton éhes.

És még egy kérdés? Szerintetek a gyomra korgását hallom a babámnak, vagy csak emészt, aminek ugyanolyan hangja van , mintha korogna? Akármennyit eszik, az egyik mellemet teljesen kiszívja és mikor a másikra teszem még akkor is morog a kis pocija. Az érdekes pedig az, hogy nem akkor kezd el neki morogni, mikor elkezd enni, hanem egy idő után. És miután elégedetten jóllakottnak tűnik, 10-15 perc múlva rázendít és hallani ismét a pociját. Anyum szerint a gyerekem tök éhes, holott hetente 14-20 dkg-ot hízott eddig. Múltkor ő altatgatta, mikor nyugtalan volt szopi után, szerinte folyamatosan korgott a gyomra. Mi a véleményetek róla?

Az éjszakánk egyébként nyugis volt, este szopi után elaludt és hajnali 3-kor evett legközelebb és reggel fél 8-kor. Viszont azóta meg megint nyugtalan.


A mérlegelést tudom, hogy nem jó dolog, de olyan nehzé abbahygni, úgy megszokja az ember. Mindegy úgy béreltem 3 hónapra, mindjárt lejár, úgyhogy viszem vissza.

2010. máj. 15. 09:16
 12/17 anonim ***** válasza:
Növekedési ugrásról van szó, mi múlt héten lettünk túl rajta. 1 hétig tartott kb. Helyreállt minden azóta. Ne stresszelj,pihenj, ha gondolod mérd ha gondolod nem méred. Tőled függ. Én mérem,és sosem ijedtem meg hogy miért épp annyit eszik, csak nyomon követem, ennyi. Kb 1 hét és nálatok is helyreáll. Kitartás és bízz magadban,...:):)
2010. máj. 15. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok: ha nem mértem volna akkor sosem tudom meg hogy ez a növekedési ugrás, és nem lettem volna ilyen kitartó...igy azzal nyugtatam magam, hogy elmúlik és beáll a tejtermelés rendesen,és így is lett:):) Így nem voltak álmatlan éjszakáim.Szóval mindenki maga dönti el.Boldog babázást
2010. máj. 15. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Vilcsianyuja ***** válasza:
hát, én még nem hallottam a babám hasát korogni, viszont ha te hallod, az ugyebár a levegő, lehet, hogy fáj a pocija a szopizás közben benyelt levegőtől, az a baja. tud rendesen büfizni?
2010. máj. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Igen, büfizik egyből szopi után, meg van, hogy alszik egyet és ahogy felveszem még akkor is. Én sem tudom, hogy mi mert fejlődik rendesen, akkor olyan nagyon éhes nem lehet.
2010. máj. 16. 09:35
 16/17 xStefix ***** válasza:

Ilyen hízások mellett kizárt, hogy "éhezne" vagy a gyomra korogna. Az én 26 hósomnak is morog a pocakja szopi közben, ez teljesen normális. Mozog a gyomra és a kis belei, kavarog benne a tej, ezért bugyog. Figyeld meg, a te hasad hogyan dolgozik evés után. Ezek az emésztés hangjai, no para. ;)

Vagy ha továbbra is nagyon nyugtalan, én is a gyakoribb büfiztetést javaslom. Ha ezután sem lesz változás, akkor egyértelművé válik, hogy ugrotok. (Szerintem egyébként is erről van szó.)

2010. máj. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 xStefix ***** válasza:

Még annyit mondanék neked, hogy ha meg tudod oldani, akkor nyugodtan szoptasd akár "egész nap" is, ha ő úgy szeretné. Ne ijedj meg, nem fog örökké tartani, max. 1-2 nap és ha utána megnő a tejmennyiséged, már ő sem lesz ilyen cicimumus. :)

A szakemberek is gyakran javasolják ezt a pár napos szopitúrát (ha szükség van rá és kivitelezhető), mert így nő meg a leggyorsabban a tej. Én is kipróbáltam anno és nem olyan vészes - viszont nagyon hatásos! Közben meg pihensz egy nagyot és kiolvasol pár könyvet. A házimunka nem szalad el. ;)

2010. máj. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!