Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » S. O. S! 2,5 hós kisfiam...

S. O. S! 2,5 hós kisfiam eddig szépen szopizott és gyarapodott. Ma viszont nagyon meg vagyok ijedve, alig van tejem. Mitől lett ez most ilyen hirtelen?

Figyelt kérdés
Éjszaka egyszer kel fel születése óta, tegnap éjjel is 3 órakor szopizott, 170 grammot. Reggel 7,30-kor legközelebb, akkor már csak 140 grammot, azóta viszont csak 100 grammot tudott kiszívni, utána nem is jött belőle. Egész nap pityereg, hiába teszem mellre, tök üres mindkettő. Mi történt? Még szerencse,hogy a fagyiban van tejcsi, mert nem is tudom most mit csinálnék.
2010. máj. 14. 14:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Sajnos nekem is egyik napról a másikra fogyott el a tejem És ehettem, ihattam bármit, nem lett több. Fejtem is, a gyereket is többször tettem cicre, hogy gyarapodjon a tejcsi. De nem így lett. Doktornéni írt ki tápszert....


Szerintem hívd fel a gyerekorvost. Nehogy elfogyjon a hűtőben lévő maradék is és gond legyen.

2010. máj. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
71%

Kb. 3 hónaposan van egy növekedési ugrás, ilyenkor a babának hirtelen megnő a tejigénye, és eltart egy pár napig, amíg a Te szervezeted is alkalmazkodik ehhez. Ha gyakrabban teszed mellere, esetleg szopik közben megpróbálsz fejni, akkor hamarosan javul a helyzet, egy kis pityergés belefér. :o) (Egyébként front is van ma)

Ha viszont a lefejt tejet adod neki ahelyett, hogy szopizna, akkor a szervezeted nehezebben és lassabban áll majd rá a több tejtermelésére, szóval ez nem a legjobb ötlet. Ha mégis odaadod a pótlást (hogy ne sírjon), akkor fejjél ezerrel, úgy is jó, viszont ne használj cumisüveget, mert ellustul a babád, ez a cici elutasításához is vezethet...

Pohárka, esetleg Nurofencső, vagy vannak direkt ere a célra egyéb eszközök is...

Kitartás, néhány nap és helyreáll.

(Másik lehetséges ok: meg fog Neked jönni egy két nap múlva, nekem olyankor mindig kevesebb, de átvészelhető gyakoribb szopival)

Minden jót!

2010. máj. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Köszi, hát megpróbálom mellre tenni többször, fagyasztóból most is vettem ki tejet, de mivel szopi után elaludt nem adtam neki, inkább ha újra sír, megint mellre teszem. Aztán meglátjuk, csak attól félek, amit az első anyuka irt!
2010. máj. 14. 14:37
 4/17 xStefix ***** válasza:
100%
Ne félj, mert a stressz is visszaveszi a termelést. Tudom, ördögi kör, de jól ki van találva, hidd el. Csakis a babádra figyelj és szoptasd úgy, ahogy kéri. A mérleget meg sürgősen tedd el, az a legjobb módja, hogy a frászt hozd magadra!!!
2010. máj. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

második vagyok megint:

Első válaszolóval nem tudom mi történt, de egy biztos, hogy félni NEM SZABAD! A Stressz/félelem pszichésen is okozhat tejcsökkenést. A legfontosabb, hogy elhidd: jól vagyunk "kitalálva", képes vagy annyi tejet termelni, amennyi a babádnak kell. Ha iszol elég folyadékot (napi 2,5-3 liter, ha többet kívánsz, akkor több), rendesen táplálkozol (minden nap 1x főtt étel, sok zöldség), pihensz, ami belefér, és NEM STRESSZELSZ, akkor lesz elég tejed, ha akkor adsz a babádnak, amikor kér, és nem ragaszkodsz az óramű szerinti etetéshez.

Mindig vannak pici ingadozások, de ez normális, nem vagyunk gépek, de a babák nagyon alkalmazkodóak, és ha nincsenek cumisüveggel "elkényeztetve", akkor szívósan "megszerzik", amire szükségük van.

Nekem is volt nemrég egy ilyen nehéz időszak, amikor a második babámnak a fél éves növekedésugrása egybe esett a menstruációmmal. 48 órán keresztül két óránként kellett mellre tenni, a melleim mindig "lötyögtek" és sokat sírdogált, nyöszörgött a lányom, de átvészeltük. Nyugodtan adj neki éjjel is többször, később visszaáll majd az egyszeri evés, ne aggódj!.

Ha szépen gyarapszik, van napi 4-6 pisis pelusa, akkor nem szenved hiányt!

És még egy tipp: tedd el a mérleged, már 2,5 hós, nincs rá szükség. Hetente egyszer mérd meg, ha 100-150 gramm hízás megvan, vagy havonta minimum 450 gramm, akkor nincs baj!

Különben meg csak stresszeled magad ezzel is. Természetes, hogy nem esznek minden étkezéskor ugyanannyit. Ráadásul az is normális, hogy reggel többet eszik, aztán egyre kevesebbet, ugyanis az anyatej összetétele nem ugyanolyan reggel, és este. Reggel hígabb és több, este zsírdúsabb és kevesebb, tehát ez is normális.

Jó szoptatást!

2010. máj. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Sokáig írtam ezt a kommentet, mert meg kellett szakítanom, de az előttem szólóval egy húron pendülünk. :o)
2010. máj. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Vilcsianyuja ***** válasza:
100%
ha egyébként nincs gond a babád súlyával, akkor sürgősen pakold el a mérlegedet, max. heti egyszer mérd a babádat. Ez tényleg csak stresszfaktor. Az én babám 5 hónapos, de szerintem még mindig nem eszik meg 150 ml-nél többet. De már megduplázta a születési súlyát! az is lehet, hogy fáradt vagy, próbálj meg nap közben szunyókálni, mikor a babát is leteszed aludni. és az is lehet, hogy nincs semmi gond a tejeddel, csak tényleg a front, és a babád vágyik a közelségedre... én is csak azt tudom javasolni, hogy tedd sűrűbben mellre, és pótlást mindig szopi után kapjon, ne szopi helyett, vagy akkor ki kell fejned.
2010. máj. 14. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Ne méregesd!!!

Tedd cicire, eszik amennyit eszik, hetente egyszer mérd meg, hogy gyarapodott-e.

14 hónapja szoptatok (fiam 21 hónapig szopott) és egyiknél sem mértem mennyit ettek.

2010. máj. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
csak azt tudom írni mint a 14.55ös!tedd minél többet cicire.növekedési ugrásnál nekem is felkelt éjjel,amúgy meg alszik.de az csak pár nap és visszaáll minden,csak neked több lesz a tej!!majd meglátod:-)és írd meg!
2010. máj. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Görögszénamag-tea. Csodákat művel. Sokkal jobb, mint a Laktoherb.
2010. máj. 14. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!