Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mi a velemenyetek a szoptatasr...

Mi a velemenyetek a szoptatasrol ill tapszerrol? Bovebben lent!

Figyelt kérdés

Szerintetek mi a jobb ha nincs lehetoseged valasztani h szoptasd a picid vagy sem vagy az ha megkerdezik a terhesgondozason,hogy szeretned szoptatni vagy sem?Velemenyetekre vagyok kivancsi,mert en kulfoldon elek es itt nem szokas szoptatni es megkerdezik h szeretned vagy sem!Rajtam is meglepodtek mikor azt mondtam h szeretnem!

2hos kisfiu anyukaja


2010. máj. 12. 17:01
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
0%
utolsónak: Gratulálok!:-(((
2010. máj. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
51%

Utolsó előtti: nem az utolsónak kell gratulálni, hanem az utolsó VÉDŐNŐJÉNEK! Megkérdezi??? Nekem a kezembe nyomta a szoptatás könyvet még terhesen hálistennek!

agyam eldobom, hogy milyen védőnők vannak.

2010. máj. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy a kerdezo hol lakik, de ez Angliaban igy van. Amikor elmentem az elso talalkozora a szulesznovel (Ok vegzik a terhesgondozast, Ok vezetik le a szulest es Ok a vedonok is) Az volt az elso kerdes, hogy otthon akarok-e szulni, vagy korhazban, mert az angol nok altalaban otthon szulnek. A kovetkezo kerdes pedig, hogy akarok-e majd szoptatni, mert az angolok nagyresze nem szoptat. Itt ez egyaltalan nem szamit termeszetesnek. 37 hetes vagyok es tegnap pl. elmentem a gyogyszertarba, ugy gondoltam, veszek tejtermelest serkento teat, ne akkor kelljen a ferjemnek szaladgalni, ha mar meglesz a baba, artani nem art, ha van itthon, es a gyogyszertarba el voltak ajulva, es kozolte a gyogyszeresz, hogy azt O nem tud adni, csak majd receptre, ha meglesz a baba es az orvos ugy latja, hogy tenyleg nincs tejem es felirja receptre. Total ledobbentem, Magyarorszagon meg a drogeriakba is arulnak ilyen teakat.
2010. máj. 14. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Koszonom a hasznos valaszokat!Es igen ez Angliaban tenyleg nem egy megszokott dolog!De nem a penz miatt,hanem mert nagyon sok itt a fiatal kismama aki meg szeretne elni es ezert tapszert kap a gyerek igy tudja masra hagyni!Sajnalatos de ez van!En itt szultem a kisfiamat es sok erdekes dologgal talalkoztam akar terhesgondozas akar szules alatt!
2010. máj. 14. 09:52
 15/20 anonim ***** válasza:
52%
Lehet hogy én vagyok buta, de akkor sem értem miért kérdezik meg. Úgyis azt csinál az anyuka amit akar. És ha kicsi esze van, akkor szoptat, ha csak 3-4 hónapig teheti is, mert 1-2 hét is sokat számít!
2010. máj. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
69%

Sziasztok!

En is Angliaban elek, a kisfiam 2 eves, meg szoptatom,es bar igaz, hogy 7 honapos kora ota bolcsis (igen, vissza kellett mennem dolgozni anyagi okokbol, mint ahogy mar elottem is leirtak) de a bolcsiben a csoportjaban o volt az egyetlen(!) anyatejes gyerek. Az osszes tobbi tapszeres volt, ugyanis itt tenyleg nem szokas szoptatni a gyereket. Nekem a bolcsiben szoltak, amikor 1 eves volt a fiam, hogy mar ne szoptassam, mert nem kell neki az anyatej. NA, jo, az mas kerdes, hogy 2 evesen en meg mindig szoptatom, mert en igy tartom helyesnek, de az angolok nagy tobbsege tenyleg nem szoptat, meg sem probalja.

2010. máj. 16. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Én Angliában voltam babysitter, tényleg senki sem szoptat. Én elég gazdag környéken laktam, anyuka főállásban otthon volt 6 évig, mégsem próbálta meg. Az alakja volt a fontosabb.

Egyébként itthon sem valami vígan élünk meg 4-en a GYED-ből meg a férjem fizetéséből. De hiába akarnék visszamenni dolgozni, nincs bölcsőde.

Itthon is találkoztam olyan anyával, aki szentül állította, hogy a tápszer jobb a babának, mert abba nem megy át, amit ettél, pl. bab, és nem fáj a hasa a gyereknek tőle. Tényleg a fejekben van a baj.

2010. máj. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Az én babám tápis volt születésétől- de csak azért, mert sajna semmi tejem nem volt. HIába erőlködtem a fejéssel, 3hét alatt sem tudtam produkálni egy cseppet sem, pedig 4óránként masszíroztam, fejtem, ittam a mindenféle teát, homeos cuccot, barnasört....

Ezt csak azért írom le, mert sajna ilyen is van!

ez néha nem is akarás vagy nem akarás kérdése - de remélem emiatt nem ítéltek el.

2010. máj. 18. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Utolsónak:

Ne is haragudj, de kis "butuska" vagy :D.

Én sem tudtam szoptatni.Már majdnem 2 hetes volt a kisfiam mire valamelyest megindult a tejem, de ugye üvegből kapott addig tápszert és én nem kellettem.Hiába fejtem, ettem-ittam amit kell, szedtem a bogyókat, szóval mindent amivel fent tudtam tartani a tejet, de mire a 6 hetes kontrollra mentem, már szó szerint egy csepp tejem sem volt.Miért ítélnénk el?Tudom (és sajnos még nagyon sokan itt rajtam kívül) aki tudja milyen érzés, hogy adnál, de nincs mit, hogy mennyire kiborító, hogy meg vagyunk fosztva a szoptatás csodájától és még sorolhatnám.

Én megértem amit a kérdező ír, de fogalmam sincs mit tennék, ha tudnék szoptatni, de nagyon hamar vissza kellene mennem dolgozni.Megértem az anyukák álláspontját, akik a tápszer mellett döntenek, ha muszáj dolgozni, de ha pusztán azért tápszerezi valaki a babát, mert ma néhány helyen már nem "divat" a szoptatás, vagy mert attól tart, hogy megereszkedik a melle utána, na..... inkább nem mondok semmit.

Ugye értitek mire akarok kilyukadni?

4 hónapos pici fiú anyukája+ 3 hetes km

2010. máj. 18. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

utolsó előtti vagyok!

nálunk ez a "nem megy a szopi" sajna valamilyn szinten genetikai -bár állítólag ilyen nincs. De tesóm is pont úgy járt mint én, anyukám sem tudott minket szoptatni, anyu nővére sem a gyerekeit és az ő egyik lánya sem tudta a saját kislányát.... viszont anyu nővérének a másik lánya- aki totál az apjára és annak a vérvonalára ütött (külsőre-belsőre) ő tudott szoptatni.

szóval nem értem ezt- de ez van.

Én egyébként úgy gondolom, hogy a szoptatást az anyukáknak kell eldönteni, hogy akarják-e vagy sem. Én pl abszolút nem tudom, hogy most mihez kezdjek, kb 3-hét múlva szülök- most mi lesz. Persze megprbóbálom... aztán majd lesz valami. De ha három hét alatt megint nem jön egy csepp sem.... na majd meglátjuk. :-)

De egyébként tényleg sok helyen nem "divat" a szoptatás.

2010. máj. 19. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!