Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » AMikor először mellre tetted...

AMikor először mellre tetted a babád a kórházban, és még nem volt tejed (esetleg császáros voltál és később indult meg), nem fájt a szíved, hogy a baba szívná, de nem jön?

Figyelt kérdés
A második gyermekemet várom, az elsőnél elég későn indult meg a tejem, és tartok tőle, hogy most sem lesz másképp. ANnyira sajnálom, ahogy cuppog a pici és nem tudok neki adni.
2011. máj. 15. 21:02
 1/9 anonim ***** válasza:

Valamennyi előtej csöpög a szájába, ami elég neki, úgy is totál ki van ütve a születéstől.

Mindenre rá voltam görcsölve, érdekes módon erre nem, mert tudtam, hogy ha görcsölök nem indul meg a tejem.De rossz volt, hogy nem hallottam kortyolgatni babámat...valahogy mégis elvolt azzal a pár csöppel, míg belövellt a tejcsi:)

2011. máj. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én azért mindig mellre tettem, de abban a pillanatban indult be, amikor mindent összepakolva indultunk volna le a kocsihoz. Átspriccelt a ruhán is :-D
2011. máj. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, ez így van rendjén! Az előtejre éppen úgy szüksége van, mint pár nap múlva az "igazi" anyatejre! Az első oltásnak is hívják és segíti a magzatszurok távozását is. Nekem a 4. napon császár után lett tejem, addig pedig csak szoptattam, szoptattam, szoptattam... Egyébként, most hogy jobban belegondolok... tényleg fájt kicsit a szívem, hogy szegénykém, talán éhes:)
2011. máj. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én nagyon sajnáltam mind a 2 gyerekem, mert csak a 4. napon indult be a tejem, addig csak nyammogtak szegénykék. De rengetegszer mellre tettem őket, hogy legyen tej, így nem volt gond a későbbiekben. A lányom 20 hónapig szopott, a fiam már 10 hónapja teszi.
2011. máj. 15. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem is persze akkor indult be igazán - császár után -, amikor pakoltunk haza :) Utána semmi gond nem volt, most 9 hós, szopik.

Egyik éjszaka volt nagyon hosszan üvöltős szegény - végül kértem egy icipici forralt vizet a csecsemősöktől, (pohárból:) ivott 1 kortyot, kidőlt, másnapra már volt tej.

2011. máj. 16. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
5%
arra senki nem gondol, hogy addig szó szerint éhezik a baba? Miért nem ad senki pohárból tápszert neki? Persze mellette szigorúan szopiztatni is kell. Gyengébb babák ki sem tudják szívni az előtejet...... 3-4 napig éheznek.
2011. máj. 16. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 nacebee ***** válasza:

hála istennek nálam nem volt ilyen,pedig császáros voltam.másnap már ittam a teát és szopogattam a bogyót.fél liter lefejt tejjel mentem haza.ne görcsölj rajta.

első baba

2011. máj. 16. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy "alapból" úgy lenne kitalálva az emberi szervezet, hogy ne tudja etetni a csecsemőjét ill. a csecsemő, hogy ne tudja kibekkelni azt a pár napot, amíg anya teje beindul. Úgy tudom, hogy a pocakban lévő magzatvíz és a pár csepp előtej elegendő táplálék ezekre a napokra és pont arra van szüksége (másra meg nem) a kezdetekhez. De persze, hogy nehéz és szívszaggató egy újdonsült anyának és emberkének ez a második közös próbatétel a szülés után. (De nem ítélem el, akinek nem jön össze, mert ezeregy oka lehet.)
2011. máj. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
SZiasztok! Köszönöm a válaszokat! Biztos furcsán hangzik, de egy kis önbizalmat kaptam a válaszokból. Nem csak nekem nem spriccel rögtön... :-)
2011. máj. 16. 20:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!