Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 2 hetes a babócám és amíg...

2 hetes a babócám és amíg kórházban voltunk rendesen szopizott még a súlya is gyarapodott amióta itthon vagyunk 1 hete mintha nem lenne tejcsim. Hogyan menthető még a helyzet?

Figyelt kérdés
mindig szopiztatom a babát hátha beindul mégis valami meg fejegetem is. de semmi. picit feszült voltam az elmult napokban lehet az okozta. már vettem szoptatós teá is de semmi nem használ. sajnos tápszert kell adnom a babámnak. valahogy menthető még a helyzet? nagyon örülnék ha valaki segítene mert így nagyon bűntudatom van amiért tápszereznem kell a babát és nagyon rosszul érint a dolog
2008. márc. 15. 21:43
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Ne legyen bűntudatod!!!!!!!!!!!!!

Ezt nem nagyon lehet befolyásolni.Én homeopátiás bogyókat szedtem mikor úgy éreztem kezd a tejem kevesebb lenni, és rengeteget ittam.Minden kajálás előtt ragd rá a babát a cicire ,hogy azt a pár cseppet is szívja ki, mert a tej minden cseppje aranyat ér!Én is bepánikoltam , de kár volt mert aztán 2évig ciciztettem.A lényeg hogy ne pánikolj!!!És ha tényleg elmenne a tejed akkor sem dől össze a világ.Millióan felnőttek tápszeren is és ez csak egy buta tévhit hogy csak a tejes babák lesznek egészségesek meg inteligensek!Kérdezd meg a védőnőd hátha valakitől a körzetedben tudnál anyatejet venni.Szorítok,és ne idegesdedj!Babi

2008. márc. 16. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Miből gondolod, hogy nincs elég tejed? A kezdeti mellfeszülés mindenkinél elmúlik, amint beáll a kereslet-kínálat. Vannak tévhitek is, pl. a baba rágja az öklét=biztos éhes, szinte minden baba rágja az öklét, ha ez van, nem éhes, csak felfedezte a kezét. Ha sokat sír, az sem azt jelenti feltétlen, hogy éhes. Lehet melege/fázhat, vágyik a veled való együttlétre, nem baj, ha akár óránként mellre teszed, ez neki nem csupán táplálék! s mindél többször szopik, minél hosszabb ideig, annál több lesz a tejcsi. Nem kell 10-20 perc után levenni, ha helyesen kapott rá, nyugodtan cummoghat is! Ja igen: cumisüveg, cumi lerövidíti a mellen töltött időt, ezt érdemes kiiktatni. Hmmm... pihenj, ha lehet, szoptatás előtt fél órát feküdjél, igyál sokat, egyél rendesen. Tudom, hogy mindezt nagyon nehéz megvalósítani, de az első pár hét szóljon csak a babáról és rólad! Sülve-főve legyetek együtt, minden más várhat!
2008. márc. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!